Mladší žáci neudrželi vedení a prohráli na nájezdy

HC ŠD Písek - SK Pedagog České Budějovice 5:6 s.n. (1:3, 2:0, 2:2)

V sobotu na státní svátek nastoupil tým švantláku ke svému dalšímu zápasu. Na domácím hřišti přivítali svěřenci Víti Čapka tým z Českých Budějovic a to tým SK Pedagog. Do brány domácího týmu nastoupil hned od začátku hráč Ondřej Bauš, který je v píseckých řadách na hostování z  Blatné a brankář  píseckého týmu s reprezentačními zkušenostmi, Vít Čapek mladší, převzal post útočníka a oblékl si oranžovo-černý dres s číslem 33. Domácí tým začal od první minuty předvádět rychlou a útočnou hru. Ve 2. minutě po nahrávce Muchl střelil první gól domácího týmu, který šel do vedení 1:0. Po tomto momentu následoval obrat ve prospěch týmu z Českých Budějovic. Skóre hosté otočili až na 1:3. Bojovný domácí tým však s odpovědí neotálel a díky druhé přesné střele Muchla snížil na 2:3. Ten samý hráč pak po přihrávce Řezáče završil svůj střelecký um hattrickem a bylo srovnáno na 3:3.

Poslední třetina byla obrovskou bitvou, kdy rozhodovala důslednost obrany. Velkou roli sehrál i písecký brankář Ondřej Bauš, který se blýskl několika velmi dobrými zákroky. Ve 30. minutě zápasu pak skóroval za domácí tým hráč, který má větší zkušenosti s chytáním míčků, Víťa Čapek, kterému namazal Diviše. O dvě minuty později ukázal Čapek, že je nejenom vynikajícím brankářem, ale i muže s povinnosti branky dávat a přidal pro domácí branku navíc.

Zápas po 42 minutách skončil nerozhodně 5:5 a proto následovaly samostatné nájezdy. Za domácí tým byl v nájezdech úspěšný Šimon Hnyk, ale bohužel na vítězství to nestačilo a SK Pedagog ČB si tak připsal bod navíc za výhru v samostatných nájezdech.

Branky švantláku: Muchl Ondřej (Diviš Jiří), Muchl Ondřej, Muchl Ondřej (Řezáč František), Čapek Vít (Diviš Jiří), Čapek Vít

Sestava domácích: Bauš - Sýkora, Hnyk Š., Beličková, Přibyl, Konopa, Čapek, Řezáč, Hnyk M., Diviš, Muchl.

Trenér ŠD Vít Čapek: ,,Byl to zápas jak na houpačce, prohrávali jsme o 2 branky a pak vedli, ale nakonec jsme prohráli v nájezdech. Myslím, že jsme byli lepším mužstvem, ale tak to někdy ve sportu chodí. Jsem rád, že jsme se nepoložili, když jsme prohrávali a předvedli jsme pěkný obrat. Všichni hráči zaslouží pochvalu.“

Text: Vít Čapek

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde