Švantlák ve finále obhájil loňský titul

Zliv – Na místním hřišti bylo v neděli 6. června sehráno třetí rozhodující finálové utkání play off ve 2. NHbL.

HBC ZLIV – HC ŠD PÍSEK 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Až třetí zápas rozhodl o tom, že Švantlák obhájil loňský titul. Hosté začali ve velkém stylu a hned v úvodu zápasu je poslal Vážný do vedení přesnou střelou – 0:1.

To s psychikou domácích zahýbalo a jen velmi ztěžka se dostávali před branku hostí, kterou strážil opět skvěle připravený David Gába.
Domácí, kteří nastoupili bez distancovaného Šperla, měli největší šanci na vyrovnání v polovině první části hry, ale ani minutu a půl dlouhou početní výhodu dvou mužů v poli se jim využít nepodařilo.

A to ještě musel domácí gólman Veselý čelit úniku dravého Kabeleho, který vystihl rozehrávku zlivských obránců. Podruhé se měnilo skóre zápasu zásluhou hostujícího, znovuzrozeného ostrostřelce Hromádky – 0:2.

Když v polovině zápasu zvýšil písecký Habart bekhendovou střelou již na 3:0, bylo s domácími hodně zle. Zlivští v oslabené sestavě na rozjetý Švantlák nestačili a často si pomáhali pouze za pomoci nedovolených zákroků. Hosté ukázali, že přesilové hry mají dobře natrénované a zákroky domácích trestali.

Na 4:0 zvýšil s chutí hrající Hromádka. Do Zlivi na rozhodující zápas přicestovalo z Písku hodně diváků a ti vytvořili svýmhráčům perfektní atmosféru. Poslední branku zápasu a vlastně i celé sezóny vstřelil O. Gába znovu v početní výhodě, když mu míček na hůl připravil Rod.

Po závěrečné siréně vypuklo na hřišti ve Zlivi doslova oranžové peklo a hostující hráči slavili titul na hřišti přímo se svými věrnými fanoušky. Poté kapitán Písku Martin Kozák převzal z rukou předsedy regionálního svazu hokejbalu O. Průši pohár pro vítěze druhé národní ligy a oslavy se pomalu přesunuly do Písku.

Branky: Hromádka 2, Vážný, Habart, O. Gába. Před 230 diváky řídili Z. Vařák a P. Mikl. Sestava Písku: D. Gába (Buček) – Rod, M. Všetečka, Hronek, Kozák, Sup, Vážný, Sýbek, Gajovský, O. Gába, Kabele, Hromádka, Habart, Kott, Kubeš, Šimoník.

Po utkání trenér píseckého týmu Vít Čapek řekl:

„Smekám před hráči a jejich výkonem. Tento zápas jsme odehráli snad bez jediné chybičky. Nechci nikoho vyzdvihovat, ale jen se musím jedním slovem zmínit o výkonu našeho gólmana Davida Gáby, ten byl excelentní. Znovu po roce se v Písku sešla skvělá parta, kluci celé play off táhli za jeden provaz a hráli srdíčkem. Dnes jsme měli větší chuť po vítězství než domácí, a to rozhodlo. Nesmím zapomenout na naše diváky, to, že jich přijela na hřiště soupeře snad stovka, se nevidí nikde, ani v extralize. Za to jim patří veliké poděkování. Věřím, že spolu mistrovský titul řádně oslavíme.“

MICHAL GAREIS

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde