Švantlák prohrál na Starsu a přezimuje na druhém místě

TJ Stars Suché Vrbné – HC ŠD Písek 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Po přestávce v minulém kole zajížděli hokejbalisté píseckého Švantlova Dvora do Českých Budějovic k poslednímu soutěžnímu utkání letošního roku, který byl zároveň soubojem o vedoucí příčku tabulky KHbL. Oba týmy nastoupili v prořídlých sestavách a za klimatických podmínek, které rozhodně nezvaly k hokejbalovému šlágru. Přesto se odehrávalo zajímavé utkání. Do vedení šli hosté v 9. minutě po akci druhé formace, kterou zakončoval, jak jinak než bekendem, Dan Kubeš – 0:1. Písečtí byli v úvodní patnáctiminutovce aktivnější. Velkou příležitost měl Tomáš Bárta, který se uvolnil na útočné modré, ale samostatný nájezd nedokázal proměnit ve vstřelený gól.

Začátek druhé třetiny přinesl vyrovnání stavu skóre. Hráči Starsu zavezli míček do útočné třetiny, zkušený Nýdl si počkal na modré čáře, kde ho našel Krotký a prvně jmenovaný skrytou střelou za hráče před sebou nedal Bučkovi šanci – 1:1. Další akce domácích již ale písecký brankář úspěšně likvidoval. Hosté se po chvíli z rychlého direktu oklepali a znovu se pustili na zteč Hlaváčovi branky. Opět aktivní byl Habart, který táhl útoky Švantláku. Ovšem stejně jako jeho spoluhráčům se mu nedařilo proměňovat vytvořené brankové příležitosti.

Dalších branek se diváci na Vltavě dočkali až v poslední třetině. Nejprve se prosadil dobře bojující Vaníček a poslal černo-oranžové znovu do vedení – 1:2. Ovšem uběhla minuta a stav byl znovu nerozhodný. Akce tří hráčů Starsu na jediného píseckého obránce dopadla dobře pro domácí, Lekeš si ještě pohrál s Bučkem a bylo opět vyrovnáno – 2:2. O šest minut později šli domácí poprvé do vedení, úspěšným střelcem byl Lekeš – 3:2. Písečtí neskládali zbraně a pokoušeli se o vyrovnání. Tři minuty před koncem utkání dostali možnost přesilové hry, ale ta se jim vůbec nevydařila. Když byl po jejím skončení vyloučen hostující Bárta a domácí drželi míček na svých hokejkách, bylo jasné, že se Stars stane druhým týmem, který připraví Švantlák o všechny body. Zároveň se touto výhrou dostali domácí do čela soutěže právě před Písek.

Branky a nahrávky: 16. Nýdl (Krotký, Jůza), 33. Lekeš (Nýdl, Čížek), 39. Krotký (Řehout) – 9. Kubeš (Mergl), 32. Vaníček (Hronek)

Střely: 28:27, Vyloučení: 3:2, Bez využití, Počet diváků: 28

Sestava HC ŠD Písek: Buček (Kukrál) – Hronek, Bárta T., Marek, Suchý, Kozák, Pelc – Klouda, Vaníček, Habart – Mergl, Kubeš, Bárta O.

Brankář Martin Kukrál, který tentokrát vše sledoval zpoza střídačky, zhodnotil utkání takto: Dnešní počasí příliš dobrému hokejbalu nenahrávalo, přesto jsme se dokázali dostávat do šancí, kterých jsme ale proměnili minimum. Zkušený soupeř proměnil o jednu šanci víc a to rozhodlo. Koncovku je třeba zlepšit, abychom na jaře navázali na skvělý vstup do soutěže.

V roce 2012 již hokejbalisté Švantláku žádné další soutěžní utkání nesehrají. To je čeká až 24. února, kdy budou hostit Falcon. Přesto mohou fanoušci oranžovo-černých barev zavítat do Orange arény, v přípravě je tradiční silvestrovský turnaj. Podrobnosti budou zveřejněny na webu www.hcsdpisek.cz