Mladší žáci postupují v nové sezóně vítězně

Střelec třetí branky František Řezáč svádí souboj s jedním z hráčů soupeře.

HC ŠD Písek – TJ Tatran Třemošná 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Střely: 29:22, Vyloučení: 2:4, Přesilovky: 4:2, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0

Tým mladších žáků HC ŠD Písek si připsal další vítězství ve společné oblastní soutěži západních a jižních Čech a drží si druhé místo tabulky se stejným počtem bodů jako vedoucí tým HBC Plzeň A. V sobotu 20. října se písečtí mladíci na domácím hřišti utkali s Tatranem Třemošná.

Začátek zápasu byl ve znamení oťukávání soupeřů. Pak se však domácí do soupeře zakousli a šance Muchla a Diviše volaly po gólu. V 9. minutě při přesilové hře domácích po spolupráci dvou posil z Blatné Jiřího Diviše a Ondřeje Muchla, šli brankou druhého z jmenovaných Písečtí do vedení.

Začátek druhé třetiny domácí trochu prospali a hosté si vytvořili několik příležitostí, které však v klidu vyřešil spolehlivě chytající Vít Čapek jun. Postupem času se i domácí dostali do svého tempa a i oni si vytvořili dobré příležitosti ke vstřelení gólu. Ten připsala do zápisu až v závěru třetiny po zranění hrající Klára Měchurová, která vybojovala na modré čáře míček a neomylně zvýšila na 2:0.

V poslední třetině si hráči ŠD vypracovali velké množství šancí, zejména Řezáč a Muchl dělali soupeři svou rychlostí velké starosti, ale střelecky se dlouho nedokázali prosadit. I hosté se prezentovali dobrou hrou, zejména dva jejich brejky zaváněly gólem, ale brankář Čapek vše bravurně vyřešil a připsal si tak svou třetí nulu v sezóně. V poslední minutě utkání korunoval svůj výborný výkon brankou František Řezáč, který v rychlém protiútoku dvou na jednoho po Muchlově nahrávce uzavřel skóre na vítězných 3:0.

Branky:  Muchl (Diviš), Měchurová, Řezáč (Muchl)

Sestava Písku: Čapek – Měchurová, Sýkora, H. Běličková, Š. Hnyk, Konopa, Řezáč, Diviš, M. Hnyk, Muchl

Trenér HD ŠD Písek: ,,Jsem rád, že jsme potvrdili dobrou formu a dovedli zápas do vítězného konce. Všechny musím pochválit, v devíti hráčích proti silnému soupeři předvedli dobrý výkon. Když to vzadu hořelo, podržel nás brankář a hráči v poli to v klidu zvládli. Příště jedeme do Budějovic na Pedagog a tam bychom chtěli také bodovat.“

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich