Rozhovor s trenérem Markem Kabelem

Od začátku letošní sezóny nestojí na střídačce Vít Čapek, který dovedl HC ŠD ke čtyřem titulům v řadě. Jeho nástupcem se stal Marek Kabele, který se však v několika zápasech objevil i na svém tradičním místě uprostřed prvního útoku. Položili jsme se novému kormidelníkovi píseckých hokejbalistů několik otázek v ohlédnutí za uplynulou podzimní části KHbL.

Jak došlo k tomu, že jste se stal nástupcem Víti Čapka na střídačce A týmu?

Tak nějak to vyplynulo ze situace, která byla před začátkem sezony. Byl jsem zraněný a čekala mě operace. Domluvili jsme se tedy s klukama, že to takhle zkusíme. Myslel jsem, že letos nebudu moci odehrát žádný zápas, ale nakonec jsem jich pár zvládnul i jako hrající trenér.

Po uplynulé sezóně to vypadalo se složením kádru všelijak. Jak jste se na to díval a s čím jste šli do nové sezóny?

Před začátkem sezony jsme jeli již tradičně na turnaj do Blatné a tam to se sestavou vypadalo opravdu tragicky. Trn z paty nám vytrhli kluci z Datels, kteří nakonec nepřihlásili soutěž, a tak jsme jich pár získali na hostování, jmenovitě Vaníček, Suchý, Volf.

Jak hodnotíte uplynulou podzimní část sezóny? Nakonec je HC ŠD na třetím místě, je to pro vás zklamání?

Začátek podzimu nám vyšel nad očekávání dobře. Dlouhou dobu jsme drželi neporazitelnost a hokejbal jsme si opravdu užívali. Pak ale začaly přibývat absence několika hráčů a naše hra se jakoby zasekla. Přestali jsme proměňovat šance a s tím přišli i naše 2 prohry.

Po celý podzim jste se mohli spolehnout na brankáře. Jak zkušený Buček, tak mladíček Kukrál mají velmi dobré statistiky. Co říkáte na jejich výkony?

Do sezony nastupoval jako jasná jednička Karel Buček, který v průběhu podzimu ale onemocněl. Musel ho v brankovišti zastoupit Martin Kukrál a vedl si nad očekávání dobře.  Oba dva podávají velice dobré výkony i na trénincích. Jejich statistiky nejsou žádná náhoda.

Co říkáte na výkony hráčů v poli? Je někdo, kdo výrazně překvapil nebo zklamal?

Tým táhne Marek Habart. Pak tu máme ale spoustu jiných bojovníků, bez nichž by to samozřejmě taky nešlo.  Na hráčích je strašně znát, kdo chodí na tréninky a kdo ne. Především tohle by si měl každý z nich uvědomit.

Vaše dlouholeté pravé křídlo Marek Habart vévodí kanadskému bodování soutěže? Jak se vám jeho výkony zamlouvají? Myslíte si, že má šanci stát se nejproduktivnějším hráčem soutěže?

Dle mého názoru letos nejlepší hráč ligy a šanci vyhrát kanadské bodování má opravdu velkou. Na podzim to neměl vůbec lehké, nastupoval každý zápas s někým jiným. Snad mu produktivita vydrží i na jaře.

V posledních několika zápasech jste měli problémy především s proměňováním brankových příležitostí? Bude toto hlavní oblast, kterou chcete do jarní části zlepšit?

Na tuto oblast hry jsme se už zaměřovali v několika posledních trénincích a budeme v tom určitě pokračovat. Protože základ ke vstřelení gólu je trefit alespoň prostor branky a to se nám poslední dobou moc nedaří.

Soutěž pokračuje až na konci února, jak bude probíhat příprava v zimním období?

Žádnou speciální přípravu mít nebudeme. Dokud to půjde, budeme chodit trénovat na hřiště. Snad nám to počasí umožní co nejdéle.

Jaké jsou cíle pro jarní část a následné play-off?

Cíle máme dva. První cíl je vyhrát základní část soutěže. Druhým je nepustit nikoho jiného na trůn pro vládce Jižních Čech a obhájit popáté titul.

Václav Pelc

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde