Dorost postoupil do finále, kde ho čeká vítěz základní části SK Pedagog

SK Suchdol nad Lužnicí – HC ŠD Písek 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

stav série: 0:3

Střely: 10:28, vyloučení: 4:1, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Písek přijel do Suchdola s cílem vyhrát jeden ze dvou zápasů a postoupit do finále. Začalo se s velkým zpožděním, protože domácí si vyžádali průkazy totožnosti a tři hráči je zapomněli doma. Takže hosté nastoupili jen se sedmi hráči do pole. Domácí se od první minuty vrhli do útoku a během 10 minut to bylo 2 : 0. Střely píseckých byly většinou z dálky a ty domácí gólman bez problémů kryl.

Přestávka  lépe prospěla hostům a Písek ve druhé části nepustil domácí ani k jedné střele na branku. Ve 22 min zapomenutý Hanus na útočné modré dostal dlouhý pas od Hřebíčka a snížil na 2 : 1. Za necelou minutu se tentýž hráč prosadil zblízka podruhé a bylo srovnáno. To ale nebylo vše, za další dvě minuty překvapil střelou z nulového úhlu domácího gólmana Banci a Písek vedl. Skvělý obrat během tří minut asi nikdo nečekal.

V poslední třetině si Písek skvělou taktickou hrou výsledek pohlídal. Skóre se mohlo ještě výrazně měnit, ale Salivar, Jícha a Bosák neproměnili své úniky, kdy šli sami na brankáře. V závěru ještě jednou skóroval Banci  a hosté se mohli radovat z postupu do finále. Všech sedm statečných si sice sáhlo až na dno, ale za postup do finále to určitě stálo. Nelze vyzdvihovat žádného jednotlivce, všichni hráli na hranici svých možností a sil.

Branky: 2x Hanus, 2x Banci

Sestava: Havelka  - Hanus, Hora, Hřebíček, Banci, Jícha, Bosák, Salivar,

Trenér  J.Hronek st. nám po zápase řekl: Chtěli jsme potvrdit  postup do finále a to se nám podařilo. Nastoupili jsme jen se sedmi hráči do pole, odvedli dobrý výkon a soupeře přehráli. Po první části to vypadalo s námi dost zle. Ve druhé třetině ale nastal nevídaný obrat ve hře. Třemi brankami během necelých tří minut jsme skóre otočili v náš prospěch a v závěru poslední třetiny vítězství pojistili dalším gólem. Všem  sedmi statečným musím poděkovat za to, že se nevzdali a bojovali i za nepříznivého stavu. Tomuto výkonu přihlíželi z pozice diváků i naši tři hráči, kteří patří mezi nejlepší, ale kteří nebyli připuštěni k zápasu. Přesto, že  to podle výsledků tak nevypadá, byl Suchdol zejména ve druhém a třetím zápase Písku důstojným soupeřem.

Finále proti Pedagogu bude asi něčem jiném, ale věřím, že pokud budou kluci bojovat a hrát disciplinovaně jako dosud tak uspějeme. Byl by to po několika letech velký úspěch a vím, že kluci jsou  odhodláni udělat maximum.

text: Jiří Hronek st.

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain