Obrat s Prachaticemi a HC ŠD po 8. vítězství drží stále neporazitelnost

Na úvodní buly zapásu se proti sobě postavil trenér domácího týmu Marek Kabele a kapitán Prachatic Jan Turek.

HCŠD Písek – HBC Prachatice 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)

U Otavy se v nedělním utkání utkali suverén jihočeského hokejbalu, písecký Švantlův Dvůr, a druhý tým tabulky, prachatičtí Horalové. Hosté zaskočili domácí mužstvo svým nástupem. Po buly v útočném pásmu na konci 3. minuty se míček dostal na modrou čáru k Novákovi a ten jej ihned poslal za bezmocného Kukrála – 0:1. V polovině 6. minuty udeřili Horalové podruhé, když pěknou kombinaci zakončoval Turek – 0:2. Švantlák se ale do zápasu vrátil při přesilové hře. Ondřej Gába si vyměnil míček s Habartem, který našel volného Kabeleho a pro zkušeného centra nebyl problém poprvé rozjásat Orange arenu – 1:2. Do konce úvodní třetiny dokázali černo-oranžoví náskok soupeře úplně smazat. V 10. minutě utekl rychlonohý Mergl. Ten sice brankáře Pixu ještě překonat nedokázal, ovšem dobíhající Vaníček uklidil míček za jeho záda – 2:2.

I úvod prostřední patnáctiminutovky patřil hostům, kteří zásluhou Šváchy opět vedli – 2:3. Ovšem hráči Švantláku se ani tentokrát nenechali rozhodit a stále se zlepšujícím výkonem nechtěli připustit první bodovou ztrátu v sezóně. Na začátku 20. minuty se prosadila druhá písecká formace. Její práci zužitkoval Roth, který svoji ránou vymetl roh Pixovi svatyně – 3:3. O dvacet vteřin později bylo ještě veseleji. Pelc nahodil míček na hostující branku a s přispěním prachatického obránce poslal svůj tým do vedení – 4:3. Domácím se tak povedl dokonalý obrat a postupně ovládali dění na hřišti.

V úvodu závěrečné třetiny se Písek opět prosadil při přesilové hře. Habart poslal míček na volného Ondřeje Gábu. Ten vyslal tvrdou střelu na Pixu, který míček pouze vyrazil před sebe a pro Tomáše Bártu již nebyl problém, aby jej poslal do sítě a mohl slavit svoji třetí trefu v sezóně – 5:3. Hosté jakoby neměli především morální síly na nějaký zvrat, a tak se domácí mohli bavit pěknými útočnými akcemi, které první formace Švantláku přetavovala v další góly v síti Horalů. Ve 38. minutě byl na konci krásné kombinace Ondřej Gába – 6:3. O dvě minuty později využili domácí třetí přesilovou hru ze čtyř, které v tomto zápase hráli. Úspěšným střelcem byl lídr produktivity soutěže Habart, který zakončoval střelou z první – 7:3. Skóre uzavřel ve 42. minutě svoji druhou brankou v utkání Ondřej Gába – 8:3. Švantlův Dvůr tak, i přes dvoubrankovou ztrátu z úvodu utkání, dokázal i v osmém utkání letošní sezóny poosmé zvítězit a svůj náskok na čele tabulky zvýšil již na šest bodů.

Branky a nahrávky: 7. Kabele (Habart, Gába O.), 10. Vaníček (Mergl), 20. Roth (Kubeš, Gába D.), 20. Pelc, 33. Bárta T. (Gába O., Habart), 38. Gába O. (Bárta T., Habart), 40. Habart (Hronek, Gába O.), 42. Gába O. (Habart, Hronek) – 3. Novák, 6. Turek, 18. Švácha

Střely: 32:24, Vyloučení: 3:4, Využití: 3:1, Počet diváků: 44

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Bárta T., Kozák, Pelc, Marek, Suchý – Gába O., Kabele, Habart – Gába D., Kubeš, Roth – Mergl, Vaníček, Klouda – Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Prachatice ukázali svoji sílu a skvělý nástup korunovali dvěma góly. Nás to ale nepoložilo a do konce 1. třetiny jsme stihli ještě vyrovnat. Hrál se skutečně dobrý hokejbal, obě mužstva ukazovala, proč jim patří v tabulce horní místa. Zase jsme hráli na tři kompletní formace, a to se v tomto zápase projevilo jako rozhodující. Všichni hráči tam nechali spoustu sil, za což jim moc děkuji. Chtěli jsme udržet neporazitelnost, a to se nám povedlo.

Další víkend pokračuje KHbL 10. Kolem. Písečtí zajíždějí v sobotu do Českých Budějovic, kde bude jejich vyzyvatelem od 12 hodin místní Pedagog.

Autor: Václav Pelc

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich