Dorost vyhrál poslední utkání v základní části na půdě prvního Pedagogu

St. dorost:  14.04.2012

SK Pedagog České Budějovice - HC ŠD Písek 2:4 (1:0,0:2,1:2)

Střely: 18:27, vyloučení: 6:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Písek odcestoval do Českých Budějovic bez brankáře  Kukrála který jel do Zlivy s „B“ týmem a dalších 3 hráčů základní sestavy. Do branky se postavil Havelka a předvedl výborný výkon. Hosté  měli hned zpočátku řadu šancí, Vlček a po něm Volf šli  sami na domácího gólmana ale neuspěli. Naopak vedení  se ujali domácí Carvou, který nikým nehlídán dostal namazáno mezi kruhy od Krátošky.

Druhá část začala skvěle pro Písek a než se domácí rozkoukali bylo skóre obrácené. Nejprve Vlček chytře zpoza branky nahodil míček gólmanovi na záda a  bylo srovnáno. Po necelé minutě se z kruhů bekhendovou střelou trefil Banci a Písek vedl. Další šance Písku kryl domácí Kápl.

V poslední třetině se hosté snažili kontrolovat hru, Vlček zpoza kruhů trefil šibenici a stav byl 1:3.  Tři minuty před koncem zvýšil Volf na 1 : 4 a bylo rozhodnuto. Domácí se ale nevzdávali a minutu před koncem  Kubeš snížil na rozdíl dvou branek. Pedagog vsadil vše na jednu kartu a začal hrát power-play, ale stav se již nezměnil. Hosté se výhrou dostali na druhé místo v tabulce a radost v kabině Písku byla veliká.

Trenér J.Hronek: ,,Přijeli jsme na Pedagog s cílem získat alespoň bod a posunout se na druhou příčku v tabulce. To se nám podařilo i když vítězství se nerodilo lehce. První třetinu vyhráli domácí, ve druhé jsme hned v úvodu otočili skóre a rozhodlo se až v závěrečné třetině. Trpělivou hrou jsme dovedli zápas do vítězného konce i přes závěrečný nápor Pedagogu. Za týden nás čeká Suchdol a pokud budeme hrát tak dobře a disciplinovaně jako dosud věřím, že postoupíme do finále.“

Branky: Carva, Kubeš – 2x Vlček, Banci, Volf

V dalším utkání se svěřenci trenéra Hronka utkají v semifinále s hráči Suchdola nad Lužnicí a to na domácí půdě v Písku od 10:00 hodin. Kde rozehrají letošní play-off. Druhý zápas této sezóny je na programu den poté a tentokrát od 11:00.

Text: Jiří Hronek st.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain