Výhra s posledním Falconem

HBC Falcon Č.B - HC Švantlův Dvůr Písek B    2:5 (0:0,0:5,2:0)

Střely: 22:27, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

V sobotu 10.3. 2012 zajížděla záloha Písku na vltavské hřiště, kde svá utkání odehrává tým Falconu, který se i po zlepšených výkonech a několika těsných výsledcích stále drží na poslední příčce tabulky. Pro Písek jenž v minulém kole uválčil cenné body s nabitými Orli to byl zápas o ,,povinné,, vítězství.

Zpočátku utkání měli více ze hry hráči švantláku, kteří se snažili v prvních minutách vyvíjet tlak na domácí tým. I přes několik slibných šancí branka ne a ne přijít a hosté po dobrém začátku přestali běhat a zápas se rázem vyrovnal a i českobudějovičtí ohrožovali svatyňi Koubka, avšak i ten byl proti změně skore. První třetina 0:0.

V nastoleném trendu pokračovali obě mužstva i v úvodu druhé třetiny a až po 20. minutách hry se konečně prosadili hosté zásluhou Jiřího Mergla, kterému naservíroval Martin Zábránský tutovku do odkryté klece. 0:1. Jak důležitý a podstatný první gol to pro Písek byl se ukázalo v plné kráse, když po následném dobývání se v čase 25:47  trefil po vyhrané buly střelou od modré obránce Jindřich Bárta 0:2. To hosty pochopitelně nakoplo, začali si více věřit v zakončení a branky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Po méně než minutě se radovali hostující hráči po třetí, když se po krásné solo akci a následném vyjetí zpoza brány trefil přímo do šibenice navrátilec z dob dorosteneckých Lukáš Vlášek. 0:3. Uběhlo pouhých 30 vteřin po vhozené buly a míček na půli hřište převzal tahoun Pavel Kolář jenž potáhl svou akci do volného prostoru po levé straně a střelou švihem před kruhy se nemýlil. 0:4. Završení famózní druhé třetiny přišlo v čase 29:07  kdy se po výměně přihrávek na útočné modré ujal míčku uzdravený bek Pavel Tanics a dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě. Stav po druhé třetině 0:5.

V prakticky rozhodnutém zápase záleželo zda si písecké béčko dál s chutí zastříli a pomůže Lukášovi Koubkovi k vychytané nule či si Písek výsledek pouze pohlídá a dohraje. Platila druhá možnost. I přes taktiku hostů, kteří se snažili míček držet na svých hokejkách a čekat na závěrečný hvizd se však nechali ukolébat výrazným vedením a to byla voda na mlýn pro Falcon, který si začal vytvářet golové příležitosti a nakonec se také radoval z dvou branek. Využitou přesilovkou a snížením v poslední minutě však už nemohl myslet na obrat. Zápas skončil 2:5 pro Písek.

Sestava Písku: Koubek - Máša, Procházka, Bárta, Tanics - Novák, Kolář, Bíba - Zábranský, Mergl, Záleský - Vlášek, Kocourek, Kobližka, Růžička

Branky Písku: 20:05 Mergl, 25:47 Bárta, 26:29 Vlášek, 26:57 Kolář, 29:07 Tanics

text: Jakub Novák

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde