Béčko veze z Protivína jasnou výhru

TJ Platan Protivín - HCŠD Písek B    2:7 (1:2, 0:1, 1:4)

Střely: 22:35, vyloučení: 6:4, využití přesilovek: 1:0

Předem očekávané derby dvou blízkých jihočeských měst se v sobotu 13. 10 stalo skutečností. Protivínští se před tímto zápasem drželi v poklidném středu tabulky, zatímco Písek se prozatím potýká na začátku sezony s herními výpadky. Malou útěchou však bylo pro oranžovočerné první vítězství v kole minulém proti Zlivi (6:4), které mohlo mladičký tým konečně nakopnout k lepším výsledkům.

Do branky švantláku se po dobrém výkonu opět postavil Lukáš Koubek a písecké béčko těsně před začátkem střetnutí posílili ze zápasu se vracející hráči áčka. Jmenovitě Marek Habart a Jiří Hronek, ti doplnili tým o zraněné či jinak indisponované hráče Jakuba Nováka, Martina Bečváře, Milana Růžičku a Pavla Bíbu.

Rozhodčí vhodili úvodní buly a mohlo se začít. Na rozdíl od přípravného mače z předešlých týdnů se jasné iniciativy a chutí útočit předvedli hosté a to již od prvních vteřin. Šest minut dobývání přineslo své ovoce. Po přihrávce Bohumila Holého se prosadil kanonýr ,,Á,, týmu Marek Habart. 0:1. Netrvalo dlouho a v čase 9:40 se navyšovalo skóre. Mates Kocourek nachází Lukáše Záleského a ten potvrzuje střeleckou formu a zvyšuje na 0:2. Jak to tak bývá i z mála se dá vytěžit maximum a to se ukázalo ve 12.minutě. Jakub Bican vyjel po kruhu vystřelil a Zdeněk Javůrek byl posledním tečujícím hráčem. 1:2.

V úvodu druhé třetiny přišla uklidňující trefa hostujícího mužstva. Při svém prvním střídání se nemýlil opět formou oplývající Lukáš Záleský, který zužitkoval náhru s Bohumilem Holým. Stejně jako v první části vyslal Protivín na golmana Lukáše Koubka pouhých pět střeleckých pokusů a ani jeden z nich nesměroval ke snížení stavu. K tomu jim samozřejmě nepomáhala ani zbytečná vyloučení, včetně trestu do konce utkání pro rychlonohého Steinochera. Švantlák však přesilové hry nevyužil a po druhé siréně to bylo  1:3 pro hosty.

Začátek třetí části napodobil tu předešlou. Hrálo se něco málo přes minutu a padá další branka. Druhá lajna Písku se usadila v útočném pásmu, od Holého si převzal míček neúnavný Marek Habart a vystřelil zpoza branky a s velkou porcí štěstí končí oranžový nesmysl za zády bezmocného Vojtěcha.1:4. Písečtí však neměli dost. S motivací povylepšit si skóre v tabulce dále útočili. Polovina 34.minuty a jaký by to byl zápas, kdyby se tvrdou ranou neprosadil Marek Sup. Asistoval Mates Kocourek. 1:5.

V podstatě rozhodlý zápas ještě přinesl několik šancí na obouch stranách. I platan se nenechal zahanbit a navyšoval na rozdíl od první a druhé třetiny své střelecké pokusy. Ovšem další radost v pořadí již šestou připravili opět hráči od řeky Otavy. Konkrétně kombinace Marek Habart a zakončující malý velký muž Jiří Mergl. 1:6. Jedním ze tří faulů píseckých v poslední patnáctiminutovce  bylo sekání a tento trest si hostující hráč neodseděl déle než 47 vteřin. Přesilovou hru využívá střelou golfem Hrdina a poupravuje tak na 2:6. Probíhá posledních pět minut a o vítězi je takřka rozhodnuto. Kosmetickou úpravu provádí dvougólový Jiří Mergl po přihrávkách Lukáše Vláška a Martina Zabranského. Konečný výsledek tedy zní 2:7 pro Písek.

Po čtyřech prohraných kolech to tedy vypadá, že hráči zálohy Písku konečně zvedli hlavy a šest bodů z posledních dvou kol to jistě potvrzují. Jak moc se oranžovočerní probrali se ukáže následující sobotu ve 14h, kdy přivítají na svém hřišti špičku tabulky v podobě zkušených českobudějovických hráčů týmu Rosy.

Sestava Písku: Koubek – Sup, Máša, Tanics, Procházka, Bárta J, Hronek – Kobližka, Kocourek, Záleský – Kolář, Habart, Holý – Zabranský, Mergl, Vlášek - Košťál

Branky a asistence: Habart (Holý), Záleský (Kocourek), Záleský (Holý), Habart (Holý), Sup (Kocourek), Mergl ( Habart), Mergl (Vlášek, Zabranský)

Text: Jakub Novák

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich