Bojovný výkon zajistil Švantláku vítězství v Jindřichově Hradci

Střelec prvních dvou gólů Jiří Hronek.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec „B“ – HC ŠD Písek 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Nedělní odpolední výlet zavezl Švantlův Dvůr až do Jindřichova Hradce, kde je přivítali hokejbalisté místního Olympu. Do branky Švantláku se tentokrát postavil mladíček Kukrál a v průběhu utkání dokazoval, že Písek má letos kvalitní brankářskou dvojici.

První výraznější moment zápasu přišel na začátku 4. minuty. Kubeš vyhrál vhazování v útočném pásmu na Hronka, který vyslal střelu na Filipovu branku a ta nikým netečována skončila za zády gólmana Olympu – 0:1. Půlminuty na to zahrávali domácí první přesilovou hru utkání a zásluhou Janna se jim povedlo skóre vyrovnat – 1:1. Hra byla v průběhu první třetiny vyrovnaná. Domácí předváděli aktivní hru po celém hřišti a do výraznějších šancí Švantlák nepouštěli.

V prostřední části byla hra rozkouskována častými vyloučeními. Ani jednomu týmu se ale nedařilo nabídnutou výhodu využít. Oba brankáři spolehlivě drželi své týmy. Až na konci druhé třetiny se začalo skóre utkání měnit. Na začátku 28. minuty šli domácí zásluhou Škardy do vedení – 2:1. O pár vteřin později byl navíc vyloučen písecký gólman Kukrál, za kterého musel jít trest odsedět jeden z jeho spoluhráčů, a s hosty to nevypadalo moc dobře. Ti ale mají ve svých řadách rychlonohého a bojovného Habarta. Tomu se povedlo uzmout domácím míček a vyrazit do brejku před domácí branku, kam ho následoval i Hronek. Marek Habart mu předložil výstavní přihrávku a zkušený písecký obránce střelou z voleje nedal hradeckému gólmanovi šanci – 2:2. O minutu později se povedlo Švantláku dokonat obrat. Byl to znovu Habart, který vyrazil do útoku, přenechal míček Kozákovi a ten svoji typickou dělovkou, kterou schoval za domácího obránce, poslal svůj tým do vedení – 2:3.

V poslední patnáctiminutovce se domácí snažili opět srovnat gólový účet, ale Kukrál byl vždy připraven a nepovolil hradeckým hráčům a divákům další gólovou radost. Písečtí naopak mohli navýšit své vedení. Davidu Gábovi se ale v tomto zápase střelecky nedařilo a i nejlepší hráč Švantláku Habart nedokázal zakončit své akce za záda brankáře Filipa. Minuty před koncem utkání si domácí vzali oddechový čas a zkusili hru v šesti mužích v poli. Byl to ale znovu Habart, který si vzal míček na svoji hokejku, prokličkoval mezi hráči Olympu a efektně v pádu uzavřel skóre utkání – 2:4.

Branky a nahrávky: 6. Jann (Vácha), 28. Škarda – 4. Hronek (Kubeš), 29. Hronek (Habart), 30. Kozák (Habart, Bárta T.), 45. Habart

Střely: 30:23, Vyloučení: 7:6, Využití: 1:0, V oslabení: 0:1, Počet diváků: 30

Sestava HC ŠD Písek: Kukrál – Hronek, Bárta T., Marek, Suchý, Pelc – Gába D., Kozák, Habart – Mergl, Kubeš, Klouda – Vaníček, Bárta O.

Trenér Marek Kabele po utkání řekl: Přijeli jsme si pro tři body a všechny si je odvážíme, ale vítězství se nerodilo vůbec lehce. Jindřichův Hradec je v domácím prostředí nevyzpytatelný a dost nás potrápil. Nedařila se nám vůbec rozehrávka a naše koncovka v posledních zápasech také není žádná sláva. Máme hodně co zlepšovat.

Následující víkend mají písečtí hráči bez mistrovského utkání, ale zahálet rozhodně nebudou, protože přísný trenér Kabele plánuje poctivé tréninkové dávky. Poslední soutěžní utkání letošního roku sehrají hráči Švantláku za čtrnáct dní v sobotu 8. prosince v Českých Budějovicích, kde je na Vltavě od 10 hodin přivítají hráči Starsu.

Autor: Václav Pelc

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich