Po dvou zápasech vede oranžová nad Zliví 2:0

Souboj dvou Ondřejů, písecký Gába atakuje zlivského Vlasáka.

O víkendu vypukly čtvrtfinálové boje o hokejbalový titul. Obhájci titul, hráči píseckého Švantláku, hostili v úvodních zápasech svého odvěkého rivala, tým Zlivi. (Při čtení článku doporučuji mít puštěnou tuto písničku:) )

HC ŠD Písek - HBC Zliv 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

V prvním čtvrfinálovém utkání měli černo-oranžoví rychlý nástup. Na konci 2. minuty se prosadil po asistenci navrátilce v domácí sestavě Hromádky starší z bratrů Gábových Ondřej - 1:0. Po uplynutí 76 vteřin se písečtí radovali znovu, po samostatné akci skóroval Vážný - 2:0. Vzápětí ale hráli hosté první přesilovou hru a hned jí využili zásluhou Masaře - 2:1. Na konci 8. minuty si šel na trestnou lavici sednout již druhý zlivský hráč a domácíhráli dvojnásobnou přesilovku. Míček putoval po ose Přibyl, Ondřej Gába k Habartovi, který domácím vrátil dvoubrankové vedení - 3:1. Na konci první třetiny byl vyloučen hostující Véber na 5 minut plus do konce utkání za úmyslné šlápnutí na píseckého Kloudu. Nabídnutá výhoda se Švantláku dlouho nedařila. Pomohla až přestávka mezi třetinami a na začátku 17. minuty spolupráce bratrů Všetečkových, kteří připravili gólovou radost pro benjamínka Volfa - 4:1. Hráči Švantláku se v dalších minutách věnovali více nepřesnostem, které produkovali muži v pruhovaném a přestali se soustředit na hru. Trest přišel při jejich přesilovce, kdy se prosadil zlivský Šperl - 4:2. Těsně před druhou přestávkou se však prosadil dobře střílející Sýbek a o výsledku prvního utkání bylo prakticky rozhodnuto - 5:2. Na začátku poslední části předvedl Svantlák nejhezčí akci utkání. Bárta přihrál před branku Volfovi a ten, ač nejmeldší člen kádru trenéra Čapka, se předvedl jako zkušený mazák. Počkal si na nabíhajícího Davida Všetecku, kterému předložil míček přímo před prázdnou bránu - 6:2.

Branky a nahrávky: 2. O. Gába (Hromádka), 4. Vážný, 9. Habart (O. Gába, Přibyl), 17. Volf (M. Všetečka, D. Všetečka), 30. Sýbek, 33. D. Všetečka (Volf, Bárta) - 5. Masař, 24. Šperl

Střely: 42:28, vyloučení: 12:11, využití 2:1, v oslabení 0:1, diváků: 80

Sestava HC ŠD: D. Gába (Buček) - Gareis, M. Všetečka, Sup, Marek, Pelc, Přibyl, Bárta - Habart, O. Gába, Hromádka - D. Všetečka, Volf, Kubeš - Roth, Vážný, Klouda - Sýbek, Mergl

HC ŠD Písek - HBC Zliv 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Hned v neděli se v ŠD aréně hrálo znovu. Na první branku se tentokrát čekalo až do 10. minuty. V oslabení utekl David Všetečka, pomotal hostují obranu a s klidem poslal míček do zlivské branky - 1:0. Ani ne dvě minuty na to oblehl první útok Švantláku hostující branku a Ondřej Gába dotlačil oranžový nesmysl za Veselého záda - 2:0. Když hned na začátku druhé třetiny vyšla Svantláku přesilovková kombinace, zvyšoval dlouhovlasý Habart již na rozdíl tří branek. Na hostech byla znát bezradnost a odevzdanost, Šperl se marně snažil ohrožovat Davida Gábu ze všech pozic. Písečtí fanoušci si oblíbili především zlivského Mariána "George" Vaška, se kterým navázali kontakt již v prvním utkání. Domácí byli ve druhém zápase mnohem soustředěnější a nepřestávali atakovat zlivskou branku. Ve 22. minutě se prosadil střelou od modré Gareis - 4:0. Ve třetí třetině se příznivci hokejbalu dočkali ještě dvou gólů, v obou případech se prosadil první útok ŠD. Nejprve při přesilové hře skóroval podruhé v utkání Habart - 5:0. V závěru utkání se naopak v oslabení radoval také ze druhého střeleckého úspěchu Ondřej Gába a upravil výsledek na konečných 6:0.

10. D. Všetečka, 12. O. Gába, 17. Habart (O. Gába, D. Všetečka), 22. Gareis (Volf, D. Všetečka), 34. Habart (O. Gába, Hromádka), 45. O. Gába (Hromádka, Bárta)

Střely: 51:35, vyloučení: 7:7, využití 2:0, v oslabení 1:0, diváků 55

Sestava HC ŠD: D. Gába (Buček) - Gareis, M. Všetečka, Sup, Marek, Přibyl, Bárta - Habart, O. Gába, Hromádka - D. Všetečka, Volf, Klouda - Roth, Vážný, Kubeš - Sýbek, Mergl

Trenér Písku V.Čapek po utkání řekl: ,,Jsem maximálně spokojený s výsledky obou zápasů. V prvním zápase jsme měli slabší chvilku ve druhé třetině a hráli jsme nedisciplinovaně. Určitě to v sobotu nebude ve Zlivi lehké, ale zkusíme sérii ukončit co nejdříve."

Příští sobotu jede Švantlák ke třetímu utkání na hřiště Zlivi a jeho jediným cílem je uspět i potřetí a ukončit čtrvrtfinálovou sérii v nejkratším možném termínu.

text: Václav Pelc

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain