Tříbodový export z Blatné

TJ Datels Blatné – HC ŠD Písek 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

V hokejových soutěžích jsou již v plném proudu vyřazovací boje, u hokejbalu si na boje o titul musejí fanoušci ještě pár týdnů počkat. HC ŠD Písek se v rámci 15. kola základní části OHBL představil na hřišti tradičního protivníka, blatenských Datlů.

První třetina byla jasně v režii domácích borců. Výrazně tomu ale písečtí hráči napomohli, když se dopouštěli již tradičních přestupků proti pravidlům. A tak, když na sklonku 6. minuty hráli Datlové již druhou přesilovou hru, povedli se jim otevřít skóre utkání. Suchý přihrál Pauknerovi, který vystřelil ke vzdálenější tyči píseckého fantoma Bučka a ten lovil míček ze své sítě – 1:0. Na začátku 11. minuty bylo pro hosty ještě hůře. Byl to opět blatenský Paukner, který vyzkoušel úspěšnou metodu použitou při první brance a znovu se mohl radovat ze vstřelené branky – 2:0. Když už zbývalo do konce první části hry 94 vteřin, vyhrál opakované vhazování v útočném pásmu hrdina posledního utkání Kabele, míček šel přímo na Habarta, který střelou z první přiblížil Písek na dostřel – 2:1.

O přestávce musel trenér Čapek zvýšit hlas, aby se mu povedlo probrat mátožné svěřence. Ti se v prostřední třetině prezentovali mnohem lepším výkonem. Přidali na pohybu i střeleckých pokusech a dařilo se jim přebrat otěže utkání na své hokejky. Přišla ale další dvě písecká vyloučení při faulu Pelce a následném vyhození míčku mimo hrací plochu gólmanem Bučkem a domácím se naskytla příležitost přesilové hry pěti proti třem. Hostující trojice společně se svým brankářem ale statečně vzdorovala domácím pokusům o třetí branku. A jak už to tak bývá, nevyužitá dvojnásobná přesilovka se otočila proti Blatné. Ve 27. minutě nabyl veterán Vážný Gábovi a ten vyrovnal – 2:2.

Poslední patnáctiminutovka byla již plně v rukách píseckého týmu. Domácí sice stále hrozili, ale k vážnějším šancím se moc dostat nedokázali. Hráči Švantláku správně pochopili, že pro vítězství je třeba udělat více, než jak utkání začali. Další branka se jim ale stále vstřelit nedařila, i když si vytvářeli šance před Alešovou brankou. Nakonec pomohla paní štěstěna, když míček sice byl ve výstroji domácího gólmana, ale nijak nekrytý. Rozhodčí tak dovolil pokračovat ve hře, po obrovské mele a závaru kolem blatenského brankoviště se nakonec zmocnil míčku Habart, obkroužil branku a našel volného Rotha, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Domácí se pochopitelně zlobili na arbitry, ale na vedení Švantláku to již nic změnit nemohlo. Emoce v podání Datlů zastavili nakonec jejich snahu na vyrovnání, když byl tři minuty před koncem vyloučen Brož. Černo-oranžoví měli příležitost potvrdit své vítězství. To se jim zásluhou Sýbka, kterého našel volného Vážný, povedlo a písecký mladík dal krásnou tečku na jinak velmi vyrovnané utkání.

Branky a nahrávky: 7. Paukner (Suchý), 11. Paukner – 14. Habart (Kabele), 27. Gába (Vážný), 38. Roth (Habart), 44. Sýbek (Vážný)

Střely: 20:26, Vyloučení: 6:8, Využití: 1:1, Počet diváků: 39

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Bárta, Hronek, Sup, Marek, Přibyl, Pelc – Gába, Kabele, Habart – Roth, Vážný, Sýbek – Kubeš, Kozák, Klouda

V neděli v tradičním čase v 11 hodin se představí hráči HC ŠD na svém hřišti a vyzvou hokejbalisty Pedagogu Č.B.

Autor: Václav Pelc