Zasloužená výhra s Olešníkem pro písecké béčko

HC Švantlův Dvůr Písek B – HC Olešník     3:1  (0:1, 2:0, 1:0)

Střely: 45:31, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 0:1

Ke svému desátému utkání v letošním roce se písecká záloha postavila na vlastním hřišti proti týmu Olešníku. Vzájemná bilance hovoří jasně pro Písek, který ještě z těchto duelů neodešel nikdy poražen v posledních dvou ročnících. Proti hovoří jen kolísavé a nevyzpytatelné výsledky švantláku.

Mírnou aktivitou v úvodu hýřili hosté, ovšem ta neměla dlouhého trvání. Hrál se kombinační a poměrně svižný hokejbal. Písečtí se oklepali a ujali se slova i oni. O všem napovídá i 16 střel na Mičana, hájícího svatyni Olešníku. Stav byl však i po deseti minutách stále 0:0. Pak zaúřadoval jeden z rozhodčích a za běžné tělo u mantinelu vyloučil domácího hráče za naražení. Přesilovku v čase 12:13 využil trochu netradičně střelou golfem daleko za modrou čarou Vavroch. 0:1 po první siréně.

Druhá část se nesla v podobném duchu jako ta první. Střelecky aktivnější byli opět domácí, lépe se pohybovali a vytvářeli si střelecké příležitosti. Mičan byl však zatím bezchybný. Přichází šance ve 22.minutě, vyloučeni jsou ve stejnou chvíli dva hráči Olešníku a ten jde do tří. Písek okupoval dlouhou dobu útočné pásmo, bohužel chyběl moment překvapení a finální přihrávka a tak se pokoušeli o vyrovnání spíše domácí beci střelami od modré. Neúspěšně! Uběhlo pár vteřin, hrálo se pět na pět a míčku se na středovém kruhu ujal Jiří Mergl, protáhl se do útočného pásma a nemálo efektivně se prosadil krásnou střelou o tyčku a vyrovnal tak na 1:1. Šanci znovu se dostat do vedení měli o několik chvil později hosté v další početní výhodě. Hráči se stěhují do obranného pásma Písku na buly, ta je vhozena ale skvělou práci předvádí Martin Kobližka, ten nachází Bohumila Holého, druhý jmenovaný si obhazuje hráče na středu a jde sám na bránu. Hostující brankář možná trochu nesmyslně vyběhl proti nájezdu, svižná klička na forehand a B. Holý dává do prázdné branky a v oslabení tak posílá svůj tým do vedení. 2:1. Ve druhé třetině bylo k vidění ještě několik příležitostí, ty však zůstali nevyužity. Sekundu před druhou sirénou ještě svou bojovnosti získal Martin Bečvář přesilovou hru, kterou mohli po přestávce písečtí navýšit svůj náskok. 2:1 po druhé třetině.

Zmiňovaná početní výhoda, domácím nevyšla a tak se stav neměnil. Co se neměnilo byl i obrázek hry na hřišti. Písek točící se na tři lajny, stále převyšoval hosty v běhání a byl aktivnějším týmem. Často si hráči v modrobílém pomáhali výhozem přes všechny čáry. Co se nedalo Olešníku vyčíst byla ve třetí části čistá hra bez faulů a tím stále zůstávali na dostřel. To samé se nedalo říci o domácích. První oslabení přišlo ve 37.minutě. To naštěstí zůstalo nevyužito. Olešník stále hrál spíše na brejky a na dlouhé pasy k útočné modré. Jeden takový a hodně důležitý pro další vývoj přišel v minutě 43. Už už se hostující útočník dostával ke střele ale tento záměr mu překazil faulem písecký bek a jde tak na trestnou lavici necelé tři minuty před koncem. Hosté dobývají branku Martina Kukrála, po timeoutu odvolávají brankáře a hraje se 6 na 4. Po dobré obranné práci se dostává míček od Pavla Tanicse k útočníkovi Jirkovi Merglovi a ten ještě před červenou čarou zkouší rozhodnout do prázdné brány a trefuje se přímo do černého. 3:1. Poslední necelou minutu se zápas dohrává a domácí zaslouženě vítězí.

Branky a asistence: Mergl, Holý (Kobližka), Mergl (Tanics)

Sestava Písku: Kukrál – Bárta J, Procházka, Máša, Tanics – Kocourek, Kobližka, Holý – Kolář, Mergl, Vlášek – Bíba, Bečvář, Zabranský

Text: Jakub Novák