Písecké béčko čeká rozhodující pátý zápas o postup do semifinále playoff

HC Švantlův Dvůr Písek B - HBC Zliv B 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

První čtvrtfinálový duel se stal jasnou záležitostí Zlivi, která v Písku vyhrála první třetinu 3:0 a rozhodla o rázu duelu. Ve druhé části přidala ještě jednu branku, a jelikož v závěrečné třetině gól nepadl, vyhrála Zliv první utkání na hřišti “Švantláku“ 4:0 a ujala se vedení v sérii.

HC Švantlův Dvůr Písek B - HBC Zliv B 2:3p (1:0, 1:2, 0:0)

Druhý duel byl mnohem vyrovnanějším přesto měl stejného vítěze. Domácí vyhráli první třetinu 1:0, ale Zliv ve druhé třetině zabojovala a výsledkem bylo skóre 2:2 před poslední třetinou. V závěrečné periodě gól nepadl a na řadu přišlo prodloužení. V něm hosté udeřili a mírný  favorit z Písku tak prohrává po dvou domácích utkáních se Zliví 0:2.

První mečbol odvrácen

HBC Zliv B - HC Švantlův Dvůr Písek B 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Písek jel do Zlivi s tím, že již nesmí prohrát, jestli se nechce s play off rozloučit. Tento plán v sobotním duelu začal plnit hned od první třetiny, kdy jednou skóroval. Vyrovnaná druhá část vítěze neurčila, a proto šly oba celky do závěrečné třetiny s nadějí na výhru. Jenže Švantlák v ní třikrát skóroval a dvě branky Zlivi nestačily. Sobotní duel rozhodnutí nepřinesl, Písek odvrátil vyřazení výhrou 5:3.

Branky Písku: Bárta, Kolář, Mergl, Zábranský, Bíba

A je vyrovnáno

HC HBC Zliv B - HC Švantlův Dvůr Písek B 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)

Po sobotním bojovném a nakonec i vítězném utkání zajíždělo písecké béčko o den později opět na hřiště Zlivi. Sestava švantláku zaznamenala drobné změny. Z osobních a zdravotních důvodů již nenastoupili Pavel Tanics a Milan Růžička, naopak posílením do řad Písku byl dorostenec Lukáš Volf a z "A" týmu nastoupili  Marek Habart a Tomáš Rod.

Samotný úvod naznačil že domácí by rádi vstřelili první branku a podle toho i probíhaly první minuty hry, ovšem oproti prvnímu střetnutí v Písku byla první lajna Zlivi dobře bráněna a k vážnějším šancím se nedostávala. Střely , které prošly přes obranu hostů s jistotou pochytával Martin Kukrál. Hra se postupně behěm třetiny vyrovnávala a začali hrozit i hráči švantláku. Důležitý první gol vstřelil po vyhrané buly obránce Libor Máša, který svou ranou rozvlnil síť domácí svatyně. Nabuzení hosté vycítili svou šanci a po zavezení Kobližky si převzal míč v útočném pásmu Habart, který našel dobře postaveného Lukáše Volfa a ten nedal přesnou ranou nad lapačku brankáři šanci. 0:2. Domácí psychika byla značně nalomena a to se projevilo jak na střídačce tak i na hřišti. Nemohoucnost dopravit míč za záda hostujícího brankáře i po několika slibných střelách jim na ní jistě nepřidávala. Blížil se konec třetiny a pověstný hřebíček do rakve zatloukl střelec Jirka Mergl a tím tak svému týmu dal již tříbrankový náskok.

Oba týmy se o pauze vydaly z chladného počasí do šaten probrat možnou strategii do druhé části. Taktika Zlivi byla víceméně jasná, tlačit se za každou cenu dopředu a vykřesat jiskřičku naděje v obrat. K tomu jim značně přispěli písečtí, kteří svou nedisciplinovaností zahájili sérii několika minut v oslabení. Domácí hráli několikrát v počtu pěti proti třem, ale statečné tria a golman Kukrál odolávali. Co se nepovedlo proti třem, zužitkovali domácí v klasické přesilovce 5 na 4 a po více než půlce střetnutí se konečne prosadili a snížili na 1:3. Ovšem nutno říci, že trest v podobě počtu golů mohl být pro Písek mnohem horší, vzhledem k neustálému bránění s nejmenším možným počtem hráčů na hřišti. Když už se po dlouhé době hrálo bez vyloučení, mohli se i hráči v tmavých dresech vydat zaútočit. Bohužel pro ně tím kdo udeřil jako další byla Zliv a rozdíl ve skore byl už jen jednobrankový 2:3. Náskok se ztenčil a boj o vítězství pokračoval. Značně unavení písečtí se dostávali pod tlak a vyrovnání bylo téměř na světě. Někteří zlivští už se prakticky radovali ale skrumáž před Kukrálem, který neuvěřitelně udržel míč před brankovou čarou golem neskončila. O zřejmě zlomový moment se postarala druhá lajna Písku. Jmenovitě Martin Zábranský, jenž se jako první dostal k dorážce a bez problému překonal domácího golmana. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 2:4.

Ve třetí části se hra již od prvních sekund přelévala ze strany na stranu. Písek se již vyvaroval zbytečných faulů, ale za to pomalejší přístup ve svém obranném pásmu přinášel domácím šance na případné snížení, ovšem hry na riziko zlivských využívali i hosté. Samostatný únik mladíčka Volfa však ještě brankou neskončil. Ovšem co se nepovedlo jemu si plně vynahradil o několik minut později nejproduktivnější hráč Jirka Mergl. Po výpadu obránce Lukáše Vláška do útočné třetiny našel přesným pasem prvně jmenovaného a ten ukázkovou střelou nad lapačku nedal Veselému šanci. 2:5 a tříbrankový náskok z první třetiny byl opět na světě. Značně frustrovaní a rozhádaní domácí sice neustále bušili na píseckou bránu, ale tam stála jistota Martin Kukrál, který již nepřipouštěl zdramatizování stavu. Při špatném střídání a prachbídném rozvezení hráče Zlivi, se volného míčku na středu hřiště zmocnil Jakub Novák a ten měl cestu k Veselému naprosto otevřenou a tváří v tvář se zapomenutý střelec po několika zápasové odmlce mohl konečně radovat ze vstřelené branky. 2:6. Do konce střetnutí již zbývalo několik desítek sekund a prakticky rozhodnutý zápas již pouze kosmeticky upravil Čipera. 3:6. V poslední minutě utkání drželi písečtí míček na svých hokejkách a vítězně si vyměnovali přihrávky než se ozval hvizd rozhodčích.

Písek se i přes nepříznivý stav v sérii nevzdal a vybojoval dva body ze hřiště soupeře a tudíž je tento souboj vyrovnaný 2:2. Až pátý zápas, který se odehraje tuto sobotu od 15h v Písku rozhodne o postupujícím do semifinále 1.OHbL. Doufejme, že béčko napodobí své kolegy z Á týmu a definitivně vyřadí pro tento rok Zlivské z bojů o titul.

Branky Písku: Máša, Volf, Mergl 2, Zábranský, Novák

Sestava: Kukrál - Bárta, Procházka, Rod, Vlášek, Máša - Kolář, Novák, Kocourek - Kobližka, Habart, Volf - Zábranský, Mergl, Bíba

Text: Jakub Novák