Záloha Švantláku stáhla tříbrankové manko a připisuje si cenný bod

Mužstvo HC Švantlův Dvůr Písek B v nové sadě dresů při předzápasové poradě

HC Švantlův Dvůr Písek B – SK HC Rosa Č.B    4:5 ss   (1:3, 1:1,2:0 – 0:1)

Střely:  48:39, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 1:1

Písečtí povzbuzeni dvěma výhrami z předešlých dvou kol (6:4 a 7:2) se opět mohli představit na svém hřišti a prodloužit tak příznivou sérii. Ovšem do cesty se jim postavil silný tým ze špičky tabulky v podobě hráčů českobudějovické Rosy.

První dvě minuty se hráči víceméně oťukávali, dalo by se možná říci že na vrh měli domácí. To samozřejmě v hokejbale nehraje velkou roli. To se potvrdilo na začátku minuty třetí, když se z bezprostřední blízkosti prosazuje hostující Cvach. 0:1. A mohlo být hůře. Následuje přesilovka Rosy. Zkušení hráči uzamykají domácí čtveřici v jejich obranném pásmu a okupují branku Lukáše Koubka. Ten však parádními zákroky drží svůj tým na rozdíl jedné branky. Početní výhoda končí. Na hřiště naskakuje z trestné lavice Jiří Mergl a ten se o několik vteřin později dostává za brankou k míčku a přímým pasem před bránu nachází poprvé v sezoně nastupujícího Lukáše Volfa a ten vyrovnává na 1:1. To švantlák značně nakoplo, a herně a pohybově to bylo znát. Písek si vynucuje faul a hraje i on přesilovku. Bohužel obléhání Kaňkovi svatyně nebylo nic platné. Českobudějovický hráč se vrací zpět na plac a pokračuje se pět na pět. Čas 9:38 a domácí inkasují. Prohraná buly a neobsazený zkušený střelec Kubeš to nemohlo vést k ničemu jinému než k vedení hostů. Otěže utkání přebírá Rosa. Uběhlo něco málo přes sto sekund a je tu další rána pro domácí. Spolupráce Cvach-Major a je to 1:3.

Zaskočení hráči švantláku se nedokázali ani v úvodu druhé patnáctiminutovky zvednout a spíše českobudějovičtí byli ti , co diktovali tempo hry. To se ukázalo i při jejich snaze navýšit vedení. Tak dlouho dobývali branku oranžovočerných až došlo k úmyslnému posunutí branky. Následoval trest a kdo jiný než kanonýr Kubeš střílí přesilovkový gól. 1:4. To s Pískem pochopitelně nevypadalo vůbec dobře. Také se následující minuty nic výrazného z jeho strany nedělo. Pak se však ujal míčku bojovník Mates Kocourek, obehrál na modré jednoho z obránců a ač v tísni dobíhajících hráčů v červeném se natlačil před bránu a svým důrazem se mu podařilo snížit na 2:4. Byla to jeho premiérová trefa v sezoně a nutno podotknout, že pro další vývoj zlomový moment.

Od třetí části existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí jakoby byli polití živou vodou. Navíc si vynucují další faul. První přesilovkové pětici se sice nezadařilo ale vše napravuje ta druhá. Kombinačně se jí v útočném pásmu daří a už se z toho stala tradice. Libor Máša přihrává na Marka Supa, nápřah, střela a gól. 3:4. Radost ze snížení krotí vyloučení domácích za vysokou hůl. Ta je naštěstí nevyužita, i díky Lukášovi Koubkovi, který byl po čtvrtém inkasovaném zásahu k nepřekonání. Totožnou situaci dostávají i písečtí, avšak také bez úspěchu. Minuty ubíhají a tlak graduje. Už to vypadalo na hru bez brankáře, to se však skutečnosti nestalo. Čas 42:08 a výborně sehraná dvojice Holý – Kolář ukazuje dokonalý čich na góly. Totožná situace jako při prvním zásahu domácích. Bohumil Holý drží míček na své lopatě za brankou a tradiční sběratel asistenci nachází parťáka z útoku Pavla Koláře a ten svou ranou vyrovnává tři minuty před koncem na 4:4 a přivedl tak svůj tým do varu. Času na rozhodující trefu bylo ještě poměrně dost a kupodivu to byla právě Rosa, která se po inkasované ráně vrhla do útoku s cílem ukořistit vedení zpět. Možná i s trochou štěstí se však nic podobného nekonalo a oba brankáři již do závěrečné sirény míček za svá záda nepustili.

Následovali pochopitelně nájezdy. Začínají hosté a úspěšnou forsbergovkou se prezentuje hostující hráč a dává. Za domácí jako první Lukáš Záleský, bohužel neúspěšný. Rozbíhá se Kubeš a ten chladnokrevně bekhendem zvyšuje na 0:2. Jiří Mergl dostává prostor k vykřesání naděje pro švantlák, ale na brankáře Kaňku si nepřišel. Je rozhodnuto! Druhý bonusový bodík získavá českobudějovický celek.

I přes prohru v nájezdech, s týmem ze špičky tabulky, za prakticky rozhodnutého stavu 1:4, má vydřený bod pro domácí jistě cenu zlata. K dalšímu střetnutí zajíždí písecké béčko tuto sobotu do vzdáleného Suchdola, kde je čeká zatím výborně hrající tým, zřejmě i s posilami místního prvoligového áčka. O den později, tedy v neděli se pokračuje hned dalším střetnutím, na domácí půdě proti záloze Prachatic.

Sestava Písku: Koubek – Sup, Procházka, Bárta J, Máša, Tanics – Kobližka, Kocourek, Záleský – Kolář, Volf, Holý – Mergl, Zabranský, Bečvář, Košťál

Branky a asistence: Volf (Mergl), Kocourek, Sup (Máša), Kolář (Holý)