Série porážek pokračuje

TJ Vltava Deviants České Budějovice - HC Švantlův Dvůr Písek B      8:3           (3:0,3:3,2:0)

střely: 41:27, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:1

V rámci třetího kola oblastní ligy vycestovala záloha Písku k utkání do Českých Budějovic, kde se od 15h střetla s jedním z horkých favoritů soutěže týmu Vltavy. Papírový favorit své první utkání zvládl na výbornou (7:0 proti Vikings Č.B), kdežto písečtí si připsali dvě těsné porážky (5:4, 3:2).

Už první vteřiny naznačily, že domácí budou tím, kdo bude mít míček častěji na svých hokejkách a vyvíjet si převážný útočný tlak. Neuběhly ani dvě minuty a už se měnilo skore. Čas 1:59 - 1:0. Rychlá a přesná kombinace českobudějovických, byla velkou zbraní proti týmu Písku. O další tři minuty padá další branka. 2:0. Mezitím zaúřadovala nad Budějovicemi přiroda a začalo nepříjemně pršet. Vltavské hřiště se tak doslova proměnilo v kluziště. To však nezabránilo domácím k přerušení střelecké chutě. Harmonicky o další tři minuty se trefuje ve hře 5 na 5 kapitán Maršík. 3:0. Do konce třetiny zbývalo ještě sedm minut hry, ale naštěstí už hosté neinkasovali.

Dobře hrající první lajna švantláku vstoupila do druhé části opravdu s chutí a ačkoliv v oslabení tak hezké obhození Jiřího Mergla na středovém kruhu vedlo v samostatný nájezd a ten bekhendovou kličkou proměňuje a snižuje na 3:1. Ovšem když už se písečtí vzchopí a sníží ukazuje se útočná síla Vltavy. Během šesti minut přidávají domácí dvě branky a náskok se tak vyšplhal na stav 5:1. Nedá se však říct, že by švantlák zabalil zbraně a pouze bránil. To se ukázalo v čase 23:13. Třetí brázda Písku je na hřišti a v útočném pásmu vybojoval míček v souboji Jan Košťál a první jmenovaný propasíroval míček do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval Lukáš Záleský a ten se krásně trefuje. 5:2. Výsledek už vypadal pro hosty přijatelněji. S tím se však opět nesmířil domácí kapitán Maršík a ten po chvíli poupravuje na  6:2. Střelecké hody mohly i nadále pokračovat. Písek dostává možnost přesilové hry a usazuje se v útočném pásmu. Míček z hole Martina Kobližky putuje na modrou na netradičně postaveného útočníka Bohouše Holého, ten se zkušeně rozhlédl a přízemní polostřelou nachází volného Lukáše Záleského a ten se blýskl nádhernou tečí, která končí až za zády domácího brankáře. 6:3 pro druhé třetině.

Rozhodující patnáctiminutovka se nesla v duchu předešlých třetin. Značná byla snaha hostů ještě s výsledkem něco udělat. Ale i přes ní se opět ukazuje jak zkušený a dobře sehraný je tým Č.B. Ten sice několikrát dovolil píseckým dostat se do dobrých šancí, ale i oni nezapomínali na svou útočnou hru. Od 36. do 38 minuty hry se trefují Hlaváč a Mrkvička a náskok tak narostl na hrozivých 8:3. Krutý ale spravedlivý výsledek.

Jasně se ukázalo, že s Vltavou se musí počítat do horních né-li do nejvyšších pater tabulky. Naopak záloha Písku se jako minulý ročník ze začátku trápí a prohrává i třetí zápas v řadě. To se doufejme změní ve čtvrtém kole, kdy švantlák zajíždí v páteční sváteční den na hřiště Pluhovo Žďáru.

Sestava Písku: Kukrál - Růžička, Máša, Tanics, Sup - Mergl, Kobližka, Holý - Novák, Kolář, Bečvář - Záleský, Košťál, Kocourek

Branky Písku: Mergl (Tanics, Sup), Záleský (Košťál), Záleský (Holý, Kobližka)

text: Jakub Novák

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain