Další dvoubrankové vedení Písku na výhru opět nestačilo

HC Švantlův Dvůr Písek B - HBC Vikings České Budějovice B    2:3      (2:0,0:2,0:1)

Střely: 32:19, vyloučení: 6:7, využití přesilovek: 2:2, oslabení: 0:0

Po nevydařeném představení oranžovočerných a smolné prohře v Táboře, se ve druhém kole oblastní ligy představili písečtí na domácím hřišti. Soupeřem jim byl tým zálohy Vikingů z Č.B.

Už zpočátku utkání bylo znát, že Švantlák touží odčinit své velké zaváhání z prvního kola a připsat si první výhru v lize. Hra nebyla příliš urovnaná a nenabízela velké hokejbalové umění, ale i přesto byla patrná větší snaha domácích. Odměnou jim tak byla první vstřelená branka v přesilové hře, když Lukáš Záleský posunul od mantinelu míček na beka Martina Bečváře a ten ranou od modré prostřelil hostujícího golmana. Čas 4:49  stav 1:0. Písek i následující minuty hru ovládal a vikingové hráli spíše na brejky. Za vše hovoří jejich statistika střel v první části čítající jen 5 pokusů. Další přesilová hra pro domácí. Běží 12.minuta a totožná situace jako při prvním golu. Jediný rozdíl, že od modré se napřahuje dělostřelec  Marek Sup a ten se trefuje přesně 2:0 po první třetině.

Všichni písečtí hráči opět krotili o přestávce své emoce z vedení. Nejednomu z nich se jistě v hlavě promítala hrůzostrašná minutka v Táboře. Obávaná druhá třetina tedy začala. Nedá se říct, že by v ní vikingové písecké nějak převyšovali, ale výhodou jim byli početná vyloučení švantláku. Přichází jedna z mnoha přesilovek hostů a velmi nešťastné snížení. Bez jakéhokoliv obléhání a kombinace v útočném pásmu se trefuje velmi štastně Kadaše. Ten se napřáhl od červené čáry a míč tečoval jeden z domácích hráčů tak nešťastně, že ani písecký Martin Kukrál nestačil zareagovat. 1:2. Jisté pozdvižení to pro modrozelené bylo, ale rozhodně se nedá říct, že by po snížení stavu převzali otěže zápasu. Avšak nešikovné a zbytečné fauly domácích zapřičinili to, že celou třetinu se spíše jen bránili a stálo je to velmi mnoho sil. To se projevuje při další přesilové hře českobudějovických. Přichází vyrovnání  z hole Formánka. 2:2 a tak se domácím opět dvoubrankové vedení ztratilo v nedohlednu.

Vše tedy kopírovalo první nevydařené kolo. A to se potvrdilo i na začátku třetí třetiny. Obrat je dokonán v čase 31:20 , když se opět trefuje zástupce kapitána Formánek. Písku nezbylo nic jiného než se vrhnout do útoku. Zlepšený pohyb byl znát a přicházely i početní výhody pro Písek. Bohužel marná byla snaha domácích, ti bušili do vrat vikingů stále a stále. Tyčku trefuje Novák a následně i Záleský, bohužel stav se nemění. Domácí střílí ze všech možných pozic. Třetí část je jasně střelecky v režii Písku (14:6). Ale jak se říká, hraje se na goly a ne na šance. Ty domácí nevyužívají a po závěrečné siréně zavládá opětovné zklamání.

Ani ve druhém zápase nestačilo hráčům švantláku dvoubrankové vedení v zápase a svými zkraty a nedisciplinovanosti, jim tak v tabulce svítí nula v kolonce získaných bodů. O první výhru se tedy bude bojovat od 15h proti Vltavě následující sobotu.

Sestava Písku: Kukrál - Procházka, Sup, Tanics, Bárta, Bečvář, Klouda - Kobližka, Roth Jan, Mergl - Novák, Kolář, Holý - Kocourek, Košťál, Záleský

Branky Písku: Bečvář (Záleský), Sup

text: Jakub Novák

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain