Písecký dorost nedal Suchdolu šanci a píseckým chybí jeden zápas k postupu do finále.

St. Dorost: 22.4.2012

HC ŠD Písek – SK Suchdol nad Lužnicí 13:1 (2:0, 3:0, 8:1)

Střely: 45:31, vyloučení: 1:0, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Stav série 1:0

Písečtí k prvnímu zápasu nastoupili v retro dresech, v nichž před 12 lety vyhráli jejich předchůdci soutěž staršího dorostu. Během 4 minut to bylo zásluhou Davida Gábi a Filipa Vlčka 2 : 0. Suchdol hrozil z brejků, ale Kukrál v Písecké brance chytal skvěle. Na začátku druhé části přidal Hřebíček třetí branku a tím zřejmě rozhodl zápas. Další dvě branky přidali v této třetině Hanus a znovu Filip Vlček. Poslední část vyhrál Písek 8:1. Zcela odevzdanému soupeři dal další tři branky písecký ostrostřelec Filip Vlček, tři Indrák a dvě Havelka. Písek dohrával poslední třetinu bez Volfa a Gábi, kteří se připravovali na zápas „A“ týmu.

Branky Písku: 5x Vlček, 3x Indrák, 2x Havelka, Gába D., Hanus, Hřebíček

Trenér Jiří Hronek st. po zápase řekl pár slov: Chtěli jsme využít domácího prostředí a to se nám beze zbytku povedlo. V prvním zápase jsme brzy vstřelili branku, po chvíli druhou, kluci se uklidnili a pak už to bylo jen o tom kde se skóre zastaví. Na začátku druhé části padl další gól a bylo rozhodnuto. Ve třetí části jsme už soupeře jasně přehrávali a výsledkem bylo na play-off až nezvykle vysoké skóre. Střelcem zápasu byl Vlček, který sám dal 5 branek a na další čtyři přihrál.

HC ŠD Písek – SK Suchdol nad Lužnicí 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)

Střely: 46:23, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 1:0

Stav série 2:0

Ve druhém zápase začal Písek velmi vlažně jako by o nic nešlo a nemohlo se nic stát. Teprve druhá část byla lepší, Suchdol vstřelil úvodní gól a to domácí konečně dostalo do hry. Do konce třetiny skóroval 2x Vlček a jednou se krásně od modré trefil Banci.  Poslední dějství bylo také v režii Písku. Suchdol sice hned v úvodu snížil na 2 : 3 to ale bylo z jeho strany vše. Do konce zápasu zvyšoval Havelka , další body si za dvě branky si připsal Vlček. Oba dva zápasy se překvapivě hráli v duchu fair-play. Písek tak dokonale využil domácího prostředí a pojede si do Suchdola pro postup do finále.

Branky Písku: 2x Vlček, Banci, Havelka, Gába D., Indrák

I po druhém zápase jsme zpovídali domácího lodivoda Jiřího Hronka: Druhý zápas jsme začali velmi nesoustředěně a celou první třetinu jsme se střelecky trápili. Teprve druhá část byla lepší, Suchdol vstřelil úvodní gól a to nás asi probudilo. Do konce třetiny jsme dali tři branky a tím otočili skóre. Poslední dějství bylo také v naší režii, Suchdol sice hned v úvodu snížil na 2:3 to ale bylo z jeho strany vše. Do konce zápasu jsme přidali další góly, v Suchdole nám stačí vyhrát jeden zápas a bude rozhodnuto. Vím, že to nebude jednoduché, v Suchdole je vždy „horká půda“ ale pokud přistoupíme k utkání zodpovědně, věřím že si odsud odvezeme postup do finále¨.

Text: Jiří Hronek st.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich