Starší dorost se výhrou přiblížil druhému místu

 

SK Suchdol nad Lužnicí - HC ŠD Písek 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

 

Střely: 12:23, vyloučení: 5:0, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

 

Písek přijel do Suchdola s cílem bodovat, neboť situace v tabulce je dost zamotaná a každý bod se bude počítat. Domácí nastoupili opět velmi oslabení, přesto "neprodali svou kůži lacino". Využívali každou příležitost na protiútok a několikrát to před píseckým Kukrálem hořelo. Hosté se v první třetině střelecky neprosadili, všechny střely na branku kryl výborný Šlefr.


Druhá část byla ze strany hostů lepší, křížnou střelou skóroval Vlček, zvýšit mohl mladíček Hynouš když mu mezi kruhy namazal Bosák , ale míček zůstal na brankové čáře. V poslední části se domácí většinou jen bránili a čekali na svou příležitost. Nejprve ale skóroval zblízka Gába a Písek vedl 2:0. Pak domácí Hásem snížili a několikrát nebezpečně zaútočili. Písek ale šel znovu do dvoubrankového vedení v přesilovce zásluhou Vlčka, který se na kruzích skvěle uvolnil a s přehledem zavěsil. Po hrubce hostí na obranné modré opět skóroval Hás a Písek se začal bát o výsledek. Rozuzlení přinesla poslední minuta, kdy při power-play Suchdola zabojoval u hrazení Vlček, poslal do úniku "Gábiče" a ten trefil prázdnou klec domácích.


Trenér hostí J. Hronek: Znám Suchdol velmi dobře a bylo mi jasné, že i v malém počtu budou velmi "kousat". To se potvrdilo, v zápase jsme se dost trápili. Kluci zřejmě pod dojmem snadného vítězství doma, dlouho nemohli najít recept na soupeře. Zlepšená hra a změna taktiky ve druhé a třetí části však přinesla Písku 3 důležité body. 

 

Branky Písku: 17:22 Vlček Filip (Indrák Miroslav), 29:57 Gába David, 32:56 Vlček Filip (Indrák Miroslav), 34:50 Gába David (Vlček Filip)

 

Sestava Písku:  Kukrál - Hanus, Havelka, Mora, Salát, - Jícha, Bosák, Vaněček, Indrák, Hřebíček, Gába D. (C), Salivar, Vlček (A), Hynouš

 

Na pár slov jsme se zeptali kapitána dorostenců Davida "smítky" Gáby. Davide střelil jste dva góly a pomohl jste týmu k důležitým třem bodům, jaké jsou cíle oranžové družiny před play-off? Do Suchdola jsme jeli v dost nabušené sestavě a nic jiného než 3 body jsme nechtěli, s bráchou (Filipem Vlčkem, poznámka redakce) jsme si to pomalu dávali až do kuchyně, takže to je především i jeho zásluha. Cíl je jasný, slavit titul společně s "A" týmem! 


V sobotu jedete na horkou půdu prvního týmu a v případě výhry by jste se posunuli na druhé místo, takže cíl jasný, uhrát tři body? Tři body budeme chtít za každou cenu a mít tak výhodou na play-off, aby jsme  začínali doma, uvidíme kolik se nás sejde a nějak to tam snad zvládnem! 

 

A důležitá otázka pro "A" mužstvo, stíháte přejet do Zlivy? Zatím se zdá, že by to vše časově mohlo vyjít, ale ještě jsem to neprobral s trenérem "A" mužstva, uvidíme zda se mu to bude líbit. 

 

Tak ať se vše vydaří podle plánu. Taky děkuji.

 

Text: Hronek Jiří st.

Přihlášení
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012