Příroda hokejbalu nepřála

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 1:1

V sobotu zajížděl Švantlův Dvůr do Českých Budějovic ke svému poslednímu venkovnímu utkání v základní části. Hostitelem byl tým Starsu, který se nachází v tabulce hned za píseckým mužstvem. Kvůli průtahům při předcházejícím zápase se začalo s více než půl hodinovým zpožděním.

K vidění byl v celku pohledný hokejbal se šancemi na obou stranách. První se ze vstřelené branky radovali hostující hráči zásluhou Všetečky – 0:1. Písečtí měli další šance, Kubeš kouzlil sám před domácím gólmanem, ale ten další radost Švantláku nepřipustil. Na druhé straně se zaskvěl písecký fantom Buček, který zneškodnil atak Starsu, když se na něj řítili dva domácí útočníci. Další šanci domácí však využili a tak byl stav po první třetině 1:1.

Ve druhé části se pokračovalo v ofenzivní hřena obou stranách. V největší šanci se ocitl písecký Habart, který však míček za záda domácího gólmana nedostal. Když bylo odehráno 23 minut, zasáhla do průběhu utkání mocná čarodějka příroda a na budějovické hřiště a okolí se snesly kroupy a přívalový déšť. Oba týmy čekaly asi čvrt hodiny, zda se počasí neumoudří, ale nakonec se raději dohodli na platnosti aktuálního stavu a utkání bylo předčasně ukončeno.

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Marek, Bárta, Přibyl, Mergl, Sup, Pelc – Gába, Kabele, Habart – Všetečka, Kubeš, Sýbek – Roth, Vážný, Volf

Příští neděli od 11 hodin přivítají písečtí hokejbalisté tým Prachatic a zakončí tímto zápasem základní část letošní sezóny.

text: Václav Pelc

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde