Dorost převálcoval Prachatice 7:1

neděle: 8.4.2012

HC Švantlův Dvůr Písek - HBC Prachatice 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Prachatice přijeli do Písku potvrdit svou účast v play-off, to se jim však nepodařilo a rozhodne se až v jejich posledním utkání s Olympem. Písečtí šli do vedení v 5 min. Indrákem, hosté vyrovnali za minutu Sitlerem. To ale bylo z jejich strany vše. Ostatní snahu o skórování eliminovala buď  obrana domácích a nebo jistota v brance „Kuky“. V první části ještě přidal šikovně zblízka branku opět Indrák, domácí se uklidili  a začali kontrolovat hru. Na začátku druhé třetiny skóroval Hřebíček a tím zřejmě zlomil veškerý odpor hostí. O tom svědčí i pouhé 2 střely na branku v této části hry.

Poslední dějství se odehrávalo zcela v režii Písku. Postupně se trefili do černého 3x Gába a jednou Indrák. Domácí si tak definitivně zajistili účast v play-off kde se střetnou se Suchdolem. Otázkou jen zůstává z kterého místa do vyřazovacích bojů půjdou. O tom rozhodne poslední zápas na horké půdě Pedagogu.

Trenér J. Hronek: ,,Sehráli jsme dobrý zápas, kluci šli za vítězstvím od první minuty.  V play-off to ale bude něco jiného, rozhodnout může každá maličkost. Bylo by dobré začínat doma a tak se musíme pokusit získat na Pedagogu alespoň bod, což by nám stačilo na druhé místo po základní části. Bude to ale hodně složité, neboť Pedagog má řadu dobrých hráčů a budeme muset něco vymyslet jak vyzrát na jejich dobrou obranu.“

Branky: Indrák 3, Gába 3, Hřebíček – Sitler

Sestava Písku:  Kukrál - Hanus, Havelka, Mora, Salát, - Jícha, Bosák, Vaněček, Indrák, Hřebíček, Gába D. (C), Salivar, Vlček (A), Hynouš

text: J. Hronek st.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich