Vydařený víkend starších dorostenců

sobota 17.3.

HC ŠD Písek - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 8:0 (0:0, 4:0, 4:0)

Střely: 31:18, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

Do Písku přijel J. Hradec a hrálo se o další postupové místo do play-off. V první třetině držel hosty nad vodou gólman, který zlikvidoval několik jasných příležitostí. Hradec hrozil většinou z brejků, ale „Kuky“ v domácí brance byl bezchybný. Teprve ve druhé části se začala projevovat herní převaha domácích a trpělivá hra konečně přinesla své ovoce. Do poslední třetiny se šlo za stavu 4:0 a bylo jen otázkou, kde se skóre zastaví. Písek tak uhrál s Hradcem ze čtyř zápasů 7 bodů a má lepší výchozí pozici při konečném účtování v případě bodové rovnosti před play-off.

Branky Písku: Indrák (Gába D., Volf), Banci, Gába D. (Indrák, Salát), Hřebíček (Indrák), Volf, Hřebíček (Gába D., Salát), Indrák (Salát), Salát

Trenér J. Hronek st.: Kluci v první třetině soupeře trochu podcenili, pak se někteří přestali „mazlit“ s míčkem, začala se dařit souhra a výsledkem jsou 3 důležité body.

neděle 18.3.

HC ŠD Písek - SK Suchdol nad Lužnicí 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Střely: 33:17, vyloučení: 1:5, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

V neděli se hrál odložený zápas proti Suchdolu. Soupeř přijel velmi oslaben a to se silně podepsalo na jeho hře. Písečtí měli zápas po celou dobu pod kontrolu a jasně svého soupeře přehrávali, přesto Suchdol dokázal vždy po našem zaváhání 2x skórovat.

Branky domácích: Hřebíček (Vlček), Banci (Jícha, Podešva), Gába D. (Vlček, Indrák),  Gába D. (Vlček, Indrák), Vlček (Indrák), Gába D., Podešva)

Trenér J. Hronek st.: Po oba dva dny jsme hráli velmi dobře, očekával jsem vyrovnanější zápasy. Pokud by soupeři byli v plné sestavě, určitě by výsledky nebyli tak jednoznačné. Máme nakročeno do play-off, k jistotě nám chybí uhrát ze tří utkání 4 body. K dalším zápasům je ale nutno přistoupit s ještě větší zodpovědností. Jsem rád, že forma mladších kluků jde každým zápasem nahoru.

text: Jiří Hronek st.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain