Béčko švantláku vicemistrem ligy

TJ HBC OLYMP J.HRADEC - HC ŠD PÍSEK B   9:2  (2:2,6:0,1:0)

konečný stav série 3:1

,,B,, tým Švantláku - vicemistr ligy pro rok 2011-2012 v 1.OHbL

Po sobotní výhře a snížení série na 1:2, se o den později od 16h utkaly obě mužstva v dalším mečbolovém střetnutí. V naší sestavě chyběli kvůli zraněním beci Milan Růžička a Jindřich Bárta, ti byli doplněni Janem Košťálem a Pavlem Tanicem.

Už od prvních vteřin bylo znát, že by domácí rádi začali lépe než v sobotním klání. To se jim povedlo při druhém střídání, když se po minutě ujali bleskového vedení. Avšak tento rychlý gól neovlivnil hráče od řeky Otavy, ba naopak. Čas 4:29 Jakub Novák zaváží za modrou a následně posouvá na obránce Marka Supa a ten se s ničím nepáral a vyslal nechytatelný projektil na Donauschachtla. 1:1. Že nás čeká zajímavé střelecké odpoledne potvrdil při nabídnuté přesilovce o dvě minuty později domácí tým a znovu se ujal vedení. 2:1. Slabou chvilku si Hradec vybral na počátku 12.minuty, faul a následné nepovolené vyhození brankáře přes síť znamenalo dvojnásobnou početní výhodu pro hosty. Uběhlo pouze pár vteřin a po několika přihrávkách v útočném pásmu se ostrostřelec Marek Sup ujal míčku na středu a z podobné vzdálenosti opět propálil domácího golmana. 2:2

Nabuzené písecké hráče, opět schladila v úvodu druhé třetiny rychle inkasovaná branka z hole Plašila.3:2. Možnost se znovu dotáhnout měli písečtí v přesilové hře na počátku 18.minuty, bohužel pro ně přichází šok a zřejmě zlomový moment utkání v podobě gólu. Ve vlastním oslabení se trefuje opět Plašil a dává svému týmu příjemný náskok. Jak dobře jdou dnes přesilové hry hradeckým, předvedlo útočné komando Olympu a využilo již druhou svou početní výhodu a to vše na počátku 22.minuty.5:2. Nedisciplinovanosti v řadách hostů přibývalo a i do třetice se Olymp nemýli, když se v čase 24:47 hattrickový Plašil raduje z přesilovkové branky. Psychika píseckých se pomalu ale jistě sesypává jak domeček z karet a toho využívají s chuťí hrající červenobílí. Uběhlo jen něco málo přes jednu minutu a Martin Kukrál opět kapituluje a náskok hrozivě narůstá. 7:2. Katastrofální třetinu zakončuje přesnou ranou v čase 28:16 dorostenec Klimeš. Šest branek v druhé části prakticky rozhodlo o rázu utkání.

Za stavu 8:2 ve finálovém klání nastupují obě mužstva do poslední patnáctiminutovky této sezóny. Na lavičce píseckých padaly nejvíce slova o poklidném dohrání a užití si veleúspěšného ročníku. Hradecké tempo pochopitelně upadalo díky velkému náskoku a do branky se dostal i náhradník Mátl. Nerozchytaný brankář neměl nouzi o zákroky, své příležitosti se snažili hráči švantláku využít a alespoň zkorigovat nepříliš lichotivý stav. Ovšem Mátl se prezentoval skvělými zákroky a míček nakonec za svá záda nepustil. Oproti němu Martin Kukrál také dělal co mohl, ale musel ještě jednou lovit oranžový nesmysl ze své svatyně. Poslední zásah si připsal Madar a uzavřel finálový účet na 9:2

Tímto vítězstvím skončila série 3:1 pro Olymp a ten se mohl po 8 letech radovat ze zisku mistrovského titulu. Pro zálohu Písku však tato sezona skončila nad očekávání. Ze čtvrtého místa po základní části se dokázali probít až do finále a i když vytoužený cíl nedopadl podle jejich představ, druhé místo je po několika letech velkým úspěchem. Nezbývá nic jiného než oslavit stříbrné medaile a sejít se v září znovu a dobře vstoupit do nového ročníku.

Branky a asistence: Sup ( Novák), Sup ( Bíba)

Sestava vicemistrů: Kukrál - Sup, Procházka, Vlášek, Máša, Tanic, Košťál - Mergl, Bíba, Zábranský - Kobližka, Záleský, Kocourek - Novák, Kolář, Volf