Po pěti kolech se písecké béčko konečně raduje z výhry

HC Švantlův Dvůr Písek B - HBC Zliv    6:4 (2:1,1:1,3:2)

střely: 43:43, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 3:1, oslabení: 0:0

Za ideálního hokejbalového předpodzimního počasí se v Písku v rámci 5.kola oblastní ligy představila od 13h Zliv. Hosté se dostavili pouze s osmi hráči do pole, ale vzhledem k nelichotivé sňůře proher švantláku nebylo vůbec jasné jakým směrem se může zápas vyvíjet.

Písečtí sice branky střílejí, ale obranná činnost je zatím značně nejistá, což naznačují i dva osmi golové příděly z posledních dvou kol (8:3,8:5). Cíl byl tedy jasný, hrát více ze zadu a příjít s nějakou změnou. Ta se udála na velice důležitém postu, do branky domácích se postavil po delší pauze Lukáš Koubek.

Ten i když neměl ze začátku utkání příliš mnoho práce, jeho obnovená premiéra nezačala moc dobře, jelikož nejdříve dostal písecký Jiří Mergl trest do konce zápasu a do vedení se na konci 4.minuty dostala Zliv zásluhou Masaře. S domácími to ale příliš neotřáslo. Písek točící se na kompletní tři útočné formace, měl dost sil a o tři minuty později toho v přesilovce využil Martin Kobližka, který se ocitl sám před golmanem Voříškem a i když se míček na poprvé zadrhl, napodruhé už domácí kapitán vymetl růžek branky. 1:1. Že písečtí umějí i obracet zápasy se ukázalo v čase 09:28. Bohumil Holý vybojoval u mantinelu u své střídačky balonek, všiml si po středu nabíhajícího Jakuba Nováka a ten běžel tváří v tvář hostujícímu golmanovi. Klička do bekhendu,střela po zemi a Písek je ve vedení 2:1. Tak i skončila první část.

Ve druhé třetině, byl obrázek hry velmi podobný jako ve třetině předešlé. Týmy byly velmi střelecky aktivní. Domácím se naskytla velká šance odskočit na rozdíl dvou branek. Přesilová hra 5 na 3 však nebyla využita. Stateční hosté, kteří v malém počtu hráli stále vyrovnanou partii navíc udeřili a srovnali stav na 2:2 , to vše v čase 27:33. Co se nepodařilo ve dvojnásobné přesilovce, předvedli hráči švantláku v té klasické. Je vyloučen Filip vhazuje se v útočném pásmu oranžovočerných, vyhraná buly, míček putuje k Tomášovi Bártovi ten posouvá na Marka Supa a po pouhých devíti vteřinách tento dělostřelec posílá znovu do vedení Písek. 3:2.

Výborný vstup do poslední patnáctiminutovky předvedla první lajna domácích. Ta se usadila v útočném pásmu a tlak vygradoval finální přihrávkou Lukáše Záleského na beka Tomáše Bártu a ten pozemní střelou zvyšuje na 4:2. Že se nastupující druhá lajna nenechá zahanbit se naplno ukázalo o necelou minutu později. Totožná situace, za brankou drží míček Bohumil Holý, ten posouvá na kruhy na nabíhajícího Jakub Nováka, kombinace pokračuje další přihrávkou na kolegu z útoku Pavla Koláře, ten už má ideální střeleckou pozici, ale nezmatkuje a vrací z první přihrávku na Nováka a ten uklidil střelou po zemi míček do branky a zakončil tak pohlednou kombinaci. 5:2. Domácím naprosto vyšel vstup do třetiny a zřejmě se promítla i ubývající síla hráčů Zlivi. Čas 34:07 jakoby se domácí hráči předháněli v soutěži o hezčí gol zápasu. Opět výhoda přesilovky pro Písek. Po hřišti se pohybuje elitní první formace švantláku. Útočný zámek má podobu kombinace tria útočníků. Lukáš Záleský přihrává na Matese Kocourka a ten nachází finálním pasem volně postaveného Martina Kobližku a ten svou pohotovou střelou zvyšuje účet zápasu na 6:2. Drobné ukolíbání z pohodového náskoku se projevuje jen o několik vteřin později , když snížil Mach. Větší varování přichází ještě v čase 43:15, kdy se opět trefuje Mach a stal se tak již čtvrtým dvougolovým střelcem utkání. Sekundy však neúprostně ubíhaly a víc už se v zápase nestalo. Finálové skore tedy zní 6:4 pro zálohu Písku.

Domácí se po pěti kolech tedy konečně mohou radovat ze zisku tří bodů, a jejich nálada a sebevědomí po nepodařeném začátku ligy jistě stouplo vzhůru. To jak moc, se ukáže následující sobotu, kdy se písečtí pojedou porvat o vítězství do Protivína, kde je čeká menší jihočeské derby dvou blízkých a vztahy propojených měst.

Sestava Písku: Koubek (Kukrál) - Sup, Máša, Bárta T, Procházka - Kobližka, Kocourek, Záleský - Novák, Kolář, Holý - Zábranský, Bárta J, Košťál - Mergl

Branky a asistence
: Kobližka (Holý), Novák (Holý, Bárta T), Sup (Bárta T, Kobližka), Bárta T (Záleský, Kobližka), Novák (Kolář, Holý), Kobližka ( Kocourek, Záleský)

text: Jakub Novák