Přípravka obsadila na MČR výborné 4. místo

Ve dnech 3.-5.6. se zúčastnila přípravka HC ŠD Písek MČR vhokejbalu v Pardubicích za účasti 20 týmů bylo ŠD nalosováno do skupiny A kde se utkalo postupně HBC Škoda Plzeň 2-1, Nové Strašecí 2-0, Autosklo H.A.K. Pardubice 1-2 po sn., Tatran Třemošná 3-0 .HC ŠD vyhrál skupinu A čekal na čtvrtfinálového soupeře a tím byl HBC Hostivař po velkém boji postoupili na SN 2-1 v semifinále je čekal silný tým HBC Vsetín-v první půly bylo lepší mužstvo ze Vsetína na začátku druhé půle se i ujalo vedení 1-0 hráči ŠD nesložili zbraně a 14 sekund před koncem při power play vyrovnali Duchoňem na 1-1 i v prodloužení si Písečtí vypracovali několik šancí,ale bohužel žádná se nepodařila zrealizovat a tak o postupu do finále museli rozhodnout opět samostatné nájezdy,tentokrát se hráčům ŠD nájezdy nedařili a tak postoupil do finále HBC Vsetín.
V boji o třetí místo se utkali Švantláci s velkým favoritem turnaje mužstvem Kometa Polička a ti se hned v úvodní minutě ujali vedení 1-0 o 3 minuty později vyrovnal Hanousek,ale to bylo již ze strany ŠD vše a nakonec prohrál o bronz 5-1. Jako doprovodná akce MČR přípravek se zde konal turnaj penalty hokejbal ( soutěž v samostatných nájezdech) za účasti 12 dvojic obsadila dvojice Čapek-Měchura 2.místo.

trenér Vít Čapek řekl po turnaji: ,,Odehráli jsme super turnaj 4.místo je historický úspěch ŠD,jsem maximálně spokojený, před odjezdem jsem si říkal být tak kolem 10.místa tak je to dobrý. Děti se vydali do maxima zaslouží velkou pochvalu a poklonu, odehráli během tří dní 7 utkání, dvě prodloužení a to vše v úmorném horku které bylo přes víkend. Klára Měchurová byla vyhlášená nejlepší hráčkou turnaje a toje taky velký úspěch."