První porážku v sezóně připravil Švantláku Pedagog

SK Pedagog Č. B. – HC ŠD Písek 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

V sobotu zajížděl Švantlův Dvůr do Českých Budějovic, aby změřil síly s místním Pedagogem. Na střídačce byl již po měsíční pauze připraven brankář Buček, ovšem ze sestavy vypadl obránce Pelc, který se zranil na předzápasovém tréninku.

Hned v úvodu utkání si hosté vybojovali možnost přesilové hry, když byl vyloučen domácí Mathe. Hráči Pedagogu se ale dokázali početní nevýhodě ubránit. Na úvodní branku se čekalo do 8. minuty, kdy se prosadil domácí Ondřej Bárta a poprvé překonal píseckého Kukrála – 1:0. Srovnat mohl ještě v první třetině Ondřej Gába, ale nepodařilo se mu trefit téměř prázdnou domácí bránu. Další příležitost měl Habart, ale ani jemu se nepodařilo překonat Mikla v brance Pedagogu.

V prostřední třetině byla viditelnější převaha Pedagogu, jehož hráči byli běhavější. Hosty srážely nepřesnosti v rozehrávce a špatná koncovka. Svou převahu zúročili domácí ve 26. minutě, kdy se Dlugoš dostal od mantinelu nikým neatakován až před Kukrála. Toho překonal pěkným blafákem a zakončoval do prázdné brány – 2:0.

Začátek poslední patnáctiminutovky byl ve znamení střelců. Nejprve se již po 36 vteřinách prosadil podruhé v utkání budějovický Ondřej Bárta – 3:0. O 17 sekund později se ale mohli radovat i písečtí. Po buly v útočném pásmu byl nejprve faulován Klouda, míček se dostal k volnému Davidu Gábovi a ten jen uklidil do domácí svatyně – 3:1. Švantlák ještě získal přesilovou hru, ale další snížení skóre to nepřineslo. V poslední třetině již oranžovo-černí začali předvádět mnohem lepší hru, než v předchozím průběhu utkání, čehož je důkazem i počet střel, který v poslední třetině jednoznačně vyzněl pro písecké v poměru 9:2. Nápor Švantláku vrcholil, hosté sáhli i k minutu trvající hře bez brankáře, ale k další změně skóre již nedošlo. Bohužel se kromě Davida Gáby nenašel jiný střelec, který by překonal výborně chytající Mikla v brance domácích. A tak se urodila první porážka HC ŠD Písek v letošní sezóně, skalp mistra si Pedagog připisuje zcela zaslouženě.

Branky a nahrávky: 8. Bárta O. (Bárta A., Šimoník), 26. Dlugoš (Bárta A.), 31. Bárta O. (Bárta A., Mathe) – 31. Gába D.

Střely: 13:20, Vyloučení: 6:2, Využití: 0:1, Počet diváků: 35

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál (Buček) – Hronek, Bárta T., Marek, Suchý – Gába O., Kabele, Habart – Gába D., Kubeš, Klouda – Kozák, Vaníček, Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Dnes jsme byli zkrátka horším mužstvem na hřišti. Pedagog nás ve všem předčil a zaslouženě vyhrál.

V neděli přivítá Švantlův Dvůr na svém hřišti od 11 hodin tradičního rivala Betonovu Holubov. Všichni příznivci jsou srdečně zváni na další velkou hokejbalovou bitvu, kterou uvidí Orange arena.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich