Švantlák zvládl závěr základní části a raduje se z vítězství po nájezdech


HC ŠD Písek – HCB Prachatice 3:2 s.n. (1:0, 1:1, 0:1)

 

První dubnový den se nachýlila základní část OHBL ke svému závěru. Mistrovský tým Švantláku přivítal tým Prachatic. Písečtí již po sobotním utkání Zlivi s Pedagogem věděli, že ve čtvrtfinále přivítají právě velkého rivala ze Zlivi. Zatímco Prachatice se v případě tříbodové výhry a prohry Tábora mohli dostat na čtvrté místo, čímž by si zajistili výhodu domácího prostředí právě proti Husitům.

 

V brance píseckého týmu se poprvé v letošní sezóně představil dorostenec David Gába, v obraně pak rozdával letité zkušenosti z bohaté kariéry Gareis, který se do mužstva vrací před play-off. Kromě distancovaného Kozáka nemohli kvůli zranění nastoupit ani Kabele se Sýbkem. Domácí hráči se do svého soupeře chtěli pustit od prvních vteřin, ale na konci úvodní minuty vyhodil mimo hřiště míček mladíček Gába a písečtí se museli bránit prachatické přesilovce. David Gába však své zaváhání při rozehrávce napravoval jistými zákroky. Po ubráněném oslabení již hráči Švantláku atakovali hostující obranu. Recept na správné zakončení se jim ale dlouho nedařilo najít. Až přišla první přesilová hra černo-oranžových a její výborné sehrání třetí lajnou domácích, která se do soupeře doslova zakousla a nepustila, dokud zásluhou Mergla nedotlačila míček za Pixova záda – 1:0.

 

Úvod prostřední části vyšel lépe hostům, když se jim podařilo dostat do rychlého brejku a skórující Martykán překvapil domácího gólmana střelou na bližší tyč – 1:1. Tato ojedinělá proměněná akce prachatických nic neměnila na převaze píseckého týmu ve druhé patnáctiminutovce. Jasně to dokazuje i poměr střel, který byl 26:14. Na další gólovou radost si však Švantlák musel spolu se svými příznivci počkat až na 28. minutu. To předvedl po přihrávce Kloudy pěknou individuální akci Všetečka a domácí opět vedli – 2:1.

 

Poslední třetina byla mnohem vyrovnanější. Prachatice dostaly na jejím začátku možnost přesilové hry, ovšem při jejím bránění byli v tomto zápase písečtí bezchybní. Ve 36. minutě získali naopak domácí výhodu jednoho muže v poli, ostřelovali hostující branku, ovšem ani po čtyřminutové výhodě se jim skórovat nepodařilo. Přišel tak trest v podání prachatického Turka a bylo vyrovnáno – 2:2. Švantlák přesto našel ještě jeden recept na brankáře Pixu, to když se 80 vteřin před závěrečnou sirénou trefil Marek. Rozhodčí nejprve branku uznali, ovšem po protestech hostujícího mužstva ji zase odvolali. Někteří diváci se dožadovali jejího znovupotvrzení, tak jako se to událo v nedávné době ve fotbalové lize. Dvacet vteřin před koncem normální hrací doby ještě předvedl komediální výstup hostující kapitán Turek, za který by si zasloužil cenu až v dalekém Hollywoodu. Rozhodčí ale asi chtěli uznat jeho herecké schopnosti a vyloučili staršího z bratrů Gábových. Na nerozhodném stavu to již nic nezměnilo a přišly na řadu samostatné nájezdy. Za domácí se jako první představil mladíček Volf a s notnou dávkou štěstí se mu podařilo skórovat. Následně mladší Gába včasným vypíchnutím brankářské hole zabránil prachatickému vyrovnání. Druhou sérii načal Všetečka, kterému chyběly jenom milimetry. Proti hostujícímu exekutorovi se jistým zákrokem opět prezentoval písecký gólman. Rozhodnout tak mohl domácí Přibyl, který předvedl neuvěřitelnou akci a po právu si mohl radostně zapumpovat.

 

Branky a nahrávky: 14. Mergl (Vážný, Roth), 28. Všetečka (Klouda), rozhodující nájezd Volf – 18. Martykán (Cabák), 41. Turek (Kadlec, Švácha)

 

Střely: 58:36, Vyloučení: 5:4, Využití: 1:0, Počet diváků: 42

 

Sestava HC ŠD Písek: D. Gába (Kukrál) – Marek, Sup, Gareis, Hronek Přibyl, Pelc, Bárta – O. Gába, Volf, Habart – Všetečka, Kubeš, Klouda – Roth, Vážný, Mergl

 

Trenér Čapek po utkání řekl: Prachatice potvrdili svoji pověst, že jsou rychlý, důrazný a mají výborného gólmana. Hráči přistoupili k utkání zodpovědně málo co jim můžu vytknout, snad ještě větší důraz v koncovce. Dnešní výkon je příslibem před play-off a tam jak víme začíná nová soutěž a ta nám poslední roky sedí.

 

Nadcházející víkend již vypuknou vyřazovací boje, které se letos hrají na tři vítězná utkání. Švantlák přivítá v sobotu a v neděli v tradičním čase od 11 hodin svého velkého soupeře posledních let tým Zlivi. Pro všechny fanoušky píseckého týmu je povinností být u toho v nezbytné oranžovo-černé výbavě. Loňský zlatý hattrick znamenal přepisování historie, letos tomu však nebude jinak a písečtí hráči se chtějí radovat ze zisku mistrovského poháru i po čtvrté. Pojďte jim pomoci a zažijte spolu s hráči nezapomenutelnou atmosféru bitev o mistrovský titul.

 

Autor: Václav Pelc

Přihlášení
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012