O víkendu písecké "béčko" bez bodů

HC Švantlův Dvůr Písek B - Hospříž   3:5 (0:2, 3:0, 0:3)

Střely:31:50, vyloučení 7:12, využití přesilovek 1:3, oslabení 1:0

Po úspěsném utkání staršího dorostu nastoupila záloha Písku na domácí nedobytné tvrzi ke střetnutí s Hospříží. Tým nepřetržitě okupující druhou příčku tabulky, nečekaně v prvním vzájemném utkání na domácím hřišti prohrál právě se švantlákem, který si sice s malým počtem hráčů ale o to s větším odhodláním připsal jeden z nějvětších překvapivých výsledků ligy.

Písek jakoby chtěl navázat na úspěch z prvního vzájemného střetnutí a i s posilami Á týmu a mladíčkem Volfem z dorostu se ze začátku již tradičně do svého soupeře zakousl a snažil se jako první změnit skore. Avšak i po několika neúspěšných střelách domácích se v čase 04:08 ujali vedení hosté, když po rychlém vyjetí zpoza brány zasunul míč do brány  Domin. 0:1. O dvě minuty bylo ještě hůře, z dorážky se trefil nepříjemně dotírající Málek. 0:2. První třetina co se týče golů patřila hráčům Hospříže.

Jestliže chtěli domácí pomýšlet na bodový zisk, museli přijít s dokonalým obratem, který odstartoval po minutě druhé části dorostenec Lukáš Volf. Tentýž hráč po malém odpočinku naskočil na hřiště v době přesilové hry Písku a po 30 vteřinách obléhání branky bylo rychlé vyrovnání na 2:2 na světě. Vytoužený obrat a třetí trefu přidal pár chvil na to Pavel Kolář, který se dostal na kruhách k balonku a překonal Veselého. Nepříjemná věc potkala obě mužstva minutu před koncem druhé třetiny, když se ve skrumáži před Koubkovou brankou odehrálo několik hraničních zákroků a resume z této situace vyznělo vyloučením domácího Kozáka na 5 minut a trestem ve hře, nad čímž i podle hostujícího kouče zůstavá rozum stát. Útočník Hospříže si ze  souboje sice odnesl krvavý šrám, ale nebyl atakován s jakýmkoliv úmyslem zranění . Druhá třetina i tak skončila 3:2 pro Písek.

Do poslední části zápasu však hosté vstupovali s výhodou jednoho muže v poli a to na celé 4 minuty. Jak rychle se dá využít přesilovka předvedl v čase 30:15 Málek.  Srovnáno 3:3. O minutu a půl už bylo pro domácí zle další šancí nepohrdl znovu tentýž hráč a hattrickem pomohl svému týmu k vedení 3:4. I přes snahu a bojovnost Písku v oslabení však dokonal dílo zkázy jak jinak než Málek a svou čtvrtou brankou v zápase zvýšil na rozdíl dvou golů 3:5. Tato hrozná tříminutovka domácí natolik zaskočila, že i snaha a pokusy o vytvoření šancí ovoce nepřinášely. Hospříž si často s míčkem na svých hokejkách pohlídala cenné vítězství až do závěrečného hvizdu a upevnila si tak jisté druhé místo v tabulce před blížícím se playoff. Písek se naopak pohybuje v bodově nahuštěném středu a případný soupeř do PO bude nejspíše znám až po posledním kole základní části.

Branky domácích: Volf 2, Kolář

SK Tábor B - HC Švantlův Dvůr Písek B   6:1    (0:0,4:0,2:1)

Střely: 36:19, vyloučení: 4:3, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

Nabitý los, nabitý víkend tak by se daly charakterizovat dva zápasy zálohy Béčka. Po smolně prohraném utkání ze soboty s Hospříží (3:5), čekal Písek další těžký oříšek v podobě vedoucího týmu tabulky Tábora.

Do takového zápasu bylo třeba, aby se písečtí sešli v co nejsilnější sestavě pokud chtěli pomýšlet na slušný výsledek a případný bodový zisk. Ovšem již před odpoledním srazem, bylo jasné, že někteří hráči budou chybět z osobních či jiných důvodů a někteří pro změnu i bez nich na sraz nedorazili. Organizační problémy a nedopsaná soupiska, kvůli které nemohla nastoupit výpomoc v podobě Tomáše Soumara a dalšího našeho hráče zapříčinila, že po pozdním příjezdu čítala sestava Písku 8 statečných do pole a místo nemocného Koubka nastoupil do branky stále se zlepšující dorostenec Martin Kukrál.

Logický vývoj se naplňoval už od prvních minut, zkušení a technicky vyspělý hráči Tábora si přesnou a rychlou kombinací začali vytvářet golové příležitosti a tlačili Písek v jeho obranném pásmu. Taktika píseckých byla jasná, bránit bránit bránit a pokoušet se o rychlé brejky a střely ze všech možných pozic. Tak i probíhala první třetina. Dobývání branky Martina Kukrála neustávalo, avšak písecký mladíček si svou jistotou udržoval nulu na kontě. 0:0 po 1.třetině.

Stejný scénář měla pochopitelně i druhá část, výrazně unavení hráči švantláku, kteří měli sobotní zápas v nohách a momentálně velmi náročné minuty bez střídání některých jedinců vyústilo k očekávaným zásahům domácích. V rozmezí 18 a 20 minuty svítilo na ukazateli skore 2:0. Tlak neustával a Písek kapituloval ve druhé třetině ještě 2x. Po nadějném bezbrankovém stavu přišel zlom v utkání a prakticky bylo rozhodnuto. 4:0 po 30 minutách hry.

O snížení a přijatelnější výsledek se v čase 34:06 v přesilové hře postaral zřejmě střelecky probuzený Lukáš Vlášek, který na 2x překonal v brankovém prostoru brankáře Bíbu. Radost uťal po minutě od vhozené buly obránce Vlnatý a zvýšil na 5:1. Posledním střelcem se stal šest minut před koncem zápasu Pesl a konečné resume zní 6:1 pro Tábor.

Chtěl bych poděkovat všem zůčastněným Béčka, že i v malém počtu sme se semkli a dali do zápasu veškeré síly co v nás byly. Dřeli sme a 6:1 je myslim přijatelný. Skvělej zápas a jistý zákroky Kukyho:)) Bez něj by sme se dvoucifernýmu výsledku neubránili!!! Soumič dobrej vrátnej:)

Branka Písku: 34:06 Vlášek Lukáš

Sestava HC ŠD:  Kukrál Martin - Bárta Jindřich, Zábranský Martin - Kolář Pavel, Bíba Pavel, Novák Jakub, Mergl Jiří, Kocourek Matěj, Vlášek Lukáš

text: Jakub Novák