Další prohra, sen o playoff se píseckému béčku pomalu rozplývá

Martin Bečvář v nájezdu v posledních vteřinách utkání tváří v tvář proti brankáři Včelnice bohužel neuspěl.

HC Švantlův Dvůr Písek B - HC Dranreb Nová Včelnice   2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Střely: 37:35, vyloučení: 7:4, využití: 0:0

Záloha Písku se v tomto kole opět utkala se sousedem v tabulce, tedy s hráči Nové Včelnice, kteří na svém hřišti obrátili nepřízniví stav 1:2 na konečných 3:2 a získali domácí vítězství. O šest dní později jim mohli oranžovočerní na jihu Čech prohru vrátit i s úroky.

Dlouhou cestu do Písku absolvovalo celkem 14 hostujících hráčů a nutno podotknout, že herně to byl úplně jiný tým. Utkání se neslo v mnohem vyrovnanějším duchu, než-li první duel. Domácí už neměli tolik času a prostoru na svou kombinaci a horko těžko se ze začátku dostávali k zakončení. Uběhlo pět minut hry a padla první branka. Nenápadná střela z kruhů prošla až za nic netušícího Lukáše Koubka. Další gólový moment se datuje v čase 7:45. Včelničtí využívají zmatku Písku v obranném pásmu a zvyšují svůj náskok již na 0:2. Slibovaná odveta se tedy nevyvíjela příliš dobře. Naštěstí v čase 10:08 se navrátilec do sestavy Martin Zabranský po asistencích Matese Kocourka a Pavla Bíby  dostává k zakončení a v trochu nepřehledné situaci před hostující svatyní propasíruje balonek do sítě. 1:2.

Druhou část vyhrála Včelnice střelecky podle statistik 12:13. To byla ale asi tak jediná kladná položka u hostujícího mužstva. Švantlák si vytvářel místy velký tlak v útočném pásmu ale ne a ne se prosadit. Dlouhé střídání odehrává druhá lajna Písku. Míček je ve středním pásmu a nevypadá to na žádnou velkou akci. Ovšem Pavel Kolář zabojoval, vrhl se do útočného pásma, obkroužil branku a s chladnou hlavou si počkal na nabíhajícího parťáka z útoku a v ideální moment posílá krásný pas na hokejku Jakuba Nováka a ten z první tečuje do odkryté klece. Je vyrovnáno 2:2. Do konce druhé části zbývá ještě 8 minut, ale nikdo z týmu se neujímá vedení a tak se za nerozhodného stavu utkání přesouvá po pauze do poslední patnáctiminutovky pravdy.

Začátek vypadá velmi slibně. Po 27 vteřinách je vyloučen Kubín za napadení a Včelnice jde do čtyř. Ideální šance pro Švantlák zvrátit zápas na svou stranu. Přesilovka je však nevyužit, ba co hůř po pouhých sedmi sekundách od návratu potrestaného Kubína se samostatnou akcí blýskl Zdeněk Brus a ten střílí důležitý vedoucí gól. 2:3. Pro písecké to byla velká rána a to se projevilo i na jejich hře. Horko těžko se jim dařila kombinace a hráli jako opaření. Navíc přicházely zbytečné fauly a těžké dlouhé chvíle v oslabení. Hlavní základ ubránit přesilovky Včelnice se podařilo a teď ještě najít zbytky sil na vyrovnávací trefu.

Minuty ubíhaly a blížil se samotný závěr. Písek zkouší minutu a půl před koncem hru bez brankáře. Vhazuje se v obranném pásmu hostů a vybraná šestice píseckých se dere za vyrovnáním. Jakýsi útočný zámek se podařilo na chvíli zformovat, ovšem žádný z pokusů se zatím neuchytil. Včelnice se osvobozuje a už je opravdu málo času. Pavel Kolář vyváží od modré a šikovnou žabičkou nachází rozběhnutého a především volného Martina Bečváře, který se svými rychlými nohami dostává až před brankáře hostů, střílí…míček je vyražen golmanem a letí těsně nad horní tyčkou. Poslední obrovská šance je nevyužita a je tu závěrečný hvizd. Včelnice vítězí stejným výsledkem jako v předešlém vzájemném utkání, tedy 3:2 a připisuje si další 3 body a tím se bodově dotáhla na svého soka v tabulce.

Vypadá to vypadá, že týmy od 10 do 13 místa si vytvořily jakýsi svůj turnaj, protože playoff se jim nenávratně vzdálilo na míle daleko. Bohužel v této skupince se nachází i záloha Písku, což je velké zklamání navzdory předsezonním ambicím.

Sestava Písku: Koubek – Procházka, Vlášek, Sup, Tanics – Holý, Kobližka, Bečvář – Novák, Kolář, Bárta – Bíba, Zabranský, Kocourek

Branky a asistence: Zabranský (Bíba, Kocourek), Novák (Kolář)

Text: Jakub Novák