Hokejbalistky Písku již trénují a brzy chtějí hrát zápasy

Na snímku jsou písecké hokejbalistky. Zleva stojí: Veronika Turková, Erika Merglová, Pavlína Kvíčalová, Eva Berendová, Věra Samková a Lenka Slámová.

 

Podle dosavadních zjištění se tak hráčky HC Švantlův Dvůr Písek staly vůbec prvním čistě ženským týmem svého druhu v Jihočeském kraji.

 

Hokejbalistky Písku trénují dvakrát týdně na hřišti v městském sportovním areálu pod vedením Víta Čapka, Tomáše Bárty a Jiřího Mergla.

 

Tréninky se konají každé pondělí a středu od 17 hodin a tým ve svých řadách rád uvítá další zájemkyně o tento sport. V současné době v družstvu  působí dívky a ženy ve věku sedmnáct  až dvaatřicet let, vítány jsou ale i hráčky od čtrnácti let.

 

Předchozí sportovní zkušenosti dívek nejsou podmínkou. Případné zájemkyně se mohou přijít podívat na trénink týmu nebo kontaktovat Pavlínu Kvíčalovou na p.kvicalova@centrum.cz či telefonu 776  540 478.

 

Cílem píseckého družstva je účast na mistrovství České republiky, které se uskuteční příští rok v červnu. Do té doby se chtějí hokejbalistky HC Švantlův Dvůr Písek účastnit i neoficiálních turnajů, při kterých by mohly porovnat své síly se zkušenějšími hráčkami z celků HBC Fretky, HC ESA Praha, ERA Svítkov Stars Pardubice, HBC Sršni Svitavy, Chlumecký báby, HbT Vlašim, SK OEZ Testa Letohrad či TJ Lokomotiva Česká Třebová.

 

text: Pavlína Lvíčalová

 

Přihlášení
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich
Mistr II.NHbL 2008/2009 Mistr II.NHbL 2009/2010 Mistr OHBL 2010/2011 Mistr OHBL 2011/2012