Povinné vítězství se tentokrát nerodilo lehce

V písecké bráně zastoupil zraněného Bučka náhradník Martin Kukrál a pochytal všech 27 střel soupeře. (Archivní foto)

HBC Vikings Č.B. – HC ŠD Písek 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Hokejbalisté Švantláku zajížděli v dalším kole KHBL do Českých Budějovic, kde se jim postavili dosud nebodující Vikingové. Hosté měli opět problémy se sestavou. Brankářská jednička Buček je kvůli nemoci minimálně na měsíc mimo hru, chyběli i další hráči, takže se nakonec i jako hráč musela představit tradiční písecká opora Marek Kabele, přestože jej zdravotní problémy stále limitují v plném výkonu.

Švantlák, vědom si pozice favorita, vstoupil do utkání aktivně a zatápěl domácí obraně. Hned po 36 vteřinách byl navíc vyloučen domácí obránce Čeněk, ale za necelou minutu byl vyloučen i písecký Vaníček a bylo po výhodě. Utkání se hrálo oproti poslednímu zápasu za krásného slunečného počasí, a tak se mohli hráči obou mužstev soustředit pouze na hokejbal. Obě písecké lajny se hnaly na zteč za prvním gólem, ale domácí brankář Jurák držel šance Vikingů. Favorit se poprvé prosadil až v závěru první třetiny, kdy závar před brankou Vikingů zakončil Vaníček – 0:1.

V prostřední části hry pokračoval vyrovnaný boj. Na úvod byl opět vyloučen hráč domácích, ale přesilová hra Švantláku netrvala opět ani celou minutu a výhoda se otočilo, protože byli současně vyloučeni Klouda a Vaníček. Pro Vikingy byl ale nepřekonatelnou zdí gólman Kukrál, který spolehlivě držel nejtěsnější vedení HC ŠD.

Na začátku třetí minuty poslední třetiny se písečtí mohli radovat z druhé branky. Na konci kombinace Kabeleho s Rothem byl Habart, který potvrdil své postavení na čele kanadského bodování soutěže – 0:2. V polovině závěrečné patnáctiminutovky se hosté radovali potřetí, když prokázal svůj důraz Klouda. Chlapci starající se o časomíru, tedy měření času na stopkách, zapomněli ale zastavit hru, aby došlo k otočení stran a na stopkách ukázali čas zastavený po polovině třetiny. Probíhala dlouhotrvající diskuze nad platností branky, ale rozhodčí Horák neprokázal moc citu pro hru a nakonec se ji rozhodl neuznat, což se pochopitelně hráčům Švantláku nelíbilo. Rostoucí emoce pak rozhodčí podpořili dalšími nepřesnostmi a kvalita utkání začala upadat. V čase 40:65 však již byla černo-oranžovým další branka uznána, úspěšným střelcem byl Roth– 0:3. V poslední minutě ještě udělil rozhodčí Horák hostujícímu Volfovi trest ve hře, ale písečtí hráči již žádné drama nepovolili a utkání dotáhli do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 14. Vaníček (Klouda), 31. Habart (Roth, Kabele), 41. Roth (Habart, Hronek)

Střely: 27:26, Vyloučení: 6:8, Využití: 0:1, Počet diváků: 40

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Bárta, Pelc, Marek – Roth, Kabele, Habart – Volf, Vaníček, Klouda

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Dnešní zápas nás prověřil víc, než jsme čekali. Nechápu, jak může být mužstvo Vikingů na posledním místě tabulky. Pochvalu zaslouží dobře chytající náhradník Kukrál. Co nás opět nepřekvapilo, tak byl výkon rozhodčích. Nevím, jestli se to zdá pouze mně, ale jejich kvalita rok od roku upadá!!!

V dalším kole se hráči Švantláku představí na domácím hřišti, v neděli v netradičním čase v 10:30 přivítají tým Orel České Budějovice.

Autor: Václav Pelc

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich