Brankáři Buček a Kukrál byli oporami týmu

Z došlých nabídek vybrali pořadatelé deset mužstev, která byla rozdělena do dvou pětičlenných skupin. Písečtí hokejbalisté se ve skupině postupně utkali s plzeňskými Black Stallions (4:1) a prvoligovým Olympem Jindřichův Hradec (1:2).

Poté nejprve porazili Kapitány z Jirkova 3:1 a ve velmi tvrdém zápase mužstvo Betonovy Holubov těsně 1:0. Tři výhry a jedna prohra jim stačily na druhé místo a postup do čtvrtfinále, kde Písečtí narazili na další plzeňský klub a obhájce loňského prvenství, hráče Fireballu 99. O postupu do semifinále rozhodl Švantlák již v prvním poločase (hrálo se 2 x 10 minut) a po výhře 4:1 je čekal vítěz druhé skupiny Jihlava Flyers, jehož kostru tvoří hráči bývalého extraligového SK.

Písečtí se ujali vedení 1:0, když se od poloviny hřiště trefil Kozák, jenže zkušení hosté brzy vyrovnali, a tak o postupujícím do finále rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich měli navrch hosté z Jihlavy, a tak se hráči Písku museli spokojit pouze s účastí v zápase o třetí místo.

V něm narazili na jindřichohradecký Olymp, který v semifinále podlehl také na nájezdy Betonově z Holubova. Favorizovaní hráči od Vajgaru se ujali vedení v 7. minutě. Dvě minuty na to se do šance dostával písecký Habart, Adam ho zastavil pouze s pomocí faulu a rozhodčí nařídili trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný písecký forvard a s přehledem si vychutnal Průšu v brance.

Do druhého poločasu vystřídal vynikajícího Bučka v brance mladíček Kukrál a i ten ukázal svojekvality. Ovšem ani Kukrálova kouzla nestačila na dalekonosnou ránu obránce Adama, který zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu svého mužstva. Vteřinu před koncem se pak ještě trefil Šperl a na písecké borce tak zbyla pouze „bramborová“ medaile.

Finále: Jihlava Flayers – Betonova Holubov 3:0.

Turnaj píseckému trenérovi Čapkovi ukázal, co je třeba ještě do začátku soutěže vypilovat a na čem se dá stavět.

Konečná tabulka turnaje:

1. Jihlava Flyers, 2. Betonova Holubov, 3. Olymp J. Hradec, 4. HC ŠD Písek, 5. Fireball Plzeň, 6. SK Suchdol nad Lužnicí, 7. Kapitáni Jirkov, 8. Stars Suché Vrbné, 9. Black Stallions Plzeň, 10. Datels Blatná.

Sestava Písku: Buček (Kukrál) – Bárta, Kozák, Sup, Šimoník, Mergl, M. Všetečka, Pelc, Bíba – O. Gába, Sýbek, Rod, Kabele, Kozák, Habart, Hromádka, Průša, Kubeš.

Trenér Vít Čapek po turnaji řekl: „Byla to pro nás výborná prověrka. I když jsme nebyli kompletní, sehráli jsme výborná utkání. Mile mě překvapili nováčci v týmu Pelc, Průša i Kukrál, všichni se ukázali ve velmi dobrém světle a určitě dostanou šanci.“

MICHAL GAREIS

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde