Švantlák slaví čtvrtý mistrovský titul v řadě

HC ŠD Písek – HBC Betonova Holubov 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Stav série 2:1

O uplynulém víkendu se finálová série OHBL přesunula z Českých Budějovic do Písku a domácí HC ŠD se chtěl pokusit o její ukončení na svém stadiónu. Start do třetího utkání měl Švantlák opravdu raketový. Po 95 vteřinách od úvodního vhazování se prosadila krásnou kombinací třetí formace. Míček putoval po ose Kubeš, Sýbek a David Všetečka, pro kterého již nebyl problém překonat Holubovského Daška – 1:0. Za 38 vteřin vybouchla písecká aréna gólovou radostí po druhé. David Všetečka našel Hromádku a ten prostřelil Daška mezi betony – 2:0. Hosté byli rychlým úvodem píseckého teamu zaskočeni a chvíli jim trvalo, než vyrovnali hru. Na konci úvodní třetiny dostala Betonova možnost dvojnásobné přesilové hry, ale píseckým se podařilo ubránit.

V úvodu prostřední části hry hráli i domácí přesilovku pěti proti třem, ale ani tohle ke změně skóre nevedlo. Na další branku se tak čekalo až do závěrečné patnáctiminutovky. Hostům z Betonovy se povedlo využít přesilovou hru, autorem branky byl Jílek – 2:1. Radost z návratu do zápasu ale hostům trvala pouze dvanáct vteřin. Tolik času potřebovala první písecká formace, aby se po vhazování dostala do útočného pásma, David Všetečka opět hledal míčkem Milana Hromádku. Ten, tentokrát i s trochou dávkou štěstí, propálil Daška podruhé a vrátil domácím dvoubrankové vedení – 3:1. Hosté se snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale obrana v čele s výborným Davidem Gábou  již žádnou změnu stavu ve prospěch Betonovy nepřipustila. Definitivní pojistkou domácí vítězství byla akce Davida Všetečky, nejlepšího píseckého hráče v utkání, ve 42. minutě – 4:1.

Branky a nahrávky: 2. Všetečka D. (Sýbek, Kubeš), 3. Hromádka (Všetečka D.), 37. Hromádka (Všetečka D.), 42. Všetečka D. – 35. Jílek (Janeček, Vacek)

Střely: 49:32, Vyloučení: 6:5, Využití: 0:1, Počet diváků: 111

Sestava HC ŠD Písek: Gába D. (Buček) – Rod, Přibyl, Všetečka M., Hronek, Gareis, Vážný, Bárta, Pelc, Marek – Hromádka, Kabele, Všetečka D. – Gába O., Gajovský, Habart – Sýbek, Kubeš, Klouda – Volf, Mergl

HC ŠD Písek – HBC Betonova Holubov 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Konečný stav série 3:1

V neděli se již mohlo rozhodnout o držiteli mistrovského titulu. Ovšem toto utkání bylo mnohem vyrovnanější. V první třetině hráli prim oba brankaři, kteří nedovolili gólovou radost ani jednomu týmu. Na první branku, která by určila ráz zápasu se tak čekalo až do 18. minuty.  A byla to dělová rána kapitána Gareise, která skončila za Daškovými zády – 1:0. Navýšit skóre pak mohl především Klouda, který zaskočil na zraněného Ondřeje Gábu a dostal se do několika dobrých šancí, ale bohužel nepovedlo se mu využít ani jednu z nich. Druhý zásah do černého tak byl pro domácí trochu šťastný. Rod vystřelil, Sýbek střelu tečoval, ta se ovšem ještě odrazila od hostujícího obránce, nakonec však míček za brankovou čáru doskákal – 2:0.

Stejně jako v sobotním utkání, tak také v neděli se povedlo hostům využít přesilovou. Potřebovali na to pouhých devět sekund z trestu Kubeše a na začátku třetí třetiny tak měli díky Císlerovi stále o co hrát – 2:1. Hosté pak měli ještě několik dobrých příležitostí, ale David Gába dokazoval svoje kvality a stejně jako v celém play off táhl svůj team za vytouženým cílem. Ten byl potvrzen díky poslední brance jihočeské hokejbalové sezóny ve 40. minutě, o kterou se postarala první písecká útočná formace. Marek Kabele přihrával Davidu Všetečkovi a ten se opět nemýlil – 3:1. Závěr si Švantlák již zkušeně pohlídal, i díky vyloučením Holubova, a tak mohla již počtvrté v řadě propuknout mistrovská oranžovo-černá radost.

Branky a nahrávky: 18. Gareis (Vážný, Sýbek), 28. Sýbek (Rod), 40. Všetečka D. (Kabele) – 32. Císler (Papež)

Střely: 46:42, Vyloučení: 8:8, Využití: 0:1, Počet diváků: 250

Trenér Čapek po utkáních řekl: Celá série byla velmi těžká. První zápas nás probudil z letargie. Soupeř nám ukázal svoji sílu, klobouk dolů před Betonovou, že celé finále uhrála na pár lidí. Opět se ukázala síla našeho týmu v play off, tyto zápasy nám vyloženě sedí. Hráčům děkuji za celou sezónu a zvláště za celé play off.

Foto z utkání

Autor: Václav Pelc