Dvě výhry v závěru sezony přisoudily béčku do bojů playoff zálohu Zlivy

25.3.2012

HC Olešník - HC Švantlův Dvůr Písek B 2:4 (0:3,0:1,2:0)

Střely: 20:25, vyloučení: 9:5, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0

Branky Písku: 5:52 Mergl, 10:33 Bíba, 14:35 Volf, 24:33 Procházka

Sestava: Souhrada - Máša, Tanics, Procházka, Bárta, Bečvář - Novák, Kolář, Bíba - Mergl, Volf, Záleský - Vlášek, Kocourek, Kobližka

31.3.2012

HC Švantlův Dvůr Písek B - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec B 8:2 (2:0,2:1,4:1)

Střely: 61:18, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:1

V posledním kole základní části 1.OHbL přivítal Písek k odvetnému zápasu hradecký Olymp. První letošní střetnutí nedopadlo pro hráče od řeky Otavy vůbec dobře, ostudným výkonem (13:2) si připsali svůj nejhorší sezonní výsledek. Ovšem jak se říká, každý zápas je jiný a i ten dnešní začínal za stavu 0:0. Domácí nabitá sestava čítala 17 jmen, oproti 13 hradeckým, v nichž nastoupili i 3 dorostenci.

Začátek utkání nabízel naprosto obrácený pohled než-li tomu bylo na hřišti Olympu. Písečtí se do svého soupeře zakousli a svou převahou drželi hradecké po většinu třetiny v jejich obranném pásmu. První uklidňující trefa však přišla až v čase 10:12 z hole mladíčka Lukáše Volfa. 1:0. Po této brance nastoupila na hřiště první lajna švantláku a ani ta se nenechala zahanbit a z následného okupování v útočném pásmu se po souhře Jiří Mergl - Martin Zábranský, trefil druhý jmenováný. 2:0.

V druhé části se trochu ukolíbaní domácí svou nedůsledností  v obsazování hráčů sami připravili o dvougolový rozdíl. K neobsazenému Kubínovi se odrazil míček zpoza brány a hradecký dorostenec už neměl těžkou práci. 2:1. Od hostů to však byl na delší dobu poslední světlý moment, Písek nepřipustil drama a o dvě minuty později zvyšoval na 3:1 po přihrávce Jakuba Nováka bojovník Pavel Bíba. Domácí nepolevovali v tlaku a i přes několik šancí se poslední trefou v druhé části prezentovala druhá lajna Písku a to konkrétně v čase 27:56, kdy Lukáš Záleský zužitkoval pas od Martina Kobližky. 4:1 po druhé třetině.

Při chuťi hrající domácí nečekali na další zásah ve třetí periodě dlouho, po 34 vteřinách se nejhezčí akcí v zápase blýsklo duo Pavel Kolář - Jiří Mergl. První jmenovaný se proháčkoval do útočné třetiny a zkušeně pod padajícím obráncem poslal tutovku na hůl Mergla a ten s lehkostí překonal Mátla. 5:1. Tentýž hráč si připsal svou druhou branku v zápase o několik minut později zvyšoval už na 6:1 a tím se písečtí poprvé v sezoně dostali v počtu střelených branek přes zakleté číslo 5. Že i obránci umějí tvrdě a přesně vystřelit prokázal Jindřich Bárta v čase 38:21. Osamocený na modré čáře si ideálně nastavil mířidla a ukázkovou šibenicí rozradostnil spoluhráče a přítomné fanoušky. 7:1. Utkání už se praktický dohrávalo, ale i přesto nebyla nouze o zajímavé akce a šance. V poslední minutě se míčku ujal hostující Vácha, zpoza modré vystřelil a to do té doby byla poslední jasná a přesná informace. Písecký brankář Lukáš Koubek střelu propustil ale podle většiny hráčů nedoklouzala za brankovou čáru. Ovšem muži v pruhovaném měli opačný názor a gol uznali. 7:2. Brankový účet uzavřel opět bek píseckých Pavel Tanics, který při přesilové hře 11 vteřin před koncem tvrdou ranou propálil míček až do branky.

Ani po této výhře zálohy Písku nebylo jasné vzhledem k vyrovnané tabulce, který ze soupeřů bude hráčům od Otavy čelit ve čtvrtfinále playoff. Až večerní výsledky definitivně rozhřešili že Písek skončí po základní části na pěkném 4.místě a na domácí půdě přivítá stejně jako A tým  v playoff hráče Zlivy. Doufejme, že letos pouť písecké zálohy neskončí ve čtvrtfinále ale mnohem dále a pokusí se vybojovat příčky nejvyšší.

Branky Písku: Volf, Zábranský, Bíba, Záleský, Mergl 2, Bárta, Tanics

Sestava: Koubek - Máša, Procházka, Tanics, Bárta, Růžička, Košťál - Mergl, Zábranský, Kolář, Bíba - Novák, Kobližka, Záleský - Volf, Kocourek, Vlášek

text: Jakub Novák

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde