Nedělní utkání na hřišti SK Pedagog ČB mladším žákům body nepřineslo

SK Pedagog České Budějovice – HC ŠD Písek 4:3 (0:2, 1:0, 3:1)

Střely: 14:22; Vyloučení: 3:0; Přesilovky: 0:3; Využití: 0:0; Oslabení: 0:0

Nedělní mrazivý den bohužel mladším žákům na hřišti Pedagogu body nepřinesl. Hráči nastoupili ke svému prvnímu utkání s SK Pedagog s myšlenkou na  vítězství. První třetina byla jasně ve znamení oranžových. V čase 6.54 1.třetiny po spolupráci Matěje Hnyka a Ondřeje Muchla našla přesná přihrávka Jiřího Diviše a ten vstřelil první branku Švantláku. O tři minuty později pak František Řezáč našel volného Adama Měchuru, který zvýšil vedení týmu na nadějných 2:0. Ve třetí třetině, pak po několika individuálních chybách týmu HC ŠD, domácí tým srovnal na 2:2. Vzápětí dokonce zvýšil vedení domácí Pedagog na 3:2. Ve 31 minutě utkání pak ještě svitla píseckému týmu naděje, když Adam Měchura po vhazování vybojoval míč a vystřelil na bránu. Míček letě přes rameno brankáře a za pomoci protihráče oranžový nesmysl doputoval až do branky a vyrovnal svým druhým gólem v zápase na 3:3. Bohužel písečtí mladíci udělali v zápase hodně školáckých chyb, pomalá hra a nehlídaní soupeři po vhazování - to všechno mělo za výsledek konečný stav utkání ve prospěch Pedagogu 4:3. Když rozhodující gól padnul 7 sekund před koncem závěrečné třetiny. Tím padla naděje na remízu se třetím týmem tabulky mladších žáků.

Branky Písku: Diviš Jiří (Muchl Ondřej), Měchura Adam (Řezáč František), Měchura Adam

Sestava ŠD: Čapek - Měchurová, Sýkora, Běličková Hnyk Š., Konopa, Řezáč, Diviš, Muchl, Měchura, Hnyk M., Přibyl.

Trenér ŠD Tomáš Bárta řekl po utkání: ,,V první třetině jsme měli vstřelit více jak 2 branky, ale….. Od druhé třetiny jsme přestali běhat a čtyři hrubky nás připravili o vítězství. Vítězný gól soupeře 7sekund před koncem je hodně krutý.“

Další utkání mladších žáků bude na programu v sobotu 17. listopadu v Písku se stejným soupeřem a to s týmem SK Pedagog České Budějovice. Přijďte se v 10:30 podívat a hlavně povzbudit naše chlapce a dívky.

Text: Vít Čapek

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde