Obrovský zkrat v úvodu soutěže připravil píseckou zálohu o případné vítězství

SK Tábor B - HC Švantlův Dvůr Písek B        5:4      (1:3,3:1,1:0)

Od finálových bojů uběhlo již několik týdnů a hráči píseckého béčka si během této pauzy plnili své osobní povinnosti, odreagovali se od hokejbalu. To se však změnilo v půli července, kdy jim začala letní příprava. Někteří si jí prošli více, někteří méně, každopádně i to je již za nimi a nadešel ten pravý čas zahájit sezonu novou. Oblastní liga, 13 mužstev  a začínají početné boje o cenné body. Písecká premiéra se odehrála 9.září od 11 hodin na hřišti jednoho z favoritů soutěže, mužstva Táboru B.

Za velmi teplého a slunečného dopoledne se ze začátku střetnutí nehrál příliš hezký hokejbal. Gumový nesmysl hráče nejednou neposlechl. I díky tomu se kombinační hra nedařila tak, jak by si oba celky představovaly. Vypadalo to na bezbrankovou první třetinu, ale opak byl pravdou. 10. minuta utkání Pavel Kolář posouvá na modrou na Marka Supa a ten svou obávanou dělovkou slavil úspěch 0:1. Nečekaný vývoj tím ale zdaleka nekončil. Čas 11:59 první lajna švantláku dostává táborské pod tlak a důrazem před brankou se prosadil již jednou jmenovaný Pavel Kolář, který propasíroval míček pod betony bezmocného Pátka. 0:2. Píseckou radost však za necelou půl minutu zčásti utišil rychle inkasovaný gol na 1:2. Že se vyplatí hrát až do přestávkové sirény naplno opět ukázala první brázda švantláku. Dobré napadání útočné dvojice Holý - Kolář vyústila ve špatný výhoz domácího beka, který 15 vteřin před koncem namazal na kruhách centrovi formace Jakubu Novákovi a ten se příklepem nemýlil. 1:3

Velká radost a pozitivní emoce zavládli o pauze na písecké střídačce, ovšem zápas byl naprosto otevřený a do konce zbývalo mnoho času. Prvních 8. minut nevypadalo na výraznou změnu skore, ale pak se děli opravdu zajímavé věci. Bohužel přišel nevídaný zkrat zálohy Písku. Od času 23:06 do 23:48 se zcela nepochopitelně za 42 vteřin měnil stav z 1:3 na 4:3. Jakoby švantlák z hřiště naprosto vymizel. Táborští byli všude o krok napřed a neustále zatápěli zkleslým hostům. Naštěstí pro Písek, již během dalších velkých šancí domácích gol nepadl a hra se začala srovnávat do starých kolejí. Čas 28:47 Jakub Novák s míčkem u lopaty za brankou hostí nic nevymýšlel a menším náhozem nachází v brankovišti dobře postaveného a bojujícího Bohouše Holého a ten dokázal vyrovnat na 4:4 a tak i skončila druhá třetina.

Otevřený boj o 3 body tedy měl najít svého majitele v poslední rozhodující patnáctiminutovce. Šance byly na obouch stranách, často se vkrádala na hole hráčů nervozita a z toho pramenil dostatek příležitostí. Rozhodující úder v zápase se stal v čase 33:42 a na tabuli se jednomu z týmů objevilo číslo 5, bohužel v kolonce domácích. Toužené vyrovnání za kterým se hnali písečtí, se i přes několik závarů před svatyní brankáře Pátka a nastřelené tyčce při rychlém protiútoku nekonalo.

Pověstný chleba se lámal při velkém zkratu Písku, kdy se za neuvěřitelných 42 vteřin radovali táborští hned 3x  a tři body tak zůstaly doma.

Branky a asistence Písku: Sup (Kolář), Kolář, Novák, Holý (Novák)

Sestava Písku: Kukrál - Tanics, Sup, Bárta J, Vlášek - Bečvář, Kocourek, Kobližka, Záleský - Kolář, Novák, Holý

text: Jakub Novák

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain