Dvojnásobná radost u Otavy a jediná výhra dělí HC ŠD od finále

HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Stav série 1:0

Již první semifinálové utkání OHBL ukázalo, že písecké obhájce titulu nečeká nic jednoduchého. Domácí se po dlouhé době mohli opřít o tradiční první útočnou formaci Habart, Kabele a Hromádka, když se centr tohoto útoku poprvé po svém zranění objevil opět na hřišti. První branky série se zaplněná hokejbalová aréna dočkala již po 80 vteřinách.  Ondřej Gába našel Hronka a domácí radost propukla poprvé – 1:0. Ovšem hosté nepřijeli do Písku na výlet a v 8. minutě díky Řehoutovi srovnali skóre – 1:1. Nadále byl průběh hry vyrovnaný a do první sirény se stav utkání neměnil.

Na začátku prostřední části hrál Stars téměř minutu trvající přesilovou hru pěti proti třem, ale domácí hráči se dokázali ubránit. Přesně v čase 22:00 se zastavila časomíra, když Ondřej Gába poslal další gólovou nahrávku, tentokrát byl jejím adresátem Daniel Kubeš a Písek se ujal vedení – 2:1. O necelé tři minuty později si tato dvojice spolupráci zopakovala a Kubeš nedal Hlaváčovi žádnou šanci – 3:1.

Tři minuty po začátku třetí třetiny se ze vstřelené branky radoval nejproduktivnější písecký hráč utkání Ondřej Gába, který prostřelil hráče před sebou a trefil prostor mezi betony hostujícího gólmana – 4:1. Hráči Starsu se sice nevzdávali a pokoušeli se utkání zdramatizovat, ale Davida Gábu v brance Švantláku se jim již překonat nepodařilo.  A tak se o poslední změnu skóre postarali domácí hráči, konkrétně David Všetečka, jenž si prošel útočným pásmem, jak se mu zachtělo a popáté překonal Hlaváče – 5:1. Hostující gólman po této brance přenechal místo svému kolegovi Musilovi, ale ten již další branku neobdržel. Kaňkou na prvním semifinálovém bodu bylo další zranění v týmu HC ŠD, které vyřadilo Jana Rotha.

Branky a nahrávky: 2. Hronek (Gába O.), 22. Kubeš (Gába O.), 25. Kubeš (Gába O.), 33. Gába O. (Vážný), 43. Všetečka D. – 8. Řehout

Střely: 40:37, Vyloučení: 5:1, Bez využití, Počet diváků: 110

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Rod, Přibyl, Všetečka M., Gareis, Hronek, Vážný, Mergl, Bárta – Hromádka, Kabele, Habart – Všetečka D., Volf, Gába O. – Sýbek, Kubeš, Roth – Klouda

HC ŠD Písek – TJ Stars Suché Vrbné 4:3 pp (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

Stav série 2:0

Druhé semifinálové klání bylo o poznání vyrovnanější. A jen to dokazuje, že na sebe narazila mužstva, která patří k tomu nejlepšímu, co OHBL v letošní sezóně nabízí. Na první branku museli diváci tentokrát čekat až do 10. minuty. Domácí tým sice hrál v oslabení, ale Volfovi se podařilo vyhodit míček na rychlonožku Habarta, který pláchl hostujícím obráncům a nadvakrát se mu podařilo překonat Hlaváče v brance Starsu – 1:0. Ovšem, stejně jako v sobotním utkání, tak také v neděli byl po první třetině stav nerozhodný. Zasloužil se o to hostující Šťastný ve 13. minutě – 1:1.

Na začátku 19. minuty domácí sevřeli Suché Vrbné v jejich obraném pásmu, Milan Hromádka a Martin Všetečka kombinovali mezi bránícími hráči Starsu a střelu, která vyšla na jejich branku, se povedlo tečovat Kabelemu a Hlaváč se mohl jen bezmocně ohlédnout – 2:1. Ani ne za minutu bylo skóre zápasu srovnáno a znovu to bylo zásluhou Šťastného, který se trefil v oslabení – 2:2. Hosté poté dokazovali, že ne nadarmo skončili po základní části hned za píseckým Švantlákem a svým hostitelům zatápěli. Poslední slovo ale měli ve druhé patnáctiminutovce domácí. Kabele našel v 27. minutě Habarta a ten již podruhé v utkání rozradostnil oranžovo-černé fanoušky – 3:2. Pro Kabeleho to však byla poslední vážnější akce v utkání, jelikož o několik okamžiků později po nezaviněném souboji utkání nedohrál a prognóza do dalších bojů je zatím velmi mlhavá.

Ve třetí třetině byla k vidění velká snaha Starsu o vyrovnání. Čemuž pomohla i četná písecká vyloučení. Domácí hráči se statečně bránili, dokonce i dvojnásobné přesilovce a stále drželi vedení na své straně. Když už se konečně hrálo v pěti na obou stranách, tak se hostům přeci jen podařilo vyrovnat. Tři minuty před koncem se o to zasloužil Šefčík – 3:3. Domácí byli jako opaření a do konce normální hrací doby nenašli síly na odpověď.

V prodloužení se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu. Oba brankáři ale drželi naděje svých barev. Tentokrát to byli hostující hráči, kteří si ubírali síly vyloučeními. Trenér Čapek udělal před prodloužením korektury v sestavě a posílal na hřiště již jen dvě formace. Čtyři minuty před koncem při dalším vyloučení hostujícího hráče ale přišlo rozhodnutí. Sýbek se ocitl sám před Hlaváčem, a tak dlouho se snažil míček za jeho betony a záda přehrnout, až se mu to nakonec podařilo a písecký hokejbalový stánek vybouchl radostí – 4:3.

Branky a nahrávky: 10. Habart (Volf), 19. Kabele (Všetečka M.), 27. Habart (Kabele), 52. Sýbek – 13. Šťastný (Cikán), 20. Šťastný, 42. Šefčík (Hoffman)

Střely: 46:34, Vyloučení: 8:11, Využití: 1:0, V oslabení: 1:1, Počet diváků: 81

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Rod, Přibyl, Všetečka M., Gareis, Hronek, Vážný, Bárta, Sup – Hromádka, Kabele, Habart – Všetečka D., Kubeš, Klouda – Gába O., Volf, Sýbek – Mergl

Trenér Čapek po utkáních řekl: Obě utkání byla těžká, tak, jak jsme předpokládali. Měli jsme vždy dobrý vstup do utkání, ale ve druhých částech jsme vždy povolili. V prvním utkání jsme vyhráli zaslouženě, ve druhém jsme byli šťastnější. Hráči zaslouží pochvalu, absolvovali dvě těžká utkání ve dvou dnech s maximálním nasazením. Na Starsu nás nečeká nic lehkého, ale nechceme se vracet do Písku k dalšímu utkání.

Po dvou úspěšných domácích zápasech se série přesouvá do Českých Budějovic, kde bude v sobotu HC ŠD bojovat o třetí vítězný bod, který by znamenal postup do finále. Ovšem hráči Starsu jistě nedají svoji kůži lacino. Všichni příznivci oranžovo-černých jsou srdečně zváni na toto utkání, jehož čas bude ještě upřesněn a nalezou ho v průběhu týdne na klubových stránkách www.hcsdpisek.cz.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde