Béčko napodobuje ,,A,, tým i dorost a postupuje do velkého finále

HC Olešník - HC Švantlův Dvůr Písek B    1:9  (0:4, 0:4, 1:1)

Konečný stav série 0:3

Střely: 28:45, přesilovky: 1:2, oslabení: 0:2

Hráči Písku před úvodním buly.

Záloha Písku odcestovala za sobotního dopoledne se dvěma mečboly v zádech k utkání do Zlivi, kde svá střetnutí odehrává tým Olešníku. Písecká sestava zůstala bez velkých změn, bez stálic Libora Máši, Pavla Tanicse a nemocného Lukáše Volfa a posílená o hráče Á týmu se plánovalo ukončit tuto semifinálovou sérii v co nejkratší možné době.

Začátek patřil jednoznačně domácím, ti se do svého soupeře od prvních sekund pustili a dali najevo, že se nechtějí s touto sérií jen tak rozloučit. Rychlým pohybem si vynutili i první přesilovou hru a měli šanci vstoupit do utkání tou správnou nohou. Ovšem hra ve čtyřech není píseckým nějak cizí, a to potvrdil kanonýr David Všetečka, který z bezprostřední blízkosti bekhendem snadno prostřelil Mičana. 0:1 pro hosty. I přes rychlou branku se však Olešník nevzdal a bojoval dále, však také teprve probíhala třetí minuta hry. Opticky byli domácí stále lepší, nepříjemně napadali, ale to k vyrovnání nevedlo ba naopak. Probíhá devátá minuta utkání na hřišti elitní formace Písku, míč se posouvá po ose Všetečka D  - Zábranský Martin  a ideální pas na Marka Habarta beze zbytku využit 0:2. Tento gol však už napověděl, jak se asi bude ubírat směr zápasu. Najednou převzali otěže písečtí a poslední minutu zakončili ve velkém stylu. Čas 14:19 akce zlatá helma , neuvěřitelné vyšachování domácí obrany a do prázdné brány pohodlně skoruje starší z bratří Všetečků - David. Že se hraje a bojuje do posledních vteřin ukázala druhá lajna švantláku. První tutovka Lukáše Záleského nevyšla ale vteřinku před koncem si vyjel Jirka Mergl zpoza brány a propasíroval míč do brány. 0:4

Do druhé části nastoupil Olešník s novou akvizicí v brance z důvodu zranění Mičana. Písek se však s pohodlným náskokem neuspokojil a pokračoval s nově otevřenou střelnicí. Ani né půl minuta uběhla od vhozené buly  a Marek Habart svým druhým golem překonává náhradníka v brance domácích. 0:5. Polovina 17.minuty a začíná početná série vyloučení. Přesilovka 5 na 3 pro hráče od řeky Otavy, třetí lajna se usazuje v útočném pásmu, Pavel Bíba přihrává na dobře postaveného Milana Růžičku a ten pozemní střelou golfem zvyšuje již na 0:6. Nepříliš dobrý start pro novou akvizici v brance modrobílých. Olešník ve druhé třetině ukazuje svou slabou stránku hry a tou jsou početná vyloučení. Od stavu 0:6 byl zápas velmi neurovnaný a často přerušovaný. Na další branku se čekalo až do 26. minuty, totožná situace, stejný přihrávající i střelec. Tentokrát si Milan Růžička svou střelou vybral růžek domácí svatyně a rozdíl neustálé narůstá. 0:7. Napínavé a vyrovnané zápasy mezi oběma mužstvy byly zapomenuty, teď již zbývalo čekat na jakém čísle v kolonce tref se zastaví rozjetý písecký expres. Do druhé pauzy chyběly necelé dvě minuty a Písek opět udeřil, jmenovitě po asistenci Martina Kobližky se trefuje Lukáš Záleský a esteticky zakončil třetinu stejně jako tu první skorem 0:4 a v součtu čísel 0:8 před poslední patnáctiminutovkou.

Do té vstupovalo béčko s jasnými úkoly, zbytečně nefaulovat, vyvarovat se případných slovních výlevů a hlavně nepřijít k ujmě na zdraví, což by za rozhodnutého stavu mrzelo dvojnásob. Ačkoliv zranění se hráčům švantláku vyhnulo, zbytek domluvy však již naplněn příliš nebyl. Místo klidného dohrání zápasu a ukázku hokejbalových akcí se již tradičně mančafty spíše předháněly v počtu trestných minut. Olešník se dostal v polovině 37.minuty do výhody čtyř proti třem, avšak ani teď nedokázali střelecky uspět a opět inkasovali. Ve hře v oslabení se David Všetečka přímo vyžívá, jeho samostatná akce skončila jak jinak než brankou a tou si připsal druhý hattrick ve dvouch zápasech. V čase 40:36 se o poslední golovou tečku bohužel nepostarali písečtí a nedovršili tolik známou desítku, ale byli to právě domácí, kteří čestným úspěchem, ačkoliv je třeba zmínit, že s velkým štěstím a několika odrazy od obránců červenočerných zapadl míč za záda jinak bezchybného Martina Kukrála. Ten si sice čisté konto nepřipsal, ale jistě ho spíš zajímalo jako celý tým celkové konečné vítězství. 1:9.

Záloha Písku si po několika letech zahraje vysněné finále a v něm jim bude soupeřem Olymp Jindřichův Hradec B a to již 12. a 13.5 na hřišti v Písku. O přesných časech obouch střetnutí budeme informovat na našich webových stránkách. Tímto zveme příznivce ,,Švantláku,, na finálové boje o mistrovský titul 1.OHbL

Sestava Písku:
Kukrál - Sup, Všetečka M, Vlášek, Růžička, Procházka, Bíba - Všetečka D, Habart, Zábranský - Kobližka, Záleský, Mergl - Novák, Kolář, Kocourek

Branky: Všetečka 3, Habart 2, Růžička 2, Mergl, Záleský

text: Milan Růžička

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich