Sobotní přestřelku Švantlák ještě nezvládl, v neděli však již zvítězil a znovu je ve finále!!!

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Stav série 1:2

V sobotu se hrálo 3. semifinálové utkání, tentokrát série pokračovala v Českých Budějovicích na hřišti Starsu. Domácí potřebovali nutně vyhrát, aby jim neskončila letošní sezóna. A start do utkání měli hráči Starsu opravdu raketový. Po necelé půlminutě byl vyloučen písecký Hromádka, hosté se však dokázali ubránit. Ovšem pár vteřin po hře v plném počtu načal střelecký účet utkání Krotký – 1:0. O minutu a čtrnáct vteřin později se domácí radovali podruhé, když Davida Gábu prostřelil Lonsmín – 2:0. Domácí hru ovládali a písečtí marně hledali recept, jak se vrátit do zápasu.

Dvě minuty po začátku druhé třetiny utekl Stars již na rozdíl tří branek, střelcem byl podruhé Krotký – 3:0. Zpátky do zápasu se obhájci titulu vrátili díky šťastné brance mladíčka Volfa, který ve 24. minutě nepolevil v napadání domácí brankáře Hlaváče, kterého přinutil k chybě a rázem to bylo již jen o dvě branky – 3:1. Písecké hokejbalisty tento gól viditelně povzbudil a začali se více tlačit do domácího brankoviště. Přesto se skóre po 30 minutách neměnilo.

V poslední třetině předvedli hráči Švantláku, že se velmi neradi vzdávají. Ve 33. minutě vypálil při hře ve čtyřech na obou stranách od modré Rod, míček se odrazil k volnému Hronkovi, který ho pohotově uklidil do domácí svatyně – 3:2. Písek vzápětí dostal možnost přesilové hry a hosté jí sehráli ukázkově. Ve 36. minutě zužitkoval kombinaci Hromádky a Hronka Marek Habart a bylo vyrovnáno – 3:3. Ovšem brankovým hodům stále nebyl konec. Ve 42. Minutě využili přesilovou hru také domácí, ze vstřelené branky se radoval Řehout – 4:3. O necelou minutu později ale bylo znovu vyrovnáno, Habart tentokrát nahrával a první letošní branku vstřelil Hromádka – 4:4. Přesně o půl minutu později se znovu měnilo skóre a opět šli do vedení domácí, svůj hattrick završil Krotký – 5:4. Trenér Čapek ještě zkusil odvolat Davida Gábu, ovšem HC ŠD se již vyrovnat znovu nepovedlo, a tak bylo jasné, že se stejní soupeři utkají i v neděli.

Branky a nahrávky: 3. Krotký (Čížek), 4. Lonsmín (Máče, Čížek), 18. Krotký (Čížek), 42. Řehout (Šťastný, Hoffman), 44. Krotký (Hoffman) – 24. Volf, 33. Hronek (Rod), 36. Habart (Hronek, Hromádka), 43. Hromádka (Habart)

Střely: 35:43, Vyloučení: 7:8, Využití: 1:1, Počet diváků: 55

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Rod, Přibyl, Všetečka M., Gareis, Hronek, Vážný, Bárta, Pelc – Hromádka, Kabele, Habart – Všetečka D., Volf, Klouda – Gába O., Kubeš, Sýbek – Mergl

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Konečný stav série 1:3

V nedělním utkání chtěli hokejbalisté Švantláku napravit sobotní zaváhání a ukončit semifinálovou sérii. Utkání začalo zhruba s půlhodinovým zpožděním, když se čekalo na příjezd jednoho z rozhodčích. Písečtí začali mnohem lépe a vytvářeli si šance již v prvních minutách zápasu. Ovšem stejně jako v sobotu, také v neděli šli do vedení hráči Starsu. V 7. minutě se po přihrávkách Hoffmana a Šefčíka prosadil Kvítek – 1:0. Hosté se ale nenechali zlomit a hnali se za vyrovnáním. Domácí brankář Hlaváč, ale v úvodní třetině držel opět čisté konto.

O vyrovnání stavu se postaral dvacet šest vteřin po zahájení prostřední části hry Tomáš Rod, který doběhl s míčkem před útočnou modrou čáru a dělovkou do horního rohu branky nedal domácímu brankáři šanci – 1:1. Hra byla následně rozkouskována častými vyloučeními na obou stranách. Početní výhoda se nakonec stala výhodou HC ŠD. Při jedné z nich našel Rod mezi kruhy volného Ondřeje Gábu, který další dělovkou prostřelil Hlaváče a přiblížil Švantlák k finále – 1:2.

Třetí třetina potvrdila, že oba týmy byly vyrovnané a že všechny zápasy této série byly pěknou ukázkou jihočeské hokejbalové špičky. Stars se snažil o vyrovnání, ale jako poslední instancí písecké obrany se ve skvělém světle ukazoval David Gába. Písecký gólman začaroval svou branku a nepovolil domácím hráčům žádnou další gólovou radost. Ani při závěrečné power-play, a tak mohla po 45 minutách propuknout opět po roce radost Švantláku z postupu do finále.

Branky a nahrávky: 7. Kvítek (Hoffman, Šefčík) – 16. Rod (Gába O., Přibyl), 26. Gába O. (Rod)

Střely: 30:32, Vyloučení: 5:8, Využití: 0:1, Počet diváků: 51

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Rod, Přibyl, Všetečka M., Gareis, Hronek, Vážný, Bárta, Pelc – Gába O., Všetečka D., Habart – Sýbek, Kabele, Klouda – Volf, Kubeš, Mergl

Trenér Čapek po utkáních řekl: Byla to velmi vyrovnaná série. Včera jsme první třetinu doslova prospali, a pak jsme museli vynaložit hodně sil na srovnání, ale v závěru jsme udělali opět chybu a zápas prohráli. Do nedělního utkání jsme udělali některé změny v sestavě, ale hlavně od začátku utkání jsme šli za svým cílem. A byl to ,,Švantlák“, který  chce hrát opět  finále. Všechny hráče musím pochválit za celou semifinálovou sérii.

HC ŠD Písek má již svoji finálovou účast jistou. Kdo ale bude jejich soupeřem, zda stejně jako v loňském roce Tábor, nebo vítěz základní části Betonova Holubov, to se příznivci oranžovo-černých dovědí až příští sobotu. Po čtyřech utkáních je série nerozhodná 2:2 a rozhodovat bude poslední utkání na hřišti Betonovy. Bližší informace o finálové sérii budou publikovány na klubových stránkách www.hcsdpisek.cz.

Autor: Václav Pelc

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde