Béčko po dvouch výhrách krok od finále

HC ŠD Písek B - HC Olešník 5:3 (1:1,3:2,1:0)

stav série: 1:0

Střely: 44:33, přesilovky: 2:0, oslabení 1:0

Za velmi teplého a slunečného dopoledního počasí se v Písku na hřišti švantláku naplno rozjeli boje o postup do finále. Domácí písečtí vyzvali hráče Olešníku. Vzájemné zápasy hovoří ve prospěch hcšd, když nejprve doma vyhráli 2:1 a poté na hřišti soupeře 2:4. Ovšem statistiky jak je dobře známo jdou v playoff stranou.

Jak vyrovnané utkání nás čeká, se již naplno ukázalo v prvních minutách hry. Nouzi o zákroky neměl ani jeden z golmanů. Když se oboum celkům nedařilo vstřelit první branku v plném počtu, povedlo se to až v nabídnuté přesilové hře a tu využil na přelomu třetiny písecký Lukáš Záleský, který šikovně tečoval střelu Pavla Koláře. 1:0. Důležitý první gol, však pohled na hru příliš nezměnil, urputný boj a tvrdé souboje neustávali. Na další branku se čekalo až do 13.minuty a tu vstřelili hosté. Po buly se odrazil míč k naprosto volnému Cepákovi a bylo vyrovnáno. 1:1.

Remízové skore nevydrželo ve druhé části příliš dlouho, bohužel pro Písek udeřili opět hosté a to po 2.minutách Ruprecht. 1:2 pro hosty. Tempo nabíralo na obrátkách, přicházely fauly a tím i příležitosti na skorování. Druhá přesilová hra pro domácí a opět využitá, kolegové z útoku David Všetečka a Lukáš Volf předvedli golovou akci. Druhý jmenovaný si našel volný prostor na kruhách a po skvělé přihrávce se z první nemýlil. 2:2. Brankové hody ve druhé třetině tím však zdaleka neskončily. Po druhé v zápase se ujali vedení hosté a to přesně v čase 23:42, kdy se ranou z kruhů trefil Vavroch. V tu chvíli nastupovala domácí třetí lajna a ta se s úmyslem rychle zchladit emoce a nadšení Olešníků vrhla do útoku. Lukáš Záleský si při rychlém vyvezení z obranného pásma všiml na modré nabíhajícího Jakuba Nováka a ten se dostal před kruhy a střelou švihem rychle vyrovnal na 3:3. Utkání obratů dokonal ještě před přestávkou svou druhou brankou Lukáš Záleský, jenž se jako první dostal k odražené střele kterou vyslal David Všetečka. 4:3 po 2.třetinách.

I když Písek vedl, určitě se nechtěl uspokojit pouze s jednobrankovým náskokem, na druhé straně i Olešník nešetřil na silách, nic jiného hostům také nezbývalo. Hrálo se o každý balonek a z toho pramenilo i velké množství faulů na obouch stranách. Konkrétně si oba týmy připsali v této periodě po čtyřech dvouminutových trestech. Avšak kupodivu gol nepadl ani z jedné nabízené přesilovky. Brankáři drželi stejný stav a ten se tedy stále neměnil. Blížil se konec utkání a hostům nezbylo nic jiného než odvolat brankáře Mičana a pokusit se o powerplay. I přes tlak a neustálou střelbu na branku Martin Kukrál a obrana domácích odolávala. Konečnou pojistku a tečku v zápase obstaral krásným a hlavně přesným lobem přes celé hřište David Všetečka a šest vteřin před koncem střetnutí se změnil stav na konečných 5:3 pro Písek. Písečtí se ujali vedení v sérii 1:0 a hned následující den v neděli se bude konat odveta o bod druhý.

Branky: Záleský 2, Volf, Novák, Všetečka

Sestava: Kukrál - Procházka, Sup, Vlášek, Růžička, Bárta T, Máša - Volf, Všetečka, Mergl - Zábranský, Bíba, Kobližka - Novák, Kolář, Záleský - Kocourek

HC ŠD Písek B - HC Olešník 5:1 (1:1,3:0,1:0)

stav série: 2:0

Střely: 45:34, přesilovky: 1:0, oslabení: 1:1

Nedělní odveta mezi zálohou Písku a Olešníkem se díky turnaji žáčků přesunula z plánované 11 na 9h a oba týmy tuto změnu jistě uvítaly, hlavně kvůli vysokým letním teplotám, které právě panují nejen zde na jihu čech.

Úvod utkání se nesl ve stejném duchu jako ten sobotní, nezměnil se ani tým, který se radoval jako první ze vstřelené branky, byl to opět Písek a jmenovitě David Všetečka jenž na konci 5.minuty přinesl uklidnění do řad svého mančaftu. 1:0. Dá se řící, že domácí měli vývoj v první třetině pod svou kontrolou, soupeři dovolili sice 2 přesilové hry, ale v nich a za celou první část dokázali na bránu hosté vystřelit pouze šestkrát. Jenže jak to tak bývá i z minima se dá vytěžit maximum a to se dokonce v oslabení 27 vteřin před sirénou dokázalo povést Olešníku. Chybu na středu potrestal vyrovnávací brankou Šmejkal 1:1.

Ve druhé části dostali domácí po minutě a půl možnost přesilové hry, a i když se její první půlka golově nevydařila, povedlo se to v její půlce druhé, od modré vyslal projektil Marek Sup a ten se odrazil od zadního mantinelu a pohotový Jakub Novák dorazil míč do odkryté klece. 2:1. Hosté se nestačili ani rozkoukat a o minutu později znovu lovil míč ze své sítě Mičan.  Milan Růžička obstarával asistenci a střelec posledních zápasů Lukáš Záleský si z rohu potáhl míč až před branku a na 2x propasíroval kulatý nesmysl do hostující klece. 3:1. I přes početná vyloučení, pro zajímavost v zápase padlo neuvěřitelných 30 trestů, tak se v této třetině sice převážně hrálo v počtu 5 na 4, ale na další gol se čekalo 9.minut. Přesně v číslech čas 27:03 asistence Jirka Mergl a střelcem, posila píseckého béčka David Všetečka, jenž přidal svou druhou branku v zápase a rozdíl ve skore byl již tříbrankový, tedy 4:1.

V závěrečné třetině se spíše faulovalo, než, že by se hrál hokejbal. Kouskování hry bylo na denním pořádku, padlo 13 trestů a týmy si tak neustále pilovaly své schopnosti v přesilových hrách. Kupodivu jedinou využitou zůstala ta ze druhé části. Šance na obouch stranách pochytávali oba brankáři a zajímavé akce se nakonec konaly až v poslední šestiminutovce. Ale pěkně popořádku. Zápas byl v podstatě rozhodnutý, ale nejhezčí akci předvedl v oslabení 5 proti 3 David Všetečka. Neuvěřitelným samostatným průnikem od své modré se dostal až k Mičanovi a toho potupil chytrou pozemní střelou  a tím si připsal hattrick. Stav se posunul na 5:1 a tak i zůstal. Poslední nehokejbalovou tečkou byla šarvátka minutu před koncem, kterou krosčekem do domácího golmana vyvolal útočník Olešníku. Domácí hráči velmi rázně vzniklou situaci vyřešili. Tresty do konce utkání pochopitelně padly a po delší odmlce se zápas v klidu dohrál.

Písecké béčko si po čtvrtfinálovém boji v této sérii vede mnohem lépe a krůček po krůčku míří po delší době do vysněného finále, ve kterém jak to tak zatím vypadá by mohlo narazit na zálohu Hradce. Písečtí mají již tento víkend k využití 2 mečboly a doufejme, že zpáteční cesta ze Zlivi nejlépe v sobotu bude s vítěznou finálovou náladou.

Branky: Všetečka 3, Záleský, Novák

Sestava: Kukrál - Bárta J, Procházka, Vlášek, Sup, Máša, Bárta T - Mergl, Zábranský, Všetečka - Záleský, Kobližka, Kocourek - Novák, Kolář, Růžička

Text: Jakub Novák

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde