Obrat dokonán, béčko postupuje do semifinále!!!

HC Švantlův Dvůr Písek B - HBC Zliv B   4:0 (2:0,2:0,0:0)

Stav série 3:2

Střely: 41:29, vyloučení: 8:6, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0

Martin Kukrál na fotce tlumí střelu Davida Šperla a připisuje si tak čisté konto.

Když si oba týmy prohrály svá domácí utkání, stěhovala se série za stavu 2:2 k rozhodujícímu boji na písecké hřiště. Zatímco sestava hostí zůstala nezměněna, písečtí se museli obejít bez beků Tanicse a Máši, kteří se zranili v průběhu playoff, z osobních důvodů pak nenastoupil kapitán Kobližka. Značně oslabená sestava však byla doplněna dobře fungující spoluprácí s A týmem. Jmenovitě vypomáhali Habart, Rod, Bárta a Všetečka David. Z dorostu pak již tradičně tahoun Lukáš Volf a brankář Martin Kukrál.

Úvod utkání byl ve znamení převážné aktivity domácích, především díky první lajně, která si již v prvních minutách vytvářela díky rychlé kombinaci tlak v útočném pásmu. Šance na sebe nenechali dlouho čekat a co pochytal Voříšek, zachraňovala pro něj tyč. To se ale brzy změnilo v přesilovce domácích. Tomáš Rod na modré naznačil střelu ale všiml si naprosto volného Marka Habarta a ten už neměl těžkou práci. 1:0. Na Písku byla zjevná snaha zápas vyhrát a chuť po vítězství potvrzoval celý tým. Netrvalo dlouho a udeřila opět první lajna Písku. Konkrétně si vyměnili golovou přihrávku Habart s Volfem a mladý střelec zvýšil náskok svého týmu na 2:0.

Druhá část měla podobný průběh jako ta první, hosty držela nad vodou vždy jen případná přesilovka, ve které však obětaví a bojující písečtí dělali co mohli aby nepřipustili drama. Těžké střely, které prošly na branku pochytal Martin Kukrál, který stojí v brance Písku od 3.čtvrtfinále a je důležitým a nepostradatelným článkem. Když se ani dobře sehrané duo zlivských Šperl - Čipera nedokázali prosadit, udeřili opět domácí a v této třetině dokonce 2x a vždy byl střelec stejný Marek Habart, jenž po střelách obránců byl vždy na správném místě a dorazil v podobných situacích míček do brány a tím si připsal hattrick. Skore narostlo na poklidný stav 4:0 po 2.třetinách a vše již ukazovalo na to, že Písek dokoná vytoužený obrat.

Do třetí třetiny nastupovali domácí s jasnou taktikou, dohrát zápas v poklidu a pokud možno nedostat branku, která by mohla ještě dát malinkou naději Zlivy na přiblížení k vyrovnání. Přesně to, co si písečtí hráči řekli do puntíku splnili. Jistá hra dozadu,dohrávání a užívání si luxusního náskoku, však někdy domácí ukolébala a jasné pozice se snažili vyšperkovat do dokonalosti. To však už nemuselo nikoho z píseckých hráčů ani příznivců mrzet. Branka nepadla ani na jedné straně, mladíček Kukrál vychytal v rozhodujícím zápase čisté konto a mohla vypuknout radost z výhry 4:0 a tím i z postupu do semifinále 1.OHbL.

Po delší době se písecké béčko konečně probojovalo do další fáze playoff a cesta k případnému úspěchu je naprosto otevřená. V semifinále vyzvou písečtí překvapivě tým Olešníku, který vyřadil druhou Hospříž. Již tuto sobotu od 11h a v neděli od 9h se pokusí Písek využít výhodu domácího prostředí a i nadále mířit za týmovým cílem jímž je titul. Všechny příznivce píseckého hokejbalu zveme tento víkend na naše domácí zápasy.

Branky: Habart (Rod, Všetečka D.), Volf (Habart), Habart (Rod), Habart (Rod)

Sestava Písku: Kukrál – Rod, Procházka, Bárta J., Bárta T., Růžička, Vlášek  – Všetečka D., Volf, Habart – Kolář, Novák, Mergl – Záleský, Bíba, Zábranský - Kocourek

Text: Novák Jakub

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich