Hokejbalisté Švantláku zakončili sezonu tradičním tenisem

 

Stejně jako každý rok, i letos uspořádali hráči mistrovského celku HC ŠD Písek na závěr úspěšné sezóny tenisový turnaj – Semice OPEN 2012. Účastnili se nejenom hráči a realizační tým A-týmu, ale i jejich příznivci. Tenisové rakety vzalo do rukou a aktivně se zapojilo 26 hráčů. Oproti předešlým ročníkům došlo v letošním turnaji ke změně formátu. Účastníci byli rozděleni do dvou výkonnostních košů, ze kterých byly dvojice pro čtyřhry nalosovány. Tím dostal turnaj úplně jiný náboj a k vidění byly velmi vyrovnané tenisové bitvy. V základních skupinách se hrálo na dvacet minut hrubého času a do tabulky se započítávaly i remízy.

 

Přímý postup do semifinále si vybojovali vítězové jednotlivých skupin. Těmi byli Michal Gareis s Davidem Gábou, Václav Roth s Markem Habartem a Nikola Gajovský s Tomášem Bártou. O poslední postupové místo si to rozdali dvojice, které skončily ve skupinách na druhých místech, tedy Tomáš Rod s Martinem Kozákem, Honza Roth s Ondřejem Gábou a novináři Václavové Kozma a Pelc. Tyto dvojice si to rozdali v mini turnaji každý s každým na jeden celý gem. Tomáš Rod s Martinem Kozákem oba své zápasy prohráli, a tak se v posledním utkání předkola rozhodovalo v přímém souboji o postupu do semifinále. V něm nakonec byli úspěšnější dva Václavové Kozma a Pelc. Obdoba známé karlovarské losovačky jim do boje o finále přisoudila Václava Rotha s Markem Habartem.

 

Oba semifinálové duely byli velmi dramatické a končili až v tie-breaku, což jen potvrdilo letošní vyrovnanost. V prvním duelu se nakonec radovali z postupu do finále Michal Gareis s Davidem Gábou. Ve druhém se opakoval souboj ze základní skupiny, ale Václav Roth s Markem Habartem i podruhé dokázali zvítězit, když je třeba zmínit, že byli již jeden míček od vyřazení. Finále bylo opět dramatickým soubojem, především souboje u sítě přiváděli ostatní účastníky turnaje v úžas. Obě dvojice by se s klidem mohli představit na souběžně probíhajícím French Open a určitě by promluvili do výsledkové listiny. Z vítězství v semickém turnaji se nakonec radovali Václav Roth s Markem Habartem a jejich úspěch bude navždy zapsán v historii tohoto známého turnaje.

 

text: Václav Pelc

 

 

Přihlášení
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012