Švantlák neztratil body ani v Táboře a vládne KHbL

SK Tábor – HC ŠD Písek 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Hokejbalisté ŠD Písek zajížděli v sobotu k Jordánu do Tábora, kde se ve šlágru kola postavili domácím Husitům. Příroda jakoby se chtěla vzepřít pěknému hokejbalovému souboji a oběma týmům vzájemný zápas co nejvíce ztížit. Během celého utkání vydatně padal déšť se sněhem, a tak hráči kromě vzájemných soubojů museli podstupovat i zkoušku z vlastní koordinace.

Domácí se chtěli proti dosavadním králům jihočeského hokejbalu předvést, čemuž odpovídala i jejich početná sestava. Od začátku utkání se snažili být co nejvíce aktivní, ale ani písečtí nezůstávali pozadu. Přesto hráli oba týmy pozorně v obraně a nepřipouštěli výraznější šance před svými brankami.

Po vyrovnané první třetině se v té druhé již začali objevovat větší brankové příležitosti. Především první útok Švantláku, v němž se na centru po odmlce opět objevil Kabele, ukazoval svoji sílu a snažil se o atakování branky Husitů. Její strážce Bíba ale statečně odolával píseckým nájezdníkům. Na začátku 21. minuty se ale hosté dostali do rychlého protiútoku. Habart našel zpětnou přihrávkou volného Gábu, který s přehledem uklidil míček za záda gólmana Husitů – 0:1. Prakticky vzápětí došla na první přesilovku utkání, kdy byl vyloučen táborský Menzl. Hráči Švantláku zamkli svého soupeře v jeho obrané třetině, ale druhý gól se jim přidat nepodařilo. Pak se také více v útočné třetině začali projevovat Husité, ale v brance Švantláku prokazuje v posledních utkáních výbornou formu Kukrál. Ten opět očaroval svoji klec a držel naděje oranžovo-černých na plný bodový zisk.

V závěrečné třetině to byl již boj se vším všudy. Hra se přelévala na obě strany, ale prim hráli stále především oba gólmani. Hra se začala také přiostřovat a emoce dávali hráčům zapomenout na mrazivé podmínky. Ve 35. minutě přišla druhá přesilovka Švantláku, ale ani tato výhoda neznamenala navýšení píseckého vedení. Ve 39. minutě získali dvouminutovou výhodu poprvé v utkání domácí, ale ani jim se nedařilo střelecky a ztroskotali opět na pozorném Kukrálovi. Tři minuty před koncem přišlo opět vyloučení oranžových barev a Husité řádně rozpálili beton před Kukrálovou brankou. Ale hostující mladíček potvrzoval kvality písecké brankářské školy. Táborští zkusili minutu před koncem i hru bez brankáře, ale byli to naopak oni, kdo mohl po pokusech Tomáše Bárty hned dvakrát inkasovat. Bohužel ale pro hostujícího obránce mířil míček vždy o kousek vedle branky Husitů. Oranžovo-černí tak uhájili nejtěsnější možné vítězství a dál vládnou lize beze ztráty jediného bodu.

Branky a nahrávky: 21. Gába (Habart, Kubeš)

Střely: 32:24, Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, Počet diváků: 3

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Bárta T., Suchý, Kozák, Pelc – Gába O., Kabele, Habart – Vaníček, Kubeš, Klouda

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Dnes jsme odehráli dobrý zápas. Čekali jsme, že nás Tábor prověří a dočkali jsme se. Zápas byl poznamenán nepřízní počasí, ale to bylo pro obě mužstva stejné, jako tamní hřiště, které by už potřebovalo značně zrenovovat. Zápas měl dobré temnpo s mnoha šancemi na obou stranách. Výhry 1:0 si všichni moc ceníme. Skvěle zachytali oba gólmani, ale náš Kukrál byl lepší!

Další utkání sehrají písečtí hokejbalisté na svém hřišti v neděli. Od 10:30 začne utkání, v němž vyzvou bojovný a nepříjemný tým Prachatic. Povede se jim prodloužit neporazitelnost, která, v součtu s minulou sezónou, trvá již deset zápasů? O tom se všichni příznivci oranžovo-černých barev mohou přesvědčit návštěvou Orange arény.

Autor: Václav Pelc

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde