Kubeš rozhodl v nájezdech reprízu finále

V brance se dnes objevil uzdravený Karel Bůček, který hned přišpěl svému týmu čistým kontem (foto: V.Kozma)

HC ŠD Písek – HBC Betonova Holubov 1:0 ss (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Poprvé od květnové finálové série se střetli oba jeho účastníci v letošním ročníku KHbL, Švantlův Dvůr přivítal na svém hřišti Betonovu Holubov. Písečtí, i přes zaváhání v minulém kole, jako vedoucí tým tabulky, jejich rivalové zatím na čtvrtém místě. Od začátku utkání bylo zřejmé, že tento souboj bude velmi vyrovnaný. Hosté hýřili pohybem, což dělalo domácím trochu problémy. Do výraznějších šancí se ale Betonova dostat nedokázala. Byli to naopak domácí, kteří se již málem dvakrát radovali z gólu. Nejprve se výborně samostatnou akcí prosadil Kubeš, sám před Daškem zakončoval blafákem, ovšem míček z jeho hokejky skončil pouze na tyčce. Podruhé již míček skončil za Daškovými zády zásluhou Kloudovy efektní hlavičky, ale rozhodčí viděli postavení některého z píseckých hráčů v brankovišti, a tak branku neuznali. V závěru první třetiny dostali hosté dvakrát příležitost přesilových her. Písečtí ale dobře bránili a nedovolili výraznější ohrožení Bučkovy svatyně.

V prostřední části hry pokračovalo bojovné utkání za stále bezbrankového stavu. Betonovo se zkoušela tlačit před domácí branku. Nejvíce se jí to podařilo v polovině druhé třetině, kdy při hře čtyř proti čtyřem zavřela písecké v jejich obrané třetině, ale k překonání Bučka to stále nestačilo.

Před poslední třetinou bylo jasné, že tento zápas bude o jednom gólu. Blízko k němu měli opět domácí hokejbalisté. Zvláště při dvou přesilových hrách dokázali uzavřít bránicí čtveřici před Daškem a zle jim zatápět. David Gába ve své velké příležitosti mířil do břevna, Jiří Klouda jen těsně minul branku Betonovy. Ovšem i hosté se dostali do obrovské šance, nečekaně na tom ale měl zásluhu domácí gólman Buček. Po snadném zákroku nebyl atakován soupeřem, takže chtěl rychle rozehrát. Míček však šel na úplně volného hostujícího útočníka, který se ale asi překvapivé příležitosti zalekl a střílel mimo. Minutu před koncem poslední třetiny byl ještě vyloučen holubovský Voves, ale domácím se skóre změnit nepodařilo.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první se rozeběhl písecký Kubeš a zakončoval přes svůj oblíbený bekhend. Přestože zvolil jinou variantu své kličky, podařilo se mu Daška překonat. Hejna za Betonovu ztroskotal na Bučkovi, stejně se vedlo i domácímu Kabelemu. Nedal ani na druhé straně Pokorný. V poslední sérii šel za domácí Habart, kterého zastavil Dašek mrštnou lapačkou. Protože ale i Buček nedovolil svému soupeři skórovat, zůstal jediným úspěšným střelcem Kubeš. Švantlák si tak připisuje bonusový bod navíc.

Branky a nahrávky: Rozhodující samostatný nájezd Kubeš

Střely: 47:25, Vyloučení: 5:5, Využití: 0:0, Počet diváků: 31

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Hronek, Bárta T., Kozák, Sup, Marek, Suchý, Pelc – Gába D., Kabele, Habart – Mergl, Kubeš, Klouda – Kolář, Vaníček, Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Betonova hrála velice dobře a svoji aktivní hrou nás polovinu zápasu přehrávala. Postupem času jí však docházeli síly a otěže zápasu jsme převzali my. Vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, ale Dašek vše pochytal. Nás zase několika dobrými zákroky podržel Buček, a tak je dělba bodů spravedlivá. Nájezdy jsou už loterie, která dopadla lépe pro nás zásluhou Dana Kubeše.

Tímto odehraným kolem se uzavřela polovina soutěže. Příští víkend se tak Švantlák střetne podruhé s jindřichohradeckým Olympem, tentokrát na jeho hřišti, kde se představí v neděli od 14 hodin.

Autor: Václav Pelc

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde