Rozhovor s trenérem mistrovského celku s Víťou Čapkem.

 

 

Po skončení sezóny jsme si popovídali s  trenérem píseckého „A“ mužstva,  píseckých žáku a předsedou organizačního výboru pro MS2012 v hokejbale v jedné osobě - s panem Vítkem Čapkem. Odpověděl nám na několik otázek.

 

 Předem gratuluji k úspěchu! Mohl by jste nám zhodnotit tuto sezónu?  Byla to sezóna stejná jako tři předchozí nebo byla něčím vyjímečná oproti ostatním?

 

Děkuji za gratulaci, ale ta především patří hráčům, kteří  to uhráli. Mně přišla stejná jako předešlá. Jen jsme na podzim prošli malou krizí, kde jsme prohráli tři zápasy za sebou a ostatní si na nás brousili zuby, ale vítězství v Prachaticích bylo důležité. Na jaře jsme si ohlídali druhé místo v tabulce, což byla pěkná výchozí pozice pro vrchol sezóny. První kolo play-off bylo až příliš snadné pro nás. V semifinále jsme narazili na Stars, což už byl větší oříšek. Byla to velmi vyrovnaná série a myslím si, že zde rozhodli brankaři, proto jsme postoupili do finále. Zde jsem si osobně přál Betonovu (rozhodovalo se mezi Betonovou a Táborem – poznámka redakce). První utkání nám otevřelo oči a jednalo se o výprask, ale jak se ukázalo přišel v pravou dobu! Druhý zápas finále jsem poznával ty vlčáky, kteří jsou hladoví po úspěchu. Ukázalo se. jak to bylo důležité vítězství. Doma nás taky čekala těžká utkání, ale bylo na nás vidět jak nám svědčí utkání play-off, a také jak je důležité hrát na tři lajny. Klobouk dolů před hráči ve finále (až na první zápas). Každý rok je těžší a těžší vyhrávat, každý tým se na nás chce vytáhnout. Já osobně si dám příští sezonu pauzu a budu se věnovat mládeži. Klukům děkuji za krásné zážitky a třeba po páté.

 

Takže příští rok nevylučujete návrat na střídačku píseckého „A“ mužstva? Ví se, kdo Vás vystřídá u kormidla?

 

Chtěl bych se celou sezónu věnovat mládeži, ale nikdy neříkej nikdy, to není asi otázka pro mě. Nevím, kdo mě vystřídá.

 

Máte s mládeží nějaké vysněné cíle pro další sezónu?

 

Vyhrát!! Chtěli bychom si sáhnout na placku.

 

Jaká je věková hranice u žáků? Když se budete věnovat pouze žákovské kategorii můžeme se těšit na nějakou větší inovaci?

 

U mladších žáků se jedná o ročník 2000 a mladší. Pro příští rok připravujeme spolupráci s hokejem, a jestli se vše povede tak jak má, tak bude pro příští rok připravené i mužstvo starších žáků,. Zde by se jednalo o hráče narozené v roce 1997 a mladších.

 

Na co se má písecký fanoušek těšit, když se řekne spolupráce s hokejem?

 

Vedení obou klubů se dohodlo, že hokejbal by měl být oficiálně doplňkový sport pro písecké hokejisty.

 

To znamená, že když budou mít v neděli hokejový žáci volno, tak je vedení pošle si zahrát hokejbal a zase naopak? Začnou nějací hokejbalisté hrát hokej?

 

Dá se to tak říct, když bude někdo u nás talentovaný  půjde na hokej.

 

Tuto sezonu jste hráli jen mladší žákovskou ligu. Znamená to, že nejstarší hráč mohl být ročník 2000. Odejde nějaký hráč do nově vznikajícího týmu starších hráčů, nebo zůstane celý tým po hromadě a bude víc konkurence schopný, když celý zestárl o rok?

 

Letos mohli ještě hrát 99, ale příští rok mohou jen za starší tým. Mužstvo se rozdělí zhruba na polovinu.

 

To jste tam měli tolik přelomových dětí?

 

 Asi 5 hráčů a spíše těch lepších, jmenovitě se jedná o Rychlíka, Janouška, Horu, Duchoně a o Váňu.


 

Vznikne tedy nové mužstvo starších hráčů, ale jedno mužstvo s největší pravděpodobností zanikne. Byl by to letos zlatý dorost. Takže až hráči, kteří byli jmenováni zestárnou a nebudou moct nastoupit ani ve starších žácích, bude se znova zakládat dorost? Není škoda, že zmizí z hokejbalové mapy jihočeského dorostu oranžové respektive zlaté mužstvo Písku?

 

Škoda to samozřejmě je veliká. Vedení klubu to bude řešit v nejbližších dnech a třeba nás čeká ještě překvapení.


 

Probrali jsme mládež a zpět k těm starším, tato sezona byla výmečná pro celý klub. Ze čtyř týmů získaly tři týmy medaile. Velká překvapení bylo k vidění v 1.OHbL. Jak by jste ohodnotil stříbro píseckého béčka ? Myslíte, že si někteří hráči řekli o vyzkoušení v prvním mužstvu?

 

Bylo to pro mě milé překvapení. Bylo na čase, aby HC ŠD začal fungovat jako jeden tým a ne dělení na kluby „A“ a „B“. Je vidět, že při spojení se můžou udělat úspěchy, z kterých mají radost všichni. Určitě jsou v „B“ týmu hráči, kteří by mohli hrát vyšší soutěž, ale to je spíše otázka pro nového trenéra, koho si vybere.

 

Dá se tedy tato sezona považovat za nejúspěšnější v historii HC ŠD?

 

Myslím, že určitě! Těžko se bude překonávat, ale Švantlák je parta bojovníků, a proto se necháme překvapit.

 

Poslední otázka o HC ŠD, která bude mířit zpět k „A“ mužstvu. V čem si myslíte, že tkví síla tohoto mužstva?

 

Vždy, když se nedaří, dokáže zmobilizovat síly a otočit vývoj série. Nebylo to jenom letos, kdy vítězí neustálá touha vyhrávat.

 

Teď otázka z jiného soudku. Jak probíhá příprava na MS v Písku?

 

Děláme, co můžeme. Už se věci jen dolaďují, aby vše bylo připraveno, tak jak má být. Náš cíl je se zařadit mezi úspěšné pořadatele.

 

Patří čeští mladíci mezi světovou hokejbalovou elitu? Můžeme se těšit na nějaké zlaté medaile v podání českého týmu?

 

Jak jednotlivé týmy pozoruji v přípravě,  myslím, že Česká reprezentace U20 může pomýšlet hodně vysoko. Dále zde máme Kanadu, Slovensko a nevíme jaký tým přiveze USA. Určitě se mají příznivci hokejbalu na co těšit. V U18 je hlavní favorit Kanada. V kategorii U16 se jedná opět o Kanada a doufejme, že i Český národní tým promluví v zápasech o medaily.

 

Jen pro upřesnění, kdy začíná a končí MS?

 

Mistrovství světa startuje 18. června a v neděli 23.června bude vrcholit.

 

Děkuji za rozhovor a ať se celé MS vydaří.

 

Také děkuji.

 

 

 

Zde trenér Vít Čapek přiložil hodnocení hráčů „A“ týmu:

 

David „smítko“ Gába: V play-off předváděl v brance neuvěřitelné věci a byl základním stavebním kamenem v cestě za titulem.

 

Karel „buči“ Buček: To on se přičinil o druhé místo v základní části, zraje jako víno.

 

Martin „kukačka“ Kukrál:  Talent, který to dokazoval v „B“ týmu. Jen by to chtělo, aby víc na sobě pracoval.

 

Tomáš „roďas“ Rod:  Je radost na něj koukat s jakým přehledem hraje. Je to velká opora v zadních řadách.

 

Petr „příba“ Přibyl: Velký bojovník! Nikdo s nic ho nerozhází a co je nejdůležitější je neustále s úsměvem na rtu.

 

Martin „všetec“ Všetečka: Přehled v zadních řadách svůj ,,vlažný“ pohyb, dokáže nahradit zkušeností.

 

Jiří „hroňa“ Hronek: Žádný míček pro něj není ztracený. Je až neuvěřitelné co dokáže oběhat a v jakém hraje klidu.

 

Zdeněk „vážňák“ Vážný: Dědek, ale je neuvěřitelné jak mu to běhá. V play off nastupoval v obraně a tvrdil tam muziku, ale kolik nastřílel gólů v základní části je až neuvěřitelné.

 

Michal „gary“ Gareis: Takového kapitána si musí každý tým přát!! Vůdčí osobnost v kabině dokáže a jeho silná stránka je, že dokáže perfektně číst hru. Jeho gól ve finále byl nemírně důležitý.

 

Jaroslav „pardál“ Marek: Neznám obětavějšího beka než je on. Škoda těch štulpen. V play-off ho zastavilo zranění, ale je to bojovník k pohledání.

 

Marek „supíno“ Sup: Bek s neuvěřitelnou peckou, je kdyby se více trefoval, ale má vše před sebou.

 

Václav „pelcík“ Pelc: To je náš novinářskej. Poctivý obránce a hraje kde je třeba.

 

Martin „kozička“ Kozák: Moc toho na jaře neodehrál kvůli trestu, ale když hraje tvrdí vzadu muziku. Lepšího vrátného jsem nepoznal.

 

Tomáš „rozmi“ Bárta: Neznám většího blázna, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Udělá pro tým vše možné i nemožné. Klobouk dolů před ním.

 

Marek „mára“ Kabele: V základní části sbíral bod za bodem, ale v play-off ho zabrzdilo zranění. Nesbíral tolik bodů o to více dřel pro tým. Jeho vítězná bule nás vynesla na vrchol.

 

Marek „habi“ Habart: V play-off se střelecky trápil na rozdíl od základní části, ale dřel pro ostatní. Skvělí hráč do oslabení, ale hlavně si dokáže užít oslavy.

 

Milan „milda“ Hromádka: Naskočil až play-off pomalu se rozehrával, ale ve třetím finále zamířil očkem a góly začali padat.

 

David „všeťa“ Všetečka: Co říci? Bojovník, dříč, střelec. Když se dostane do svého „tranzu“ je k nezastavení a k nevystřídání.

 

Nikola „gája“ Gajovský: Tak nějak vypadá, když se někdo baví hokejbalem. Neuvěřitelný technik a dokáže si poradit jako každý správný sniper.

 

Ondřej „kanta“ Gába: Nemohl odehrát poslední zápas finále pro zranění a to pro něj bylo neštěstí, ale když hrál tak bojoval. Výborný hráč do oslabení. S Habim velký režisér oslav.

 

Daniel „čanky“ Kubeš: Velký bojovník, své zápasy si odehrál zejména v semifinále, proti Starsu a jeho bekhend začíná být v Jížních Čechách legendou.

 

Jiří „klouďas“ Klouda: Čekal na svoji šanci, rozjížděl se na jedničku, ale finále hrál jako z partesu. Chyběl tomu jen gól, ale bylo vidět jak je po něm hladový.

 

Jan „komy“ Sýbek: Jakmile se připojil, byl k nezastavení. Jeho výkon rostl zápas od zápasu. Ukázalo se jak je nadaný na sporty, třeba v posledním zápase ukázal jak umí plavat.

 

Lukáš „luky“ Volf: Benjamínek týmu, hlavně proti Zlivi ukázal svoje kvality. Jeho čas teprve přijde.

 

Jiří „merglík“ Mergl: Jak se říká: „Dobrák od kosti.“ Hrozně hodný kluk, hraje kde se mu řekne. Výborný do party.

 

Jan „hans“ Roth: Nahrál toho málo kvůli zranění, ale když hrál stálo to za to. Skvělý na hokejce a u mantinelů.

 

 

Přihlášení
„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012