Švantlák slaví postup do semifinále

HBC Zliv – HC ŠD Písek 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)

Konečný stav série 0:3

V domácích utkáních si hráči HC ŠD celkem bez problémů poradili s týmem Zlivi a k sobotnímu utkání na soupeřovu půdu tak odjížděli s jednoznačným cílem vyhrát i třetí utkání a zajistit si postup do semifinále v nejkratší možné době.

V první třetině hráli prim oba brankáři, domácí Voříšek a hostující mladíček David Gába. Oba týmy měly shodně tři přesilové hry, ale střelci se ani na jedné straně neprosadili. Nejdůležitější událostí tak bylo zranění dalšího píseckého hráče, kdy již v 5. minutě musel odstoupit obránce Marek a přidal se k dalším absentujícím Kabelemu, Pelcovi a Kozákovi, jemuž zatím stále běží disciplinární trest.

Ve druhé části hry již byla k vidění i gólová radost. Nejprve sice jen v podání útočníka Vážného, který již slavil vstřelení gólu, ale rozhodčí jeho pokus uznat nemohli, protože míček nakonec skončil před brankovou čárou. Ve 22. minutě pak předvedla druhá formace Písku tlak v útočném pásmu. Všetečka s Volfem se svojí útočnou agresivní hrou tlačila do brankoviště domácích a druhý jmenovaný nakonec dostal míček do sítě – 0:1. O čtyři minuty později se prosadila i první formace Švantláku. Útočník Gába doběhl míček za zlivskou brankou a přihrál Sýbkovi, který zůstal zcela volný mezi kruhy a mířil do černého – 0:2.

Po druhé přestávce bylo již jasné, že Zliv hraje svojí poslední patnáctiminutovku sezóny. Což potvrdili další dva písecké zásahy do černého mezi 36. a 37. minutou. Nejprve se po spolupráci se Sýbkem radoval ze vstřelené branky Habart – 0:3. O minutu později si připsal druhý úspěšný zásah po výborné práci Gareise benjamínek Volf – 0:4. Pět minut před koncem si užili gólovou radost i domácí hráči, ve 41. minutě se prosadil Čipera – 1:4. Hned po vhazování však zaútočili hráči Švantláku a zásluhou Ondřeje Gáby šli opět do čtyřbrankového vedení – 1:5. Ovšem domácí hráči předvedli prakticky totožnou akci a Masař snížil na 2:5. To však již byla poslední změna skóre, která se v utkání udála, a tak mohli černo-oranžoví slavit postup do semifinále.

Branky a nahrávky: 41. Čipera, 42. Masař – 22. Volf (Všetečka), 26. Sýbek (Gába O.), 36. Habart (Sýbek), 37. Volf (Gareis), 41. Gába O. (Habart)

Střely: 18:26, Vyloučení: 8:11, Využití: 1:0, Počet diváků: 40

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Kukrál) – Přibyl, Marek, Gareis, Rod, Hronek, Mergl, Bárta – Sýbek, Gába O., Habart – Volf, Všetečka, Kubeš – Klouda, Vážný, Roth

Trenér Čapek po utkání řekl: ,,Jsem rád, že se nám podařilo postoupit přes našeho tradičního soupeře v play-off. Přistoupili jsme k zápasům zodpovědně a za to musím kluky pochválit. Trochu nás kosí zranění, ale věřím že náš široký kádr zvládne další krok v play off ."

Po sobotních a nedělních utkáních v dalších sérií je již jasno o semifinálových dvojicích. Švantlák se utká se Starsem, který skončil na 3. místě v základní části a v 1. kole play-off si poradil 3:1 na zápasy s týmem Pedagogu. Začínat se bude na písecké půdě příští sobotu a neděli od 13 hodin. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Betonova  a Tábor. Oba soupeři si tak zopakují loňské boje o finále, kdy se radoval z postupu Tábor.

Autor: Václav Pelc

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde