Ohlédnutí za víkendovými zápasy béčka

Písecké béčko zmítané další výsledkovou krizí z posledních dvouch zápasů (4:0, 7:1), čekalo o víkendu dvoukolo na hřištích soupeře. Jako první byl v plánu souboj v nedalekých Žernovicích, kde se usadil klub z Prachatic.

HBC Prachatice

B - HC Švantlův Dvůr Písek   2:3 ss (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)

Střely: 19:25, přesilovky: 5:3, využití 0:2

Do střetnutí lépe vstoupili hosté od řeky Otavy, kteří v útočném pásmu hýřili aktivitou. Odměnou jim byla přesilová hra. Po ose Bárta – Bečvář se dostal míček k Markovi Supovi a ten rozradostnil svůj tým vedoucí brankou. 0:1. Na další změnu skóre se čekalo až do 14.minuty. To se uvolnil do samostatného brejku Valenta a z mezikruží se nemýlil. 1:1.

Ve druhé části bylo k vidění pár gólových náznaků, domácí měli k dispozici i dvě početní výhody. Ovšem jak domácí tak i hostujicí Lukáš Koubek byli bezchybní a neinkasovali.

Třetí třetina zároveň nejaktivnější na střelecké pokusy v celém zápase (7:11), už gólové momenty nabídla. V čase 31:36 byl na straně Prachatic vyloučen útočník Krotký za bránění ve hře. To se, ale jemu a celému mužstvu draze vymstilo. Martin Kobližka výhrává čistě buly v útočném pásmu na Marka Supa a ten z voleje vypálil na branku a strhl tak vedení opět na stranu Švantláku. Možnost vyrovnat měli domácí v polovině 35.minuty, kdy i oni měli přesilovku 5 na 4. Nevyužita! Co se nepovedlo v ní, si vynahradili prachatičtí v čase 37:23. Vyrovnávací gól dává Mráz. Do konce utkání už se nikdo z týmů o rozhodující zásah nepostaral a tak přišly na řadu nájezdy.

Po první sérii 0:0, v té druhé se za Písek rozjíždí Marek Sup a svižnou ranou překonává domácího golmana. Domácí neúspěšní 0:1. Rozhodnout mohl kapitán Martin Kobližka, chybělo mu málo. Poslední šanci vyrovnat měli Prachatice, to se nestává! Lukáš Koubek vychytal. Hlavní postavou byl hattrickový Marek Sup a písecký brankář Lukáš Koubek, který absolvoval jeden trestný nájezd ve hře a další tři v nájezdové sérii. Písek si i s jejich přispěním odváží z Žernovic 2 body.

Sestava Písku: Koubek – Sup, Vlášek, Bárta, Procházka – Mergl, Kolář, Bíba – Kobližka, Kocourek, Bečvář  - Holý, Novák

Branky a asistence: Sup (Bečvář, Bárta), Sup (Kobližka), Sup (rozh.nájezd)

Po sobotní výhře nad Prachaticemi, zamířila záloha Švantláku opět na hřiště soupeře a to až do vzdálené Nové Včelnice, kde jistě chtěla získat 3 body s posledním týmem tabulky.

HC Dranreb Nová Včelnice -

HC Švantlův Dvůr Písek B

(1:1,0:1,2:0)

Střely: 18:17, Vyloučení: 3:5, Přesilovky 5:3, využití: 0:0

První chvíle se obě mužstva spíše rozkoukávali, žadná vyloženější šance nebyli k vidění. Ovšem po necelých pěti minutách se z ničeho nic trefil domácí forvard Vítovec. 1:0. Nečekalo se ani minutu a půl a odpověd na sebe nenechala dlouho čekat. Jakub Novák přenechává míček Pavlovi Kolářovi a ten se protáhne do mezikruží a švihem vyrovnává na 1:1. Od toho momentu byli hosté lepším mužstvem na hřišti. Lépe se pohybovali a často svého soupeře uzamkli v jeho obranném pásmu. Tlak však vyšel v první části na prázdno. 1:1 po první třetině.

Prostřední perioda byla velmi bojovná, spíše než velký počet střel (3:4), byli k vidění souboje u mantinelu.  Bylo těžké připravit si stoprocentní pozici na zakončení. Když už se takova situace naskytla byla využita. Sehrané útočné duo z druhé lajny Písku předvedlo krásnou akci. Jakub Novák dostal přihrávku na bod pro vhazování  v útočném pásmu od Pavla Koláře, ten se trhl obránci a naběhl si do mezikruží, kam dostal ideální pas pro střelu a opět švihem posíla svůj tým do vedení. 1:2. Další gólový moment nebyl v této části k vidění.

Zatím herně zasloužené vedení pro Písek, nevypadalo na to, že by ho Dranreb měl ohrozit. Ovšem na hřišti nestačí být pouze lepší, ale je potřeba trochu toho pověstného štěstíčka. A to se přiklonilo na stranu Včelnice.Nejprve neuznal rozhodčí hostům z Písku branku na 1:3 pro posunutou branku a pak přichází čas 34:57 a nenápadná střela zpoza modré je tečováná a Lukáš Koubek již nestihl sklapnout betony včas 2:2. Jak to tak u Písku bývá, že vyhraný zápas se během několika sekund naprosto otočí, se ukázalo o necelé dvě minuty později. Vedoucí prapor zdvihl domácí kapitán Blažek a propasíroval míček do síťě. 3:2. Švantláku pochopitelně nezbývalo nic jiného než zkusit vyrovnat, minuty na to stále ještě byly. Jenomže jak otevírali hosté zadní vrátka, přicházely brejky Dranrebu a ty skončily 2x faulem a místo tlaku Písku, přišla přesilovka 5:3. Tu domácí nevyužili, ovšem už nezbývalo mnoho času na srovnání. Snažili se snažili poslední desítky vteřin hráči Švantláku, zkusili i hru bez brankáře, bohužel však žadná ze závěrečných střel neskončila v síťi. Včelnice možná trochu se štěstím vyhrává tento zápas a Písek odjíždí s prázdnou.

Sestava Písku: Koubek – Sup, Vlášek, Procházka, Bárta – Bíba, Kobližka, Kocourek – Novák, Kolář, Bečvář

Branky a asistence: Kolář ( Novák), Kolář ( Novák)

text: Jakub Novák

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich