Poprvé se trefil Kozák a HC ŠD naděloval další tucet

Jedním ze střelců hattricku byl Jan Roth (vlevo), i v dešti s chutí hrající Jiří Klouda (vpravo) se trefil dvakrát. (foto: V. Kozma)

HC ŠD Písek – SK Hospříz 12:4 (3:2, 7:1, 2:1)

V dalším domácím utkání Krajské hokejbalové ligy přivítal písecký Švantlák tým z Hospříze. Kvůli drobným zdravotním problémům nenastoupili Bárta s hrdinou minulého zápasu Bučkem, přesto šli domácí v poklidu za dalším vítězstvím. V brance A teamu dostal poprvé v letošní sezoně příležitost mladíček Kukrál. Utkání začalo s téměř půl hodinovým zpožděním a oba týmy se museli vyrovnat s nepřízní počasí, když po celou dobu silně pršelo. Brankostroj načal v 6. minutě Habart, který v oslabení utekl s Ondřejem Gábou a nedali hostujícímu gólmanu Loušovi šanci – 1:0. Půlminuty na to se povedlo hostům zásluhou Čadka vyrovnat – 1:1. Jenže za další půlminutu našel Klouda přihrávkou volného Davida Gábu a bylo to 2:1. V 9. minutě opět úřadoval domácí kanonýr Habart – 3:1. Další branka padla až v závěru první třetiny, kdy se za hosty podruhé trefil Čadek – 3:2.

Ve druhé části hry se na hosty snesla branková smršť. 16. minuta a Habart při přesilovce dokončuje svůj hattrick – 4:2. O minutu později se tentýž hráč proměnil v nahrávače a svůj první gól v utkání vsítil Roth – 5:2. Ve 20. minutě vypukla ale největší radost v průběhu celého zápasu. Poprvé po skončení disciplinárního trestu a právě proti stejnému soupeři, který byl u nešťastného zákroku, se střelecky prosadil domácí Kozák a sláva to byla opravdu veliká – 6:2. Na časomíře uběhla další minuta a ve výsledkové listině přibyl další střelec – přesilovou hru využil velmi aktivní Klouda – 7:2. Ve 22. minutě se prosadil i jediný obránce, konkrétně posila z Blatné Karel Suchý – 8:2. Ve 29. minutě přidali domácí další dva rychlé zásahy. Nejprve nepříliš líbivou, ale stejně platnou brankou vsítil Vaníček – 9:2. Desítku završil svým druhým gólem Roth, který nejprve zkusil vystřelit přímo z buly, Louša střelu vyrazil a domácí útočník vzápětí poslal míček do nekryté branky – 10:2. Hosté vteřinu před koncem druhé patnáctiminutovky přidali třetí zásah za Kukrálova záda, trefil se Soukup – 10:3.

Poslední třetina se za velmi silného deště dohrávala víceméně z povinnosti. Za Švantlák ještě přidal branky ve 33. minutě Klouda – 11:3. O minutu později završil hattrick také druhý písecký střelec Jan Roth – 12:3. Hosté ještě kosmeticky upravili skóre po bratrské spolupráci Málkových – 12:4. Hráči i vytrvalí diváci však byli rádi, když siréna potřetí zahoukala a všichni mohli se běžet schovat do tepla a sucha.

Branky a nahrávky: 6. Habart (Gába O.), 7. Gába D. (Klouda), 9. Habart (Kolář), 16. Habart (Gába O., Kolář), 17. Roth (Habart, Sup), 20. Kozák (Mergl), 21. Klouda (Gába D.), 22. Suchý (Mergl), 29. Vaníček (Klouda, Gába D.), 29. Roth, 33. Klouda (Gába D., Kolář), 34. Roth (Habart) – 7. Čadek (Málek J), 14. Čadek (Šrámek, Domin), 30. Soukup (Pospíchal), 36. Málek J. (Málek T.)

Střely: 44:29, Vyloučení: 5:8, Využití: 5:2, V oslabení: 2:0, Počet diváků: 25

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Sup, Pelc, Suchý – Roth, Gába O., Habart – Gába D., Vaníček, Klouda – Kolář, Kozák, Mergl

Trenér Marek Kabele měl po utkání stručný komentář: Dnes nám bylo soupeřem pouze počasí.

Příští sobotu zajíždí orančovo-černí do Českých Budějovic pokořit dalšího nováčka, místní Vikingy. Utkání se hraje na hřišti Vltava od 12 hodin.

Autor: Václav Pelc

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich