Střelecké drama u Otavy

HC ŠD Písek – SK Pedagog České Budějovice 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)

Písecký tým se nečekaně musel obejít bez svého kapitána Kozáka, který při sobotním utkání B týmu vyfasoval trest ve hře. Naopak první jarní starty si připsali Kovář a Všetečka, jenž se na vítězství svého týmu podílel třemi body.

Budějovičtí přijeli do Písku pouze s devíti hráči do pole, přesto byli domácím důstojným soupeřem celých 45 minut. Začátek utkání tomu ale nenasvědčoval. Ihned po vhazování se domácí dostali před branku Vojty, který první střelu ještě kryl. Po vhazování však již byl krátký na střelu Kabeleho, kterého krásně našel Gába a domácí centr mířil do černého – 1:0. Rychlý úvod ale jakoby domácím spíše uškodil. Navíc na začátku třetí minuty dostali hosté možnost přesilové hry, kterou ale nevyužili. Když se nepovedlo vzápětí využít početní výhodu ani píseckému týmu, ozvali se opět hosté. V polovině 10. minuty se poprvé osvědčila v utkání velmi úspěšná spolupráce budějovického dua Bárta – Bürger a druhý jmenovaný poprvé překonal domácího Bučka – 1:1. Minutu po srovnání přišla druhá přesilová hra domácích, tu již hráči Švantláku využili. Prosadil se kompletní první útok, na konci usměrnil míček za Vojtova záda Habart – 2:1. To ale nebylo v první třetině stále vše. Minutu a sedm vteřin před jejím koncem se opět prosadil hostující Bürger – 2:2.

Prostřední část hry začali lépe hráči Pedagogu. Písecký Kubeš fauloval v útočném pásmu a hostům se povedlo jeho faul potrestat již po 14 vteřinách, kdy završil hattrick Bürger – 2:3. Švantlák ale odpověděl stejným způsobem. Vyloučení hostů potrestal ve 20. minutě po přihrávce Kabeleho svým prvním letošním gólem Všetečka – 3:3. O necelé dvě minuty později přišlo další vyloučení domácího hráče a byl to opět Bürger, který se prosadil počtvrté – 3:4. Hosté pak úspěšně čelili snahám píseckého mužstva o další srovnání stavu. K němu došlo až půl minuty před koncem druhé třetiny. Všetečka se vrátil z trestné lavice a dostal se do brejku. Jeho pokus brankou neskončil, ale dobíhající mladíček Volf si sebral míček a při signalizované výhodě překonal Vojtu – 4:4.

V závěrečné patnáctiminutovce šly oba týmy za vítězstvím a k vidění byl opravdu pěkný hokejbal. Oba týmy se také vyvarovaly dalších vyloučení, a tak se na rozhodující branku čekalo až do 40. minuty. První písecká formace zatlačila hostující tým před jeho brankou. Gába s Kabelem nakonec od mantinelu dostali míček na modrou, odkud se střelou z voleje prosadil obránce Sup – 5:4. Následovali šance na obou stranách. V černo-oranžových dresech ostřelovali Vojtovu branku především Kovář se Všetečkou. Na druhé straně zachraňoval po budějovickém brejku domácí brankář Buček. Hosté si minutu před koncem vzali oddechový čas a odvolali svého gólmana. Kabelemu se ale povedlo vyhrát vhazování na Všetečku, ten si počkal na nabíhajícího Gábu, kterého našel přesným lobem. Domácí útočník pak předložil míček Habartovi, který završil střelecký účet utkání a dál útočí na čelo kanadského bodování – 6:4.

Branky a nahrávky: 1. Kabele (Gába), 12. Habart (Gába, Kabele), 20. Všetečka (Kabele), 30. Volf (Všetečka), 40. Sup (Gába, Kabele), 45. Habart (Gába, Všetečka) – 10. Bürger (Bárta), 14. Bürger (Bárta, Unger), 18. Bürger (Unger), 22. Bürger (Bárta, Unger)

Střely: 41:22, Vyloučení: 6:5, Využití: 3:2, Počet diváků: 38

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Bárta, Marek, Vážný, Sup, Přibyl, Pelc – Gába, Kabele, Habart – Všetečka, Kubeš, Kovář – Klouda, Roth, Sýbek – Volf

Trenér Čapek po utkání řekl: ,,Úvodní gól nám paradoxně spíše uškodil. Mysleli jsme si, že všechno přijde samo, ale hosté se zde prezentovali odvážným výkonem a museli jsme se na vítězství hodně nadřít."

V dalším kole zajíždí Švantlák do Budějovic, kde se postaví domácí Starsu a ve svém posledním venkovním utkání v základní části se budou snažit potvrdit druhé místo v tabulce.